Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 19 sie 2011, 19:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bogini8, ja to co chwile sie budzilam i sprawdzalam czy oddycha a jak dluzej nie nabierala powietrza to paniki dostawalam odrazu ale czasami naprawde dlugo byla na wydechu, dopiero jak jej dotknelam policzka albo reki to tak az ze swistem nabierala powietrza, dlatego wole wydac te 20-30f i spac spokojnie. No w sumie wiele nie kupilam, tylko koldre z poduszka i rozek, a rozek kupilam bo w sumie on nie jest taki ciasny, z Goska korzystalam, posiadanie rozka i koca bylo w ogole warunkiem wypisu dziecka ze szpitala, tak jak tutaj fotelik, gwint ze wlasnie chcac wlozyc dziecko w fotelik nie bylo mowy o zawinieciu, z reszta ja urodzilam pod koniec wrzesnia ale bylo tak cieplutko ze krotkim rekawkiem jechalam a oni mi dziecko ubralo w 3 warstwy ciuszkow, rozek i kocyk :shock: tylko wyszlam ze szpitala i w aucie odwijalam ja z tego wszystkiego coby jej nie ugotowac :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 19 sie 2011, 21:21 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119 napisał(a):pod koniec wrzesnia ale bylo tak cieplutko ze krotkim rekawkiem jechalam a oni mi dziecko ubralo w 3 warstwy ciuszkow, rozek i kocyk tylko wyszlam ze szpitala i w aucie odwijalam ja z tego wszystkiego coby jej nie ugotowac
:shock: :shock: :shock: o masakroo....:
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 19 sie 2011, 21:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Polska :D Jeszcze zabronili mi przez conajmniej miesiac z domu wychodzic, a dzien byl tak ladny ze odrazu siedzialam z mala na podworku przed domem, musialam sie zmobilizowac przed wejsciem po schodach :D Z reszta na dworze bylo cieplej jak w domu, na wsi powietrze swiezutkie, zal bylo nie skorzystac. Pod niektorymi wzgledami jednak jeszcze panuje zacofanie u nas w pl :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 8 wrz 2011, 10:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Mam takie pytanie czy ktos robil prywatnie usg? Ile kosztowalo i gdzie mozna zrobic. I jeszcze jedno pytanie. Mamuski czy mialyscie bardzo mocne klucia w podbrzuszu. Ja mam straszne klucia z lewej strony brzucha ktore pojawiaja sie jak lerze na lewej stronie i po jakies minucie mnie tak zaczyna mocno kluc ze musze zmienic pozycje i po jakis 2 minutach przestaje polec. poza tym caly czas boli mnie caly dol brzucha jestem teraz w 16 tc z blizniakami i nie wiem czy to normalne. Na dodatek czuje lekkie kopniecia ale tylko z lewej strona, a sprawej nic. Wizyte z midf. mam we wtorek ale obawiam sie, ze bede sie tak marteic az do pazdziernika bo w tedy bede miala nastepne usg i sprawdza mnie dokladnie czy wszystko jest ok. A do tego czasu bede sie strasznie zamartwiac i meczyc bo ten boj czasem jest nie do wytrzymania.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 8 wrz 2011, 11:33 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, ja robilam usg tutaj http://www.mums.me.uk/ bardzo przyjemna klinika.
no ja takie klucia mialam tez dosc dlugo, ale w zasadzie nie bylo to nic groznego.
ale jesli masz sie uspokoic to idz sobie na te usg zeby byc pewna ze wsyzstko jest ok.

Na tej stronce masz tez cennik ja placilam bodajze 70 lub 80£za normalne usg ze zdjeciami i nagraniem na plytke. niewiem jak to wyglada w przypadku blizniakow. musisz zadzwonic i sie spytac.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 8 wrz 2011, 14:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja bylam na jednej wizycie w polskiej przychodni w Rugby, za badanie i usg zaplacilam 90f ale przy okazji wypytalam lekarza o wszystko co chcialam zapytac, siedzialam tam prawie godzine i jeszcze dostalam jego adres mailowy zebym napisala jakbym jeszcze chciala o cos zapytac. A ostatnio widzialam na ich stronce ze maja jakas promocje na usg ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 14 paź 2011, 10:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Chcialam sie pochwalic ze bede miala dwie coreczki. Niestety na pierwszym skanie w 20 tyg nie udalo sie pomierzyc wszytkiego i musialam isc jeszcze raz, tydzien pozniej wszytko pomierzyli ale jedna z dzidzi ma nozki skierowane do wewnatrz i wyslali mnie na za tydzina w srode do specjalisty ktory ma zbadac dzidzie dokladniej. Nie wieadomo czy dzidzia przyjela taka pozycje bo jest za malo miejsca czy moze to cos innego. Trzymajcie kciuki bo ja to sie strasznie tym przejalam. Bede miala juz 3 usg w tym miesiacu. Nastepne USG terminowe mam na 8 grudnia i od tej daty co 3 lub 4 tyg bedzie powtarzane usg. Wymecza mnie. Malenstwa strasznie mnie kopia a szczegolnie na dole brzucha odczuwam mocne kopniaki. Jedna dzidzia jest glowka do dolu, a druga glowka do gory. Na usg bylo fajnie widac jak sie po buzkach kopaly :)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 14 paź 2011, 10:33 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, to super :) Ciekawe czy im tez bylo tak fajnie jak jedna od drugiej z kopa w twarz dostawala, dobrze ze zebow nie maja to nie powybijaja sobie :D

A ja dzisiejszej nocy malo co spalam, skurcze braxtona-hicksa mialam, brzuch caly jak kamien, mala sie wiercila a i ciagle parcie na pecherz mialam, normalnie co wrocilam z toalety polozylam sie to znowu musialam isc bo wrazenie mialam ze nie utrzymam, oczywiscie w toalecie doslownie 2 kropelki i tak w kolko. Zasnelam dopiero nad ranem, a od rana ta sama historia... :roll: Wszedzie pisza ze pod sam koniec ciazy dziecko mniej sie rusza bo nie ma miejsca i zbiera sily na czas porodu a moja mala wrecz przeciwnie, wierci sie coraz bardziej, kopie strasznie bolesnie, jak zagadalam o to polozna to powiedziala ze jak dziecko sie duzo rusza to znaczy ze jest szczesliwe :roll: Nie wiem skad ona takie info wziela, ale ja sie troche martwie bo mala jest naprawde bardzo aktywna i z tego co czytalam w Pl zalecaja skonsultowac to z lekarzem zeby sie upewnic czy wszystko ok, a tu jak zwykle olewka :?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 14 paź 2011, 11:37 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, to ogromne gratulacje :))
ewela119, moj maly tez byl bardzo aktywny pod koniec, zwolnil obroty na pare dni przed porodem. moze powinnas juz teraz liczyc ruchy dziecka. napewno nie wierci sie 24h. lepiej jak jest aktywna niz jak mialaby sie nie ruszac bo wtedy jest strach.
ja jak dostalam pierwszych skurczy to przestalam malego czuc i pojechalismy dlatego do szpitala.
ale tam mnie zbadali i wrocilam do domu bo sie okazalo ze on sobie spal i wszystko ok.;) no i za pare godzin wrocilam rodzic.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez korbobor » 14 paź 2011, 12:07 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333i ja również gratuluje i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze !!
Mi pozostały 2 dni do terminu :roll: I dopiero wczoraj do mnie dotarło, że kurcze za chwilę trzeba będzie urodzić choć mam nadzieję, że mała jeszcze chwilkę poczeka bo mama nie jest jeszcze gotowa-i pewnie nigdy nie będzie :wink:
Wczoraj przyszedł mi list ze szpitala ze skierowaniem na badanie obciążenia glukozą i myślę, że coś im się pomyliło bo jaki sens jest robić takie badanie w 41 tyg ???
Ogólnie mała mocno daje popalić wsadzając nogi w kręgosłup mamy i ciężko czasami normalnie funkcjonować ale nie jest jeszcze na tyle źle żebym stwierdziła, że muszę już urodzić jeszcze trochę wytrzymam a mała wyjdzie jak będzie gotowa - mam nadzieję, że bez wywołania.
W przyszły pt jak się nic nie zmieni będą mi robić masaż szyjki :?
Kurcze mógłby ktoś urodzić za mnie ? :D
Trzymajcie się dziewczyny życzę zdrówka dla Was i Waszych brzuszków :!:
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 14 paź 2011, 12:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119, wiem co znaczy biegac do toalety co chwile, mam tak samo a najgorsze to chyba jak musze wyjsc po corke do szkoly to przed wyjsciem chyba za 3 razy jeszcze kozystam z toalety a i tak wracam biegiem do domu. W ktorym tyg jestes? i w jakim szpitalu bedziesz rodzic?

korbobor, Trzymam kciuki za szybki i dobry porod moj syn urodzil sie 3 dni po terminie a corcia 4 dni po, ale po zrobieniu masazu przez midf. Pamietam, ze powiedziala, ze mam juz 2 cm rozwarcia zrobila mi masaz i w ten sam dzien wyladowalam na porodowce. :)I w jakim szpitalu rodzisz?

Wy to macie juz fajnie blizko termi i niedlugo bedziecie mialy swoje pociechy na rekach. Moj szpital ro Russells Hall Hospital na dudley. Mieszkam na smethwicku wiec kawalek mam do pokonania, ale rodzilam tam dwujke moich kochanych skarbow i wiem mniej wiecej jak wyglada tam opieka i niezdecydowalam sie na inny szpital.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez korbobor » 14 paź 2011, 13:12 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333 napisał(a):I w jakim szpitalu rodzisz?

W Birmingham Womens Hospital i też mam do niego kawałek ok 40 w godzinach szczytu więc mam nadzieję, że zdążymy na czas ;)
Zazdroszczę Ci, że już wiesz co i jak choć urodzenie bliźniaków pewnie wymaga pewnie podwójnego nakładu sił :) Dla mnie to pierwszy raz i mam nadzieję, że podobnie jak i ty będę zadowolona ze swojego szpitala bo to chyba najważniejsze żeby rodzić w przyjaznym miejscu z dobrymi położnymi i lekarzami do których masz zaufanie.
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 14 paź 2011, 14:02 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, ja mam dokladnie to samo, tez ostatnia i pierwsza rzecza przed wyjsciem z corka do szkoly jest toaleta a wracam prawie biegiem. Ja rodze w Coventry& Wawrwickshire Hospital bo mam do niego najblizej, jakies 15 min samochodem, albo i szybciej, jak nie ma korkow.

bogini8, no nie rusza sie 24h na dobe ale tak z 18h :D Naprawde non stop czuje jak sie wierci i w dzien i w nocy, a w nocy to juz w szczegolnosci. Dlatego teraz odsypiam w dzien, jak mala w szkole :)

korbobor, wiesz ja ciagle podziwiam to ze Ci sie wcale nie spieszy do porodu :) Ja w sumie w pierwszej ciąży mialam tak samo. Spokojnie czekalam co bedzie. A teraz normalnie juz doczekac sie nie moge, siedze jak na szpilkach i w ogole jak mawiala moja babcia "malo jaja nie zniose" :D A do terminu jeszcze lekko ponad 2 tyg :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 14 paź 2011, 14:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, to bedziesz juz miala 4ke? wesola gromadka..odwazna kobita z ciebie :D
korbobor napisał(a):Kurcze mógłby ktoś urodzić za mnie ?
kcchana ktoredy weszlo tedy wyjsc musi :D:D:D nie ma tak latwo ;) dobrze bedzie:)
ja to juz sie nie moglam doczekac najchetniej bym wykurzyla malego gazem dymnym:Dajak juz bylam dzien poterminie to wogole:D jak ja nie cierpie czekac na cos..dobrze ze to byly tyylko 2 dni po terminie...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 14 paź 2011, 15:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bogini8, planowo miala byc 3 jak, a bedzie 4 ka :).

Niestety ostatnie tygodnie sa najgorsze bo sie czeka i czeka a tu nic, ale za to jak juz sie zacznie porod to chce aby sie on juz skaczyl. Ja to sie obawiam zeby tylko cesarki nie miec. Niestety przy blizniakach sa duze szanse na porod cc dla tego przyzwyczajam sie do tej mysli, ale wole jednak silami natury.

A bedziecie chcialy jakies znieczulanie przy porodzie?, ja raczej pozostane tylko przy gazie tak rodzilam dwujke dzieci. Oczewiscie jezeli bede mogla zadecydowac. Macie zaznaczone gdzies jakie znieczulenie chceci i czy rozmawialiscie o tym z lekarzem w szptalu czy midf.?
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET