Potrzebna opinia na temat wózków!

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Kitka » 2 wrz 2012, 20:57 Potrzebna opinia na temat wózków!

Rozglądam się za wózkami wielofunkcyjnymi i chiałabym prosić o opinię na temat poniższych wózków.
Znalazłam fajne cenowe oferty na ebayu, jednak nie wiem jakie te wózki są w użytkowaniu i czy są godne polecenia.

1. Jane Carrea Pro Travel System

2. Cosatto Mobi Travel System

3. Loola bebe confort Travel System

4. Chicco Trio Living Travel System
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez korbobor » 2 wrz 2012, 21:21 Odp: Potrzebna opinia na temat wózków!

Ja miałam Jane slalom pro lecz nie reverse tylko ta starsza wersję bez obranego siedziska.
Jako gondola super, wózek w miarę lekki, łatwo się prowadzi, składa jedna ręką, zwrotny no i pompowane koła to też plus w mojej opinii.my używaliśmy go z capazo pro bo tak popularny matrix okazał się miniaturowa gondolą która nadawałby się jedynie dla maluszków urodzonych latem gdy nie ma potrzeby grubszego ubierania. Gondole można zamocować jako fotelik w samochodzie ale ja nigdy nie miałam jakoś zaufania do tej formy transportu nawet pomimo atestow
Minus stelaż trochę skrzypi ponoć czasami są problemy z hamulcem(u.nas działał bezbłędnie) a spacerówka była trochę za duża dla naszej małej teraz byłaby w sam raz ale wózek już zmieniliśmy i trochę żałuje bo na zimę byłby idealna.
wiem jedno wybór wózka to trudne zadanie ;)
Powodzenia!

Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez korbobor » 2 wrz 2012, 21:24 Odp: Potrzebna opinia na temat wózków!

Cholera ciężko u mnie jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem :P pytalas o carere nie o jane :0
Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez padme2009 » 3 wrz 2012, 08:38 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

ja tez uzywalam Jane tyle ze dla blizniat;) ale wiesz jak najlepiej sprawdzic wozek czy ci odpowiada idz do sklepu i zobacz jak wygladaja te wozki w sklepie jak sie zkladaja rozkladaja jak mocuje sie fotelik czy jest lekki zwrotny i czy latwo go wyprac no i ja przedewszystkim patrzylam tez na to jak duzo miejsca ma pod spodem w sensie na zakupy czy cos;) jak wyboierzesz odpowiedzini wskakuj na ebay i kupuj;)

padme2009
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączyła: 15 wrz 2011, 08:17
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez madzian » 3 wrz 2012, 11:06 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Hi! Fakt to trudna wbrew pozorom decyzja :) ale głowa do góry na pewno zdecydujesz się na ten najlepszy:) jeśli chodzi o mnie nie miałam żadnego z tych wozkow ale według mnie Wozek powinien być jak najlzejszy, zwrotny, chociaż tylne kola pompowane ( zdecydowanie przyjemniej prowadzi się taki Wozek z malenswtem które jest już większe i wiecej waży) rownież powinien łatwo się składać przy czym nie zajmuje dużo miejsca myśle ze ten pierwszy najlepiej by się spisał ale sprawdź Wozki w sklepie :) a jak masz koleżankę z dzieckiem to pójdz z nią bedziesz mogła zobaczyć jak dzidzia się w wózku prezentuje pamiętając o tym ze każde dziecko jest inne ( grubsze, szczuplejsze, dłuższe itp) No ale zawsze to jakiś sposób:) ! Nie kupuj ciężkiego wózka bo stanie się on klamotem gdy dzidzia trochę podrosnie No chyba ze chcesz mieć darmowa siłownię hehe ;) pozdrawiam wrzucaj linki będziemy doradzac!

madzian
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 19 sie 2008, 20:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 3 wrz 2012, 14:46 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi!
Kurde ciążko zobaczyć te wózki w sklepie, bo one najnowsze nie są a szczerze nie wiem gdzie są jeszcze dostępne. Pewnie musiałabym do kilku sklepów uderzyć :?

Mniej więcej wiem czego oczekuje od wózka, bo mam już doświadczenie :wink:
Piewrszym wózkiem dla synka był Gracco był bardzo wygodny dla dziecka, ale trochę za duży gabarytowo. Drugi wózek to była Luna od mamas&papas, ale miałam tylko spacerówkę i tak ją dojechałam, że nie opłaca mi się do niej dokupować gondoli i fotelika, ale była super! Jakos zestawu Luna travel system nie znalazłam na ebayu.

Te wózki mnie zaiteresowały, bo cena bardzo przystępna, pewnie dlatego, że to nie najnowasze modele. No nic muszę jakoś wybrać, albo faktycznie znaleźć jakiś sklep, gdzie chociaż ze dwa znajdę. Dzięki raz jeszcze :grin:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez korbobor » 3 wrz 2012, 15:05 Odp: Potrzebna opinia na temat wózków!

Kitka poszukaj na gumtree uk dziś widziałam tam jakieś luny ;)
Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 3 wrz 2012, 16:33 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Ja sie zastanawialam tez nad tym chicco ale ktoras z dziewczyn tu na forum pisala ze kupila ten wozek i jej sie z dzieckiem przewracal i ze pasy odpadaly :shock: i zrezygnowalam, a szkoda bo pozniej poczytalam duzo pozytywnych opini, ale juz bylo po fakcie. Z tego co obserwowalam loola ma bardzo szeroki rozstaw tylnich kol, wiec zalezy gdzie mieszkasz. Bo ja np mam tak waski chodniczek pod domem ze nie przejechalabym loola. I jesli chodzi o wozki travel system czyli te z fotelikami zwroc uwage jaki jest tam fotelik. Ja nie zwrocilam na to uwagi i pozniej zalowalam. Niestety w wiekszosci takich wozkow foteliki-nosiedelka sa najdelikatniej mowiac watpliwej jakosci :/ Najlepiej zanim zdecydujesz sie na zakup jakiegokolwiek fotelika wejdz na www.fotelik.info i poczytaj o normach ktore powinien spelniac i najwazniejszych kwestiach na ktore powinnas zwrocic uwage wybierajac fotelik dla malucha, bo przeciez ma on pelnic realna ochrone w czasie wypadku
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 3 wrz 2012, 18:37 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

moja dobra rada : nie kupuj zadnego wozka na plastikowych kolkach. moj maz kupil a ja strasznie zaluje ze mu pozwolilam bo nie dosc ze strasznie sie prowadzi to jeszcze maluszkiem strasznie trzesie.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 3 wrz 2012, 21:40 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Ja wybierając wózek brałam pod uwagę kilka czynników:
stabilność, pompowane koła, żeby dobrze się skręcało i lekko prowadziło, oraz szukałam wózka z możliwie jak największa gondolą bo przy tej pogodzie cieplej maluszkowi i dłużej można pojeździć, wielkość nie miała aż tak ogromnego znaczenia bo mieszkam na parterze i nie muszę wnosić wózka tymi wąskimi korytarzami, dobrze się składa i mieści się w bagażniku :D
Nie podobają mi się te typowe angielskie wózki 2-częsciowe, mam wrażenie że to biedne dziecko w tym nosidełku jest wiecznie skulone i się męczy i krzywi kręgosłup do tego plastikowe koła... biedne maluszki wytrzepane na każdą stronę, aż mnie serce ściska. A moja księżniczka się wozi wygodnie i jest szczęśliwa :D
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 3 wrz 2012, 21:49 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

nr 1) sama kiedys sie nad nim zastanawialam :wink:
nr 2) mialam w wersji UP, czyli z pojedyncza raczka. byl ok, ale nie kupilabym drugi raz. znalazlabym na pewno cos fajniejszego. o wiele bardziej bylam zadowolona z maclarena techno. + taki, ze w wersji travel ma fotelik maxi-cosi wiec nie jakies barachlo.
nr 3) nie znam nikogo kto ma ten wozek, wiec zdania nie mam
nr 4) bylam juz kiedys bliska zakupu. jednak po doglebnych ogledzinach zrezygnowalam. jak sie przyjrzysz na zywo zauwazysz, ze to kupa plastiku, jakis taki niestabilny...
takze sama kiedys wybieralam pomiedzy nr 1,2 i 4 i wybralam 2. gdybym jednak miala wubierac jeszcze raz, wybralabym Oystera ;)

Dodano: -- 3 wrz 2012, o 21:50 --

tu carera http://www.youtube.com/watch?v=QCgMZlWOJgA
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez zamioculcas7 » 4 wrz 2012, 07:12 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Z tych czterech wybralabym chicco, poniewaz jest bardzo lekki. Niemniej jednak, tak jak agg pisala Oyster jest tez godny polecenia: jest lekki, latwo sie sklada, ma fajny kaptur- dobrze chroniacy oczy przed sloncem i nie jest tak strasznie drogi.

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 10 lip 2012, 13:44
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 wrz 2012, 10:08 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Ja kupowanie wozkow mam juz za soba, ale zanim sie zdecydowalam chodzilam dlugo podgladalam ludzi z wozkami, a pozniej sprawdzalam ceny i cala reszte :D Tak mi to weszlo w krew ze nadal to robie, a noz kiedys sie przyda :D W lazdym razie ten Oyster wydaje sie ciekawy.

Cos co mnie mierzi niesamowicie to widok noworodkow, niemowlat w wozku spacerowka+fotelik-nosidelko na to. I babka z tym tworem podrozujaca autobusem :shock: Czyz juz nie mozna tego dziecka wygodnie w spacerowce polozyc tylko jakies takie pocisniete w tym foteliku lezy. Wozek caly robi sie wielki i niewygodny. A jeszcze najlepiej jak pozamykaja to dziecko budami z obu stron tak ze tam ani odrobiny swiezego powietrza do tego wozna nie wpada, zima ok, ale kiedy jest cieplo i swieci slonce wspolczuje tym dzieciom pozamykanym w tych kokonach :/
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 4 wrz 2012, 10:47 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Dzięki za wszystkie rady!!!!

Wczoraj znalazłam jakąś stronę z opinniami na temat wózków. Trochę mi się rozjaśniło.

Oyster fajny, jeden z moich wstępnych typów, już kiedyś na wątku ciążowym pokazałam kilka wózków, które mi się podobają. Jednak na nowy zestaw min 500f, tochę dużo jak dla mnie, mam też inne wydatki :?
Używanego nie mogę jak na razie znaleźć, bo jak nie te kolory to gondola czarna lub za daleko a przesłać nie chcą :?

Jesli chodzi o gondolę to my akurat tylko 3 miesiące z niej korzystalismy. Synio nie chciał dłużej patrzeć w niebo :D Podnosił mi sie na łokciach, sportowiec jeden. Także wielka być nie musi w większości wózków oparcie kładzie sie praktycznie na leżąco, wiec damy radę. Wolę mniejszy wózek, bo wygodniej mi w autobusie i sklepach. Waga mało istotna, bo nigdzie nosić go nie będę. Kosz na zakupy jakiś chociaż średni by się przydał i pojedyncza składana rączka. Nie chce czarnego :roll:

Zakrywanie dzieci folią przeciwdeszczową w dzień bez deszczu też mnie leczy :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 wrz 2012, 12:32 Re: Potrzebna opinia na temat wózków!

Widuje u corki pod szkola babke z Oysterem, stelarz srebrny, gondola czarna ale z intensywnie zielonym daszkiem i ta przykrywka na zime i ten czarny ginie. Jak tez nie lubie czarnych wozkow, tak na taki zestaw bym sie skusila

Ja kupilam wozek w Pl, za sam wozek i sciagniecie go tutaj wyszlo mi jakies 250f, niby 3w1 ale byl duzy i ciezki, przeprowadzilismy sie i nie dalam rady wtargac go po schodkach i trzeba bylo wymienic, z tym ze kupilam juz spacerowke za ktora dalam kolejne 155f. Wiec nie oszczedzilam w zasadzie bo i tak zaplacilam prawie tyle ile zaplacilabym tutaj kupujac np Oystera
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO