Jakie sa roznice ?

Słownik tematyczny jezyka angielskiego, przydatne zdania, rozmowy po angielsku.

MężczyznaPostNapisane przez grajek151 » 22 sty 2012, 13:04 Re: Jakie sa roznice ?

Ciekawilo mnie to, bo np w gazecie bylo: Further info:www.....
i ciekawilo mnie czemu np nie moglo byc more info.
Dziekuje bardzo. Prawie 3 lata w uk a jeszcze marnie :P Jak jezdzilem kiedys do pracy busem poltorej h to ze slownika sie uczylem slow i w glowie zdania skladale. to jedyne co sie uczylem. pozniej juz praktyka itd... Ale ogolnie to W pracy poprzedniej sami polacy, otoczenie rowniez, czasu za duzo nie bylo zeby na jakis kurs isc wiec jakos tak samoukiem bylem. Jedynie co z inych jezykow umiem to moge poduczyc z kaszubskiego :)

grajek151
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 34
Dołączył: 3 lip 2010, 06:32
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 22 sty 2012, 20:13 Re: Jakie sa roznice ?

grajek151 napisał(a):Ciekawilo mnie to, bo np w gazecie bylo: Further info:www.....
i ciekawilo mnie czemu np nie moglo byc more info.

Hmm! Dobre pytanie?
Otóż może być zarówno further info jak i more info. Chociaż oba zwroty będą oznaczać to samo to further będzie chyba bardziej oficjalne (może ktoś potwierdzić, czy się mylę?).
W dosłownym tłumaczeniu byłoby dalsze informacje i więcej informacji, czyli tak samo inne słowa użyte, ale przekaz ten sam.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 22 sty 2012, 20:38 Re: Jakie sa roznice ?

grajek151 napisał(a):Ciekawilo mnie to, bo np w gazecie bylo: Further info:www.....
i ciekawilo mnie czemu np nie moglo byc more info.


tak jak w jezyku polskim mowi sie "po dalsze informacje" oraz "po wiecej informacji"

Ja uzylbym "for further information" w momencie gdy juz zostala przekazana spora czesc informacji, "for more information" natomiast bardziej pasuje do sytuacji gdzie juz przekazana informacja jest bardzo krotka i ogolnikowa.

Jedynie co z inych jezykow umiem to moge poduczyc z kaszubskiego :)


Peźna rezmisz kaszebszcze muewe?
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez grajek151 » 23 sty 2012, 07:46 Re: Jakie sa roznice ?

Wiele wici rozmieja. Wsietci kuel mnie doma po kasiebsku gedajom. W polsce w roboce tys. Baro belno rozmieja wsietkle:)

Dodano: -- 1 lut 2012, o 13:18 --

Hmm. Kolejna rzecza ktora mnie interesuje a pytajac sie innych nie uzyskalem normalnej odpowiedzi to:
Jaka jest roznica pomiedzy ''I think of you'' ,a '' I think about you''?

grajek151
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 34
Dołączył: 3 lip 2010, 06:32
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: -3
Neutralny

Poprzednia strona

Powrót do SŁOWNIK