Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 12 sie 2007, 00:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

niestety musisz wypelnic wszystko na meza, poniewaz nie masz ani pewnie nin ani home office. te becikowe tez na meza, jesli spelniacie warunki oczywiscie. to juz bylo na forum. jesli nie macie jeszcze przyznanego zadnego z taxow, ani nie jestescie zarejestrowani jako bezrobotni, to raczej dostaniecie odmowe. masz na to 3 m-ce.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 12 sie 2007, 12:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Cześć Mamuśka Twins :smile:

Ja nie dawno wypełniałam formularz na child benefit, i to jest obojętne na kogo sie wypisuje, czy na matke czy na ojca, ale w Waszej sytuacji może lepiej będzie jak wypiszecie na męża. Pamiętaj tylko że wpierw musicie zarejestrować swoje Maleństwa, bo tam potrzebny jest akt urodzenia.

Jeśli chodzi o Sure Start, to można sie o to starać tylko jak sie dostaje już jakieś dofinansowanie. Jeśli twój mąż otrzymuje working tax credit, to macie szanse to dostać.
Warto spróbować :!:

Ja i mó j mąż nie dostajemy żadnego dofinansowania, wieć narazie nie mamy szans na to "becikowe", ale czekamy teraz na child tax credit i jak już dostaniemy to też spróbujemy wysłać.

pozdrawiam :roza: :roza: :roza:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 12 sie 2007, 17:01 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzieki za odpowiedz.
Jesli chodzi o home office to nie mam, ale nin - posiadam.
Working tax mamy przyznany od wiecej jak pol roku (formularze wypisane na meza), a po urodzeniu maz dzwonil do Revenue i w sobote dostalismy list, ze mamy przyznane rowniez child tax credit. Mam nadzieje ze dostaniemy Sure Start.
Skoro piszecie, ze to obojetne na kogo (wypisze na meza) to biore sie za wypelnianie form.
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 15 sie 2007, 12:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Cześć Dziewczyny :grin:

Mam pytanie:
Właśnie dostałam odpowiedź w sprawie child tax credit i przyznali nam 21 funtów z groszami na tydzień. Troche sie zdziwiłam, bo myślałam że będzie tego troche więcej :???:
Tyle osób mówiło mi wcześniej że na dziecko to sie dostaje dużo kasy i że jest mnóstwo benefitów, które można tu uzyskać.

A jak to jest u Was :?:

Dodam że working tax credit nie dostaliśmy, bo obydwoje pracujemy i niby za dużo zarabiamy, a mamy najniższą krajową :???: :!:

Czy jest jeszcze coś o co można sie starać mając dziecko :?: (oprócz child benefit, bo to każdy dostaje)

pozdrawiam :roza: :roza: :roza:

[ Dodano: Sro Sie 15, 2007 13:42 ]
Acha, jest jeszcze Sure start, ale to ponoć ciężko uzyskać, dostają tylko ci co mają bardzo małe zarobki. więc pewnie też sie nie zaliczamy :wink:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 15 sie 2007, 16:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

nic wiecej. wcale sie nie dziwie, ze taka kwota. jesli macie jedno i oboje pracujecie. wiecej dostaja ci co maja wiecej dzieci i jedno z rodzicow nie pracuje, a te jedno zarabia powiedzmy okolo max 13000 na rok. pozatym tak to jest jak sie naslucha historii, tu kazdego rozliczaja indywidualnie. pozatym benefit to jest cos dodatkowego.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 16 sie 2007, 18:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Wiem.
W sumie to i tak sie ciesze że wogóle coś dają, bo w Polsce to chyba nie ma tak dobrze, (zresztą nie wiem jak to jest w Polsce, bo sie nigdy tym nie interesowałam wcześniej).

Dzięki za odpowiedź :mrgreen:

pozdrawiam :roza:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez shasta » 18 sie 2007, 11:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam wszystkie mamusie:)tym razem ja chcialam sie pochwalic :grin: Mam juz swoje malenstwo co prawda troche to trwalo zanim sie urodzila bo meczylam sie w bolach bez rozwarcia 22 godziny czego finalem bylo ciecie cesarskie (drugi raz , bo pierwsze dziecko tez tak rodzilam) ale warto bylo sie meczyc jest taka cudowna i sliczna.Dokladnie na swiat przyszla 14.08.2007 o godz.02.42---wazyla 3160 i miala 50 cm.Acha nazywa sie Nelly:) pozdrawiam .

shasta
Początkujący
 
 
Posty: 37
Wiek: 53
Dołączyła: 19 gru 2006, 15:03
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez koliberek » 18 sie 2007, 12:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Gratulacje ogromne, nie jestem mamą jeszcze, ale myślę że musisz być ogromnie szczęśliwa, jeszcze raz gratulacje dla całej Twojej rodzinki!
koliberek ;)

"Jutro ktoś obcy będzie miał absolutną słuszność, mówiąc to, cośmy myśleli i czuli przez cały czas." Ralph Waldo Emerson, esej "O poleganiu na sobie"

koliberek
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 45
Dołączyła: 5 sie 2007, 15:55
Lokalizacja: Karkonosze
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 18 sie 2007, 13:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

gratulacje shasta :roza: :roza: :roza:
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 18 sie 2007, 16:49 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Gratuluje Shasta :!: :!: :!:

Życze Wam wszystkiego najlepszego, Tobie szybkiego powrotu do sił, a Maluszkowi dużo zdrowia :!: :mrgreen:

pozdrawiam :roza: :roza: :roza:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 18 sie 2007, 20:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Shasta - gratulacje. Niech córunia zdrowo rośnie. A imie ładniutkie :roza:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 19 sie 2007, 10:27 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Shasta gratulacje najserdeczniejsze!!!

Niech córeczka chowa się zdrowo :grin: :grin:

Obrazek

[ Dodano: Nie Sie 19, 2007 11:31 ]
A ja się pochwalę swoim Dominiczkiem :razz:
i myślę mamuśki że Wy także mogłybyście pochwalić się swoimi maluszkami :razz:

dzieciaczki Mamuśki twins widziałam już na innym wątku :wink: ale tu również fajnie by było je zobaczyć :wink:

a oto nasz Dominik.Dziś kończy 2miesiące i 3tygodnie :wink:

Obrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 19 sie 2007, 20:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Shasta, gratulacje! :roza: Teraz chyba tylko ja zostalam :oops: Zaczal sie 36 tydzien. Od piatku cos mnie "lamie", ledwo chodze. Nie wiem co sie stalo :roll: Boli mnie tam "na dole" i krzyz. Mam wrazenie, ze corcia pcha sie w kanal (ale to zabrzmialo) :lol: Nie wiem czy jechac do szpitala jak nie przestanie tak bolec czy czekac tydzien na polozna :roll: Adamirus, śliczny Bąbelek :smile:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez adamirus » 20 sie 2007, 10:28 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg napisał(a):Boli mnie tam "na dole" i krzyz. Mam wrazenie, ze corcia pcha sie w kanal (ale to zabrzmialo) Nie wiem czy jechac do szpitala jak nie przestanie


agg to że zaczyna boleć to normalne :wink: kanał :razz: zaczyna szykować się do OTWARCIA :wink: cały ten proces rozciągania zaczyna się juz w sumie w 8miesiącu ciąży więc.....już jest bliziutko :wink: główka już zapewne jest niziutko stąd te bóle.
Jeśli nie będzie boleć aż tak bardzo że będziesz mogła normalnie chodzić i funkcjonować to wszystko jest ok.czekaj cierpliwie.A jeśli ból będzie przeszywający i będzie utrudniał chodzenie.....to zgłoś to a najlepiej jedź do szpitala,zawsze to lepiej być ostrożnym :wink:
ale z tego co piszesz to ten ból to właśnie taki sam jak ja czułam :wink:
będzie dobrze :wink:
trzymam kciuki :grin:
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 20 sie 2007, 17:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Wielkie gratulacje SHASTA. Ciesze sie, ze kolejna z NAS została juz mamusia. To zarazbiste uczucie. :roza: :roza: :roza:
Super bobasek Admirus. :roza: Napisz tylko ile ma twoj maluszek. Moje maja prawie 4 tygodnie (bez 2 dni). Fotke zamieszcze- (tylko innym razem)- napewno :wink:
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET