Urlop tacierzynski

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez lori28 » 1 maja 2012, 14:35 Urlop tacierzynski

Sluchajcie czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa urlopu dla taty po narodzinach dziecka? Czy ten urlop nalezy sie wszystkim ojcom, czy nalezy spelniac jakies warunki? Czy pracodawca moze odmowic takiego urlopu? Pytam bo moj maz ma wyznaczone okreslone terminy w firmie kiedy moze wziac urlop i akurat termin mojego porodu sie do tych dni nie zalicza....Macie doswiadczenia w tej kwestii?
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 1 maja 2012, 15:28 Re: Urlop tacierzynski

lori28, ale dokladnie o jaki urlop Ci chodzi? o te 2 tygodnie po porodzie dziecka, czy ten 39 tygodniowy zamiast Ciebie?
w dzien porodu na pewno Ci meza sila nie zatrzymaja :wink: ale tez nie powinien miec problemow z dostaniem dnia wolnego. a czy bedzie to dzien platny czy tez nie, zalezy od firmy. tak samo z tymi 2 tygodniami. niektore firmy placa 100%, inne maja jeszcze swoje przepisy. moze tez dogadac sie z managerem i wziasc na ten czas urlop wypoczynkowy (jesli finansowo bardziej sie oplaca). co jak co, ale wierze, ze w tej kwesti dogada sie i nikt problemow robic nie bedzie. tylko niech wspomni wczesniej, ze spodziewa sie dziecka ok daty xx.xx.xx, co by szefostwo bylo przygotowane :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 1 maja 2012, 15:33 Re: Urlop tacierzynski

nawet nie wiedzialam ze tu po porodzie tatus moze dastac az 2tyg wolnego..super.... :) i to kazdym tatusiom sie nalezy??

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 1 maja 2012, 16:04 Re: Urlop tacierzynski

Przysługuje 2 tygodnie. (można wziąć tydzień lub 2)
Płacone jest 135.45 lub 90% średnich tygodniowych zarobków. Wypłacana jest niższa z dwóch.
Żeby się kwalifikować na Statutory Paternity Pay średnie tygodniowe wynagrodzenie musi wynosić minimum 107 funtów. A także na 15 tygodni przed oczekiwanym rozwiązaniem, musi być zatrudniony dla obecnego pracodawcy co najmniej 26 tygodni.
Tatuś powinien poinformować pracodawcę, kiedy chce wziąć tatusiowe, na 15 tygodni przed oczekiwanym rozwiązaniem.

Ojciec możne iść na dłuższy tacierzyński "Additional Paternity Leave" (Do 26 tygodni) jeśli matka wróci do pracy i przerwie macierzyński.
Macierzyńskiego przysługuje 39 tygodni.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 1 maja 2012, 16:10 Re: Urlop tacierzynski

nio ja wiem ze dla mnie macierzynskliego jest 9msc i jak mam 107 na tydzien to zaplaci mi firma a jak mnie to juz Job center.chodzilo mi tu akurat o te wolne nalezace sie tatusiowo :) ale to tez jest zalezne ile mu zaplaca od jego dochodow??

Dodano: -- 1 maja 2012, 16:12 --

nio a ja jestem w 3msc i pracuje juz w tym samym hotelu rok czasu wiec juz wypracowalam sobie macierzynskie :) i chce pracowac napewno do konca sierpnia badz polowy wrzesnia i wezme sobie miesiac urlopu wypoczynkowego i juz po urlopie przejde na maternity

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lori28 » 1 maja 2012, 16:15 Re: Urlop tacierzynski

agg napisał(a):lori28, ale dokladnie o jaki urlop Ci chodzi? o te 2 tygodnie po porodzie dziecka, czy ten 39 tygodniowy zamiast Ciebie?
w dzien porodu na pewno Ci meza sila nie zatrzymaja :wink: ale tez nie powinien miec problemow z dostaniem dnia wolnego. a czy bedzie to dzien platny czy tez nie, zalezy od firmy. tak samo z tymi 2 tygodniami. niektore firmy placa 100%, inne maja jeszcze swoje przepisy. moze tez dogadac sie z managerem i wziasc na ten czas urlop wypoczynkowy (jesli finansowo bardziej sie oplaca). co jak co, ale wierze, ze w tej kwesti dogada sie i nikt problemow robic nie bedzie. tylko niech wspomni wczesniej, ze spodziewa sie dziecka ok daty xx.xx.xx, co by szefostwo bylo przygotowane :wink:


chodzi mi o te dwa tygodnie wlasnie
problem moze byc, bo jak jest busy nikt nie moze brac urlopow, a poki co maz pracuje jeszcze pod agencja
ma wyznaczone daty kiedy np. zaklad stoi (sa takie okresy) i wtedy moze brac urlop
dlatego jestem ciekawa jak sie ma to do przepisow o tym urlopie ojcowskim...
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 1 maja 2012, 17:36 Re: Urlop tacierzynski

lori28, nie wiem jak jest z agencjami. moj maz pracowal na kontrakcie i tez mieli wyznaczone kiedy moga brac urlopy, bo zaklad byl zamkniety. jednak z paternity leave nie bylo zadnego problemu. powiedzial tylko na kiedy jest PRZEWIDYWANY termin porodu. przeciez wiadomo, ze poslizg moze byc do 2 tyg po EDD, albo moze zdarzyc sie wczesniak. wszyscy jestesmy ludzmi. nalezy pogadac, a na pewno zrozumieja. jak nie, to :560: :505:
hehe ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez lori28 » 1 maja 2012, 18:39 Re: Urlop tacierzynski

agg napisał(a):lori28, nie wiem jak jest z agencjami. moj maz pracowal na kontrakcie i tez mieli wyznaczone kiedy moga brac urlopy, bo zaklad byl zamkniety. jednak z paternity leave nie bylo zadnego problemu. powiedzial tylko na kiedy jest PRZEWIDYWANY termin porodu. przeciez wiadomo, ze poslizg moze byc do 2 tyg po EDD, albo moze zdarzyc sie wczesniak. wszyscy jestesmy ludzmi. nalezy pogadac, a na pewno zrozumieja. jak nie, to :560: :505:
hehe ;)


no oby okazali sie ludzmi :grin:
jak nie to sama po niego pojade w drodze na porodowke i powystrzelam wszystkich, ktorzy stana mi na drodze;)
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 1 maja 2012, 22:03 Re: Urlop tacierzynski

Witam!Jestem świeżo po takim 2-tygodniowym urlopiku i na payslipku wyszło 270.90£ za te dwa tygodnie,tak ze nic specjalnego.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lori28 » 2 maja 2012, 07:15 Re: Urlop tacierzynski

lepsze to nic nic, a przy dwojce dzieci maz mi bedzie potrzebny w domu chociaz przez tydzien, nim dojde do siebie :wink:
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 3 maja 2012, 11:48 Re: Urlop tacierzynski

po 21 tygodniu ciąży dostaniesz MAT B1 i z tym świstkiem ma iść do pracodawcy. Myślę, że nie powinni stwarzać problemów bo to jest zagwarantowane ustawowo.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 4 maja 2012, 21:10 Re: Urlop tacierzynski

Ewelajna1111 napisał(a):nio ja wiem ze dla mnie macierzynskliego jest 9msc i jak mam 107 na tydzien to zaplaci mi firma a jak mnie to juz Job center.chodzilo mi tu akurat o te wolne nalezace sie tatusiowo :) ale to tez jest zalezne ile mu zaplaca od jego dochodow??

Wszystko odnośnie tatusiowego napisałam wyżej ;) .
Ta sama zasada co do mamusinego.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 11 lis 2012, 19:17 Re: Urlop tacierzynski

A czy ktos sie orientuje czy te 2 tygodnie liczymy jako dni robocze czy kalendarzowe ,bo nie moge nic znalesc. Wiem ze na wyspie Jersey licza robocze.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO