Dziewczyny Pomózcie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez agniecha » 8 cze 2010, 12:02 Dziewczyny Pomózcie

Wstydze sie o tym pisac ale juz nie daje rady.Kobiety,czy ktoras z was miala kiedys grzybice pochwy?Mnie chyba dopadla jakies 2 dni temu ale dzisiaj to juz jest gorzej.Strasznie mnie swedzi i czasami piecze,do tego wydobywa sie ze mnie dziwna wydzielina. Niedawno sie przeprowadzilam na nowe mieszkanie w innej miejscowosci i nie mam jeszcze przydzielonego lekarza wiec nie moge do niego isc ale mam nadzieje ze jeszcze w tym tygodniu uda mi sie umowic na wizyte.Zna ktoras jakies sposoby na zlagodzenie tego cholerstwa? Nie moge normalnie funkcjonowac,wszystko mnie przez to drazni i nerwowa strasznie jestem. :cry: Grzybica pochwy jest czesta u kobiet i przynajniej raz w zyciu kobieta ja przechodzi wiec mam nadzieje ze któras mi pomoze. Od niedawna stosuje tabletki antykoncepcyjne i podejrzewam ze to od tych tabletek mnie dopadlo,gdyz jest to mozliwe.
Prosze o pomoc.
Juz nie daje rady. :cry: :506:
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 8 cze 2010, 12:10 Re: Dziewczyny Pomózcie

Wiesz co w aptece dostaniesz taka masc bez recepty,tylko cholera nie pamietam jak sie nazywa idz moze do apteki i popatrz na ploki z itymnymi produktami dla kobiet ona byla w takim pomaranczowo-bialym opakowaniu.Lagodzi wszelkie podraznienia swedzenia itp.Doraznie powinna Ci pomoc
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 8 cze 2010, 12:33 Re: Dziewczyny Pomózcie

W Bootsie można kupić lek złożony z tabletki i kremu do smarowania
http://www.boots.com/en/Boots-Pharmacy- ... am_984055/
Nie wiem niestety czy dobry, bo tylko widziałam jego reklamę w telewizji.
Dość drogi, jak widzę.

Tu masz wszystkie Bootsowe lekarstwa na grzybicę
http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/ ... RD_TYPE_ID

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha » 8 cze 2010, 12:44 Re: Dziewczyny Pomózcie

Dzieki dziewczyny. To pierwsze to Clotrimazole. W pl tez to przepisuja ale myslalam ze tu tego nie bedzie. Czekam na narzeczonego i lecimy do bootsa. C
cena to roli nie gra aby tylko sobie ulzyc bo zyc sie nie da.
Nie zycze tego zadnej.
Jezcze raz dzieki
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 8 cze 2010, 12:52 Re: Dziewczyny Pomózcie

to moze byc tzw. thrush (info http://www.nhs.uk/conditions/thrush/Pag ... ction.aspx)

przyczyn moze byc wiele, ale stawialabym na jakies podraznienie. nawet za duzo plynu do higieny intymnej moze to powodowac. nie martw sie po 2 dniach uzywania masci (thrush cream - spytaj w aptece) lub tabletek zniknie.

pozdro!
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 8 cze 2010, 12:55 Re: Dziewczyny Pomózcie

Canesten Thrush Cream jest bez recepty, stosujcie razem z narzeczonym (nawet jeżeli nie ma żadnych oznak), bo będzie regularnie powracać. Zapobiegawczo warto stosować płyn intymny z bakteriami, np. Lactovaginale, oczywiście też dla obojga.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 8 cze 2010, 13:00 Re: Dziewczyny Pomózcie

agniecha,nie martw sie to nawet kobietom w ciazy sie przytafia,takze spoko ;)
Jak zaczniesz stosowac krem,globulki czy jakies tabletki to nie stosuj podczas tej kuracji zadnych dodatkowych plynow do higieny intymnej czy mydelek,bo to moze byc od tego rowniez.Tylko woda dokladnie i to wszystko.Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez papuzkaara » 8 cze 2010, 13:45 Re: Dziewczyny Pomózcie

Ja mialam bedac w ciazy grzybice od antybiotykow i dostalam wlasnie ten lek. szalu nie ma, co tydzien powracalo dziadostwo. Dopiero globulki z pl przyslane przez mame pomogly. Przede wszystkim unikajcie kontaktow seksualnych i zdezynfekuj sanitariaty bo to dziadostwo utrzymujesie bardzo dlugo. Najlepiej wygotuj posciel i bielizne z ktora mialas kontakt wtrakcie choroby. Jawiem ze to moze nad wyrost alelepiej sie zabezpieczac. Powodzenia i wytrwalosci.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 8 cze 2010, 20:50 Re: Dziewczyny Pomózcie

Wiem co to znaczy grzybica pochwy coś okropnego i nie ma na to domowego sposobu tak jak mi gin powiedziała to trzeba poprostu leczyć ja w polsce miałam to często i co gin mi przepisywala to miałam spokój na kilka tygodni i powracało za jakiś czas odnowa, a tutaj spotkało mnie tylko raz byłam w swojej przychodni u lekarza przepisał mi tabletki doustne i jak ręką odjął już prawie rok czasu niemam tego świństwa i nie radzę Ci się leczyć na własną rękę bo to pogorszy sytuacje, pozdrawiam ;)

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha » 9 cze 2010, 07:40 Re: Dziewczyny Pomózcie

Monika ja sie nie chce leczyc na wlasna reke ale potrzebowalam czegos aby ulzyc sobie zanim sie do lakarza dostane do ktorego narazie nie mam szans sie dostac. Wiem ze wlasnie leki doustne sa najlepsze bo grzybica pochwy przewaznie rodzi sie w przewodzie pokarmowym a jak nasza flora bakteryjna w miejscach intymnych sie obnizy to grzybki atakuja,a flora obniza sie np.podczas brania tabletek anty.Do lakarza pedze jak tylko mi przysla karty.
KUpilam sobie wczoraj krem Clotrimazole i jest troszke lepiej,w miare sie wyspalam.Szkada tylko ze tabletek nie bylo bo by szybciej i lepiej dzialalo.Ale lepsze to niz nic.
Dzieki dziewczyny. :smile:
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edzia73 » 9 cze 2010, 08:15 Re: Dziewczyny Pomózcie

czesc ja mialam ten problem kilka lat temu i wtedy oprocz masci moj lekarz zalecil mi mycie sie bez zadnego srodka do higieny intymnej poprostu zwykla woda i tak teraz robie myje sie tylko woda i problemu nie ma a gdy tylko czuje ze zaczyna cos tam sie dziac niepokojacego tzn lekkie swedzenie dodatkowo podsypuje sie maka ziemniaczana tak jak to sie podsypywalo kilka lat temu maluszki po 2-3 dniach swedzenie przechodzi pozdrawiam

Edzia73
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 31 maja 2010, 13:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 9 cze 2010, 09:45 Re: Dziewczyny Pomózcie

agniecha napisał(a):Szkada tylko ze tabletek nie bylo

Jakbyś jeszcze potrzebowała to każdy lek mający w nazwie "Thrush duo" - nie tylko pod marką bootsa, ale też pod innymi - ma tabletkę (zazwyczaj jedną) i krem.
Masz rację, że działanie od strony przewodu pokarmowego jest istotną częścią leczenia, dlatego taki zestaw działa skuteczniej niż sam krem.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 cze 2010, 11:57 Re: Dziewczyny Pomózcie

agniecha napisał(a):Do lakarza pedze jak tylko mi przysla karty

Trochę mnie to zaintrygowało. A jaką kartę ty potrzebujesz, żeby iść do lekarza?
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 9 cze 2010, 13:25 Re: Dziewczyny Pomózcie

ja proponuje nie kombinowac tylko spytac sie farmaceutki (jesli nie mozesz isc do gp czy pielegniarki). bez recepty mozesz dostac lek o nazwie fluconazole (pojedyncza dawka). farmaceuta powinien Ci doradzic.

czesto najskuteczniejsze sa najprostrze, naturalne metody. Zaopatrz sie w duze ilosci kefiru i jogurtu naturalnego, spozywaj nie tylko do jedzenia ale takze aplikuj do "srodka" tzw. irygacja (najprosciej nabrac do strzykawki). czasem bezposredni "atak" jest najlepszy :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 9 cze 2010, 18:32 Re: Dziewczyny Pomózcie

VA napisał(a):Zapobiegawczo warto stosować płyn intymny z bakteriami, np. Lactovaginale...

Sorry, pomyliłem. Ten płyn nazywa się Lactacyd.
Lactovaginale to sprzedawane w PL dopochwowe ampułki bakteryjne, coś podobnego do jogurtu :grin: , specjalnie wyselekcjonowane do tego celu.
Jeden specjalista nam powiedział, że higiena samą wodą zapobiega obniżaniu flory bakteryjnej, ale może nie być wystarczająca, więc najlepiej stosować specjalne środki z bakteriami.

Myśmy (dokładniej moja żona oczywiście) przechodzili ten problem przez długi czas. Grzybica regularnie powracała, dopiero po wspólnym leczeniu (wliczając w to bakterie) mamy z tym spokój już ok. 2 lata.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET