rozmówki polsko-angielskie

Słownik tematyczny jezyka angielskiego, przydatne zdania, rozmowy po angielsku.

MężczyznaPostNapisane przez nom » 15 lut 2010, 19:13 rozmówki polsko-angielskie

Witam

Ja polecam książkę rozmówki polsko-angielskie, dla turystów jak i osób wyjeżdżających do pracy, wydawnictwo edukacyjne Greg.

Pozdrawiam

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 15 lut 2010, 21:02 Re: rozmówki polsko-angielskie

Hmm! Nigdy nie lubiałem tego typu wydawnictw. Cała masa błędów, język niepraktyczny, a jak coś potrzeba to i tak nie można znaleźć.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitty » 16 lut 2010, 09:18 Re: rozmówki polsko-angielskie

Moja mama uzywa tego typu rozmowek i jest z nich bardzo zadowolona ;). Zawsze jak przylatuje w odwiedziny, to ma je pod reka :-)
VA, nie wydaje mi sie,zeby ksiazke z "cala masa bledow" dopuscili do sprzedazy ;) . Fakt, ze czasem tlumaczenia roznia sie od tych, ktorych jestesmy nauczeni,ale liczy sie to,ze na koncu i tak chodzi o dokladnie to samo ;)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 16 lut 2010, 11:15 Re: rozmówki polsko-angielskie

A jak myślisz, kto sprawdza poprawność tych książek? Rozmówki są przeznaczone dla osób nie znających w ogóle języka, więc zbyt wysoki poziom nie jest wymagany. Wydawcy zależy tylko by sprzedać jak najwięcej egzemplarzy.
Kilka takich rozmówek przeglądałem (nie akurat powyższe) i bez większego wysiłku znajdowałem tam błędy, zarówno gramatyczne jak i ortograficzne. Wiele zwrotów było również przestarzałych, jak również angielski pomieszany z amerykańskim bez żadnej wzmianki na ten temat.
Może ostatnio poziom takich wydawnictw się poprawił, ale ja bym rozmówkach zanadto nie polegał.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitty » 16 lut 2010, 11:31 Re: rozmówki polsko-angielskie

VA, sama nie pamietam, jaka ksiazeczke ma moja mama, ale kupilam ja w ksiegarni naukowej w Krakowie ;) .Zadnych bledow sie nie dopatrzylam, dlatego tez ja wybralam. Dodam,ze "wpadki" o ktorych piszesz widzialam w rozmowkach, ktore sa jako "ekstra" w gazetach ;) .
Tez pewnie wszystko zalezy od wydawnictwa ;)
pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 lut 2010, 20:32 Re: rozmówki polsko-angielskie

A ja i tak uważam, że nigdy nie jest ważne co się powie - ważne co druga strona zrozumie :D:D
A słuchając wystarczy przyjąć taktykę Kubusia Puchatka w dyskusji z Sową Pszemondżałą 2 razy odpowiedzieć "Tak" a raz "Nie" i tak w kółko :D I od czasu do czasy wetknąć Why? :D:D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 19 mar 2010, 04:36 Re: rozmówki polsko-angielskie

a pamiętacie rozmówki węgiersko angielskie z Monthy Pythona :mrgreen:
eh, coś nie mogę spać...
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SŁOWNIK