GMO , petycja? fakty i mity?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 26 lis 2012, 22:47 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Dj T, ja tez nie uwazam ,zeby to bylo dobre,, ingerencja w nature ,przyrode rosliny, ekosystem... chcialam pozyskac wiecej info w tym temacie bo, to co slyszalam blo raczej wymijajace.
a co do filmikow....patrzac na te szczury....bylo mi niedobrze...;/
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 26 lis 2012, 23:12 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Bogini zrob sobie w domu doswiadczenie pisze teraz powaznie sama sie przekonasz .
Kup jablko GMO ( zazwyczaj z USA piekne ,okragle,swiecace itd ) i jablko wychodowane organic ( naturalnie ) podziel na 2 polowki i wloz do lodowki na 3-4 dni po polowce z gmo i organic a drugie polowki zostaw w normalnych warunkach na ten sam czas bez dotykania . Po tym czasie porownaj wyglad :shock: smak , zapach - ocena organoleptyczna . Wnioski wyciagniesz sama .
W szkole ladowali mi do glowy przez 7 lat mikrobiologie wrrr - a jednak sie przydala ;)
Zabawy genami , ingerencja w eko system i srodowisko naturalne zawsze konczyla sie w jeden sposob . Wystarczy ze poczytasz o codex alimentarius i Gmo zobaczysz o co chodzi .
Jutro wrzuce 2 filmiki z niemiec i usa jak testowali na farmach gmo - wymieraly cale stada krow i kur .

A teraz dobranoc. :wink:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 lis 2012, 06:41 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

W Polsce tylu przeciwnikow GMO a petycja podpisana ledwie przez 47tys ludzi...

Ja jestem zdecydowanie przeciw a jezeli ktokolwiek ma jakies watpliwosci to niech poczyta o firmie Monsanto ktora jest wlascicielem 90% biotechnologicznych patentow na modyfikowana zywnosc, juz w przeszlosci mielismy dosc duzo zapewnien od tej firmy o nieszkodliwosci produktow przez nich produkowanych ...

PCB-Polichlorowane bifenyle zatruly wiekszosc wody na swiecie ...
Agent orange - trujacy herbicyd
Roundup - niby Biodegradacyjny srodek do zwalczania chwastow ktory tak naprawde okazal sie nie biodegradacyjny i niszczy wszystkie rosliny oprocz tych modyfikowanych przez monsanto, szkodliwy takze dla zwierzat.
Aspartam - slodzik powszechnie uzywany w jedzeniu, niezalezne badania stwierdzily ze powoduje raka...

Radze poczytac sobie osoba ktore nie maja na ten temat pojecia ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 27 lis 2012, 10:17 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Alzak, chyba Ci się tradycyjne pestycydy z GMO mylą. Poczytaj może to też jakies pojęcie zyskasz.

Na prawde macie wrażenie że po przeczytaniu dwu artykułów i obejrzeniu linka na jutóbie macie pogląd na sprawę i możecie profesjonalistom z branży dyktować co mają robić?

Na Świecie mamy problem ze zbyt dużym stężeniem pestycydów, środków owadobójczych, wymieraniem całych gatunków (np. pszczoły). Jednocześnie zaludnienie planety rośnie i nie można wrócić do upraw ekstensywnych z ubiegłego stulecia. Ja sie pytam krzykaczy jakie mają propozycje rozwiązania tej kwestii?
Bo japę piłować i wysypywać zboże na tory każdy głupi potrafi, ale jak się go do sejmu wpuściło to tylko bydła narobił i strat. Może niech lepiej specjaliści robią co do nich należy, po to się kształcili, a samozwańczy wybawcy narodu i krzykacze niech sobie szumia na zdrowie skoro muszą. Chyba że chcą na prawdę coś konstruktywnego zrobić to niech idą na studia, staną się specjalistami i działają w branży na rzecz wszystkich przez swoją etykę pracy na przykład. Proszę bardzo.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 27 lis 2012, 12:58 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Jedno i drugie to wielkie gowno a skoro do Gmo i tak używają te zajebiste specyfiki z Monsanto to ja dziękuję za Gmo.Zresztą każdy może sobie poczytać jakie to zdrowe.Marnuje się naprawdę wiele jedzenia na świecie codziennie wyrzucane jest do śmieci więc może lepiej produkować mniej za to zdrowiej tylko że w tej chwili większośćpożywienia jest szprycowana jakimś gownem, wejście do unii w niektórych sektorach spowodowało że normy zezwalają na większe ilości różnego syfu niż dotychczas.Chyba rewolucja i totalna rozpierducha by pomogła.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez frezja » 27 lis 2012, 13:49 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Kategoryczne Nie dla GMO, popieram ekologie ,podpisalam petycje !Rodacy powinni wiedziec ze jezeli w Polsce wejdzie GMO to na poleczkach w naszych tutejszych sklepikach bedziemy kupywac ten syf a nasze pociechy beda zajadac sie tymi produktami. Ta sprawa dotyczy wszystkich. Mysle ze eksperyment powinien byc przeprowadzony na naszych politykach przez 4msc ciekawa jestem jakie efekty by byly?? Najbardziej denerwuja mnie media cisza totalna wszystko pozamiatane pod dywan. Tutaj chodzi o zycie nasze i naszych dzieci. Kazdy o zdrowym umysle powinien podpisac petycje.Pozdawiam

frezja
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 13 sie 2009, 10:01
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 lis 2012, 14:06 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

plazermen napisał(a):Alzak, chyba Ci się tradycyjne pestycydy z GMO mylą. Poczytaj może to też jakies pojęcie zyskasz.

Na prawde macie wrażenie że po przeczytaniu dwu artykułów i obejrzeniu linka na jutóbie macie pogląd na sprawę i możecie profesjonalistom z branży dyktować co mają robić?

Na Świecie mamy problem ze zbyt dużym stężeniem pestycydów, środków owadobójczych, wymieraniem całych gatunków (np. pszczoły). Jednocześnie zaludnienie planety rośnie i nie można wrócić do upraw ekstensywnych z ubiegłego stulecia. Ja sie pytam krzykaczy jakie mają propozycje rozwiązania tej kwestii?
Bo japę piłować i wysypywać zboże na tory każdy głupi potrafi, ale jak się go do sejmu wpuściło to tylko bydła narobił i strat. Może niech lepiej specjaliści robią co do nich należy, po to się kształcili, a samozwańczy wybawcy narodu i krzykacze niech sobie szumia na zdrowie skoro muszą. Chyba że chcą na prawdę coś konstruktywnego zrobić to niech idą na studia, staną się specjalistami i działają w branży na rzecz wszystkich przez swoją etykę pracy na przykład. Proszę bardzo.


Nic mi sie nie myli tematem tym ineresuje sie juz jakis czas na dlugo zanim pojawil sie problem dotyczacy GMO w Polsce i radzilbym Ci przeczytac moja odpowied wyzej ze zrozumieniem ...

Ja jedynie stwierdzam fakty ze wlascicielem patentow na GMO w 90% jest firma monsanto i to ona prowadzi lobbing odnosnie takiej zywnosci. Wiekszosc badan naukowych stwierdzajacych nieszkodliwosc takich roslin jest lub byla przeprowadzana przez ludzi w mniejszym lub wiekszym stopniu wspieranych przez ta firme.

Rozwiazaniem braku zywnosci jest jej lepsza dystrybucja i redukowanie niszczenia nadwyzek a nie ingerowanie w sprawy natury, kolejnym sposobem jest wykorzystanie terenow pod uprawe ktore nie sa do tej pory wykorzystane Rosja, Afryka jest tego dosc duzo nikt o tym nie mowi bo koncerny takie jak Monsanto nic by na tym nie zarobily i nie jest to w ich interesie ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 27 lis 2012, 15:12 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Ach jaki ten Świat jest prosty: Unia Europejska to zło, koncerny to zło, a my dobrzy ludzie zagospodarujemy planetę sami i użyźnimy stepy akermańskie. W końcu znamy się na ekologii jak nikt. No nic tylko do dzieła się brać! Jestę za ekologę! koko dźambo i do przodu ! Zacznijmy od użyźnienia Kazachstanu, Uzbekistanu i Turkmenistanu wodą z jeziora Aralskiego... o czekaj to już było ;/
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 lis 2012, 15:39 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Czytaj ze zrozumieniem czy ja pisze ze koncerny sa zle? wymienilem jeden z udekumentowana historia tuszowania informacji o szkodliwosci dzialania produktow przez nich produkowanych i zdarzylo sie to nie raz i nie dwa razy ...

Co do Rosji i Afryki nic nie trzeba nawadniac i uzyzniac problemem jest brak odpowiedniej infrastruktyry gospodarczej do wykorzystania mozliwosci jakie daja tamte ziemie ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 27 lis 2012, 16:14 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

jak widze plazermen..jestesmy w mniejszosci ;) komu jabłko komu?
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 27 lis 2012, 16:34 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Ivoneczka poczytaj trochę to może przestaniesz tak Gmo wychwalac. W innych krajach już dawno odkryli że to nic dobrego jak widać u Nas ciężko z tymi tematami a gdy oddzywasz się to patrzą na ciebie jak na ufo. Zresztą ze szczepionkami jest jeszcze gorzej w końcu my polacy głębokiej wiary jesteśmy i ślepo we wszystko wierzymy. Petycja podpisana :)

Dodano: -- 27 lis 2012, o 16:34 --

Ivoneczka poczytaj trochę to może przestaniesz tak Gmo wychwalac. W innych krajach już dawno odkryli że to nic dobrego jak widać u Nas ciężko z tymi tematami a gdy oddzywasz się to patrzą na ciebie jak na ufo. Zresztą ze szczepionkami jest jeszcze gorzej w końcu my polacy głębokiej wiary jesteśmy i ślepo we wszystko wierzymy. Petycja podpisana :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 27 lis 2012, 16:53 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

ja dziekuje za dobre rady mam swoje zdanie na ten tamat co juz wyraziłam ;)
u mnie z czytaniem całkiem dobrze idzie
chce sie truć modyfikowana;)
dam swoim dzieciom a one swoim
GMO to jest to!!!
wiara? jaka wiara?
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 27 lis 2012, 17:34 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Przeciez w Polsce i tak juz na sklepowych polkach jest masa zywnosci wyprodukowanej z roslin genetycznie modyfikowanych i ludzie jedza to od lat, dlaczego nagle teraz po legalizacji upraw GMO mialby nam zaczac "puchnac tylki" jak to ktos wyzej okreslil? Poza tym co nam da to ze zabronimy upraw GMO w Polsce? skoro inne panstwa te uprawy legalizuja wiec sila rzeczy dzieki np pszczolom te uprawy predzej czy pozniej i tak i tak sie pomieszaja. Co zamiast GMO?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 27 lis 2012, 18:32 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

To super bądźmy wszyscy za Gmo jak już jest częściowo to niech bedzie już wszędzie nawet w żywności dla niemowlat niech się przyzwyczajają od małego przeżyją najsilniejsi.Już nawet tu nie zaglądam na ten temat poddaje się brakuje słów.Codex żywnościowy to teoria spiskowa przecież chcą dla Nas dobrze:Gmo , zwierzęta karmione nie wiadomo czym , faszerowane antybiotykami zmodyfikowane genetycznie poprostu samo zdrowie. Niedługo będziecie zadowoleni jak będziecie świecić w ciemności.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 27 lis 2012, 18:33 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Eryk1 napisał(a):Niedługo będziecie zadowoleni jak będziecie świecić w ciemności.


Zaoszczedzimy wtedy na prądzie :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO