Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez monikag15 » 21 kwi 2012, 07:41 Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Witajcie, mam taki DUZY problem w rodzinie mojej znajomej. Oboje z mezem pija na umor i zapominaja o tym ze w domu jest 3 letnie dziecko. Probowalam rozmow, krzykow , zabierania im pieniedzy...nic nie skutkuje. Niewiem co jeszcze moge zrobic...Moze sa jakies poradnie odwykowe? Jacys wolontariusze, ktorzy pomagaja wyjsc z nalogu? Martwie sie o mala, gdy slysze przez tel ze oboje znowu sa pijani...kolezanka spala tam nawet przez 2 tyg zeby dogladac dziecka, ale poszla do pracy i zupelnie niewiemy co dalej

monikag15
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 4 kwi 2012, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez waleria » 21 kwi 2012, 08:55 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

czesc w centrum jest Polski klub i tam w niedziele odbywaja sie mitingi o godz 16 znajdziesz tam pomoc

waleria
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 21 kwi 2012, 08:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 kwi 2012, 10:28 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

monikag15 napisał(a):(...)Moze sa jakies poradnie odwykowe? Jacys wolontariusze, ktorzy pomagaja wyjsc z nalogu? (...)

Największym problemem z tym problemem jest to, że to ONI muszą chcieć wyjść z tego. Inaczej to nie ma sensu...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 kwi 2012, 10:48 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Jeżeli chcesz ratować dziecko to zgłoś sprawę do social service'u.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez monikag15 » 21 kwi 2012, 13:32 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

waleria napisał(a):czesc w centrum jest Polski klub i tam w niedziele odbywaja sie mitingi o godz 16 znajdziesz tam pomoc



Czy mozesz podac mi dokladny adres?

Dodano: -- 21 kwi 2012, 14:33 --

VA napisał(a):Jeżeli chcesz ratować dziecko to zgłoś sprawę do social service'u.


A mozesz dokladnie powiedziec jak to zrobic?

monikag15
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 4 kwi 2012, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 kwi 2012, 13:48 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 21 kwi 2012, 13:54 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Jesli zglosisz to do socjalu,to socjal bez wiekszych pytan zabierze im to dziecko i umiesci w rodzinie zastepczej do tzw.wyjasnienia sprawy...Czesto pozniej jest bardzo ciezko dziecko odzyskac,osobiscie znam podobny przypadek.Tylko w tu nie chodzilo o alkohol.Moim zdaniem zgloszenie tego do socjalu to ostatecznosc,jesli to sa Twoi jacys bliscy znajomi to sprobuj jakos inaczej,moze idz na poczatek do tego centrum polskiego i przedstaw sytuacje,a moze akurat cos wskorasz wtedy bez powiadamiania wladz.Dlugo oni juz tak pija?
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez monikag15 » 21 kwi 2012, 14:03 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Generalnie od zawsze....ale nigdy nie pili az tak duzo, a teraz bez opamietania. Obecnie nie widzialam ich trzezwych od min 2 msc, z moze 3-4 przerwami jednodniowymi...

monikag15
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 4 kwi 2012, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lori28 » 21 kwi 2012, 14:32 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Jesli widzialabym, ze dziecko jest w jakimkolwiek niebezpieczenstwie zglosilabym do opieki bez wzgledu na stopien zazylosci z rodzicami, szczegolnie, ze piszesz, ze pija od zawsze. W takich sprawach zazwyczaj jak stanie sie tragedia zastanawiamy sie co moglismy zrobic...Trzylatek pod opieka dwoch pijanych rodzicow to jak bomba zegarowa....nie czekalabym.
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monikag15 » 21 kwi 2012, 19:56 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Pojechalam tam dzis- tak kontrolnie. Oboje pijani spali, otwarty dom, jeden wielki balagan i wszedzie wodka....zabralam dziecko do siebie, ale to nie jest rozwiazanie....Ja pracuje caly tydzien...niewiem co dalej

monikag15
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 4 kwi 2012, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 21 kwi 2012, 20:02 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

moj Ty boziu kochana to wez urlop na tydzien i naprawde idz do opieki badz socjalu i zalatw to bo naprawde dojdzie do tragedi!!! mi sie serce kraja jak slysze takie rzeczy,biedne dziecko,a rodzicow bym zabila!!! az sie plakac chce....

Dodano: -- 21 kwi 2012, 20:03 --

a co te biedne dziecko robilo jak weszlas do domu???skoro pijaki spali!!!! szlak mnie trafia!!!

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 kwi 2012, 20:08 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Nóż się w kieszeni otwiera. Socjal to jedyne rozwiązanie. Im to dziecko najwyraźniej do niczego, poza zasiłkiem nie jest potrzebne. A jak social services od razu dziecko odbiorą, to dobrze zrobią. Może dziecko wreszcie będzie miało normalny dom i warunki.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez monikag15 » 21 kwi 2012, 20:10 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Ja omal ich nie zabilam, serio...Nie moge wziac urlopu, zalatwilam narazie kolezanke do pomocy, ale to rozwiazanie na krotka mete....Mala mowi do mnie- Ty jestes moja mama, to jest moj dom, a mi serce peka...dziecko bylo w gorze od pizamki i majtkach, brudne. Jak przywiozlam ja do nas to zjadla 2 parowki, 2 jogurty, wypila 2 herbaty,powiedziala ze jadla dzis loda....nie produkuje niecenzuralnych slow- ale tylko takie mi sie cisna na usta. Mieszkam w Bilston,oni w Wolverhampton, gdzie u nas szukac pomocy?

monikag15
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 4 kwi 2012, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 kwi 2012, 20:11 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

Zwykle jednak Social Services najpierw próbuje pomóc rodzinie. Tej chyba jednak najpierw trzeba zabrać dziecko, to może się ogarną. Jeśli samo istnienie dziecka nie jest dla nich wystarczającą motywacja.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 21 kwi 2012, 20:17 Re: Potrzebuje informacji- alkoholizm w rodzinie

a to jest malzenstwo wogole?? mlodzi czy strasi ludzie?? oj boziu boziu kurcze trzeba naprawde z tym cos zrobic bo tak byc nie moze!!!!

Dodano: -- 21 kwi 2012, 20:21 --

to jej dzis sniadaniem obiadem i kolacja byl lod??? masakra!!!! gdybym nie pracowala to napewno pomoglabym przy pilnowaniu tej malutkiej bo serce sie kraje:((( widze ze ogarnieta jestes wiec naprawde pomoz malutkiej i zglos to do jakiegos urzedu,nio 2 dni mozesz wziasc wolne???? wez sicka ze nagle sie rozchorowalas nio bo co innego....

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO