GMO , petycja? fakty i mity?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 30 lis 2012, 19:49 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Nie uwazacie ze cos jest nie tak nie mowie tylko o Gmo ,bo jest wiele innych trucizn wokolo Nas. To nie my powinnismy szukac co jest zle ,a co dobre dla Nas. Panstwo powinno dbac o swoich obywateli niestety to jakas utopia ,bo jak widac z kazdej strony dostajemy po dupie.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 30 lis 2012, 21:07 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Ale dbac jak Twoim zdaniem? Bo np fast foody sa niezdrowe, czeste jedzenie tego typu zarcia powoduje otylosc, cukrzyce, nadcisnienie, miazdyce a podobno nawet raka, wiec to potencjalna trucizna, czy Twoim zdaniem panstwo w trosce o zdrowie swoich obywateli powinno zlikwidowac wszystkie fast foody i zakazac sprzedazy zarcia na wynos? Zakazac palenia tytoniu ktory powoduje raka? Zakazac sprzedazy alkoholu ktory tez ma bardzo negatywny wplyw na organizm ludzki? Bo ja osobiscie mimo ze wiem ze fast foody sa niezdrowe lubie sobie wsciagnac zestaw z McDonald's albo kebaba conajmniej raz w tygodniu, 7 lat palilam papierosy, alkohol tez mi sie okazjonalnie zdarza pic i bylabym strasznie niezadowolona gdyby ktos blokowal mi dostep do tego tylko dlatego ze to jest niezdrowe, bo ja wiem ze to jest niezdrowe a mimo to nadal chce to robic. Tak samo jest z GMO, jest mnostwo ludzi ktorzy nie maja nic przeciwko tego typu zarciu i chcialoby miec mozliwosc dostepu do takiego jedzenia, dlaczego mielibysmy im tego zabraniac? Wprowadzajac GMO do uprawy i te produkty do sprzedazy i oznaczajac na opakowaniu informacje ze produkt zawiera skladniki z roslin genetycznie modyfikowanych Ty jako przeciwnik po prostu ten produkt omijasz, bierzesz cos innego, eko czy organic a ktos kto nie ma nic przeciwko bierze GMO. Jesli zakaza wprowadzenia GMO gdzie wolnosc wyboru ludzi ktorzy nie maja nic przeciwko? Nie uwazasz ze Ci ludzie beda w jakis sposob skrzywdzeni taka decyzja?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 30 lis 2012, 21:28 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

A powiedzcie mi jedno.
Od kiedy jestem w UK cierpie na rozniej masci alergie.
Dziwne wysypki ktore kontroluje kremem sterydowym i wiecznie zapchany nos.

Moje pytanie leki na alergie.... brac czy nie??? Co o tym wiecie?

Taka ciekawostka jeszcze. zawsze kiedy jade na wczasy do cieplych krajow nad slone cieple morze, wielkosc objawow zanika... Czy to swiadczy ze plynie we mnie jakas krew egzotycznego latynosa??? :-P
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 30 lis 2012, 22:17 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Moja starsza corka miala ciagle alergie w Polsce, ilez pieniedzy i czasu poszlo na wloczenie sie po lekarzach, kazdy dawal inne leki i inne zalecenia. Po przyjezdzie do UK wszystko przeszlo jak reka odjal. Jesli idzie o leki na alergie sam musisz zdecydowac. Aczkolwiek ja bym sie starala wystrzegac lekow na sterydach, dlaczego masz napisane w ulotce jako "objawy niepozadane". Probowales zastapic masci sterydowe emolientami? Na wysypki, swedzenie i tym podobne u moich dzieciakow dzialaja cuda bo jak starszej zeszlo to na mlodsza wlazlo :/
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 1 gru 2012, 11:47 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Ewela skoro inne kraje nie pozwalają na uprawy Gmo to chyba jest to ochrona przed tym.Bardziej chodzi mi dla przykładu o aspartam i glutaminian sodu którego nie możesz porównać do alkoholu bo przecież to twój świadomy wybór co bierzesz z półki sklepowej. O aspartamie nie ma reklam że jest nie zdrowy więc trochę źle mnie zrozumiałas. Z drugiej strony nie znam nikogo kto powiedział by że ogranicza się mu prawo wyboru zakazując upraw gmo no chyba że ma takie pojęcie o tym że owoce sa jak z obrazka.

Dodano: -- 1 gru 2012, o 11:47 --

Ewela skoro inne kraje nie pozwalają na uprawy Gmo to chyba jest to ochrona przed tym.Bardziej chodzi mi dla przykładu o aspartam i glutaminian sodu którego nie możesz porównać do alkoholu bo przecież to twój świadomy wybór co bierzesz z półki sklepowej. O aspartamie nie ma reklam że jest nie zdrowy więc trochę źle mnie zrozumiałas. Z drugiej strony nie znam nikogo kto powiedział by że ogranicza się mu prawo wyboru zakazując upraw gmo no chyba że ma takie pojęcie o tym że owoce sa jak z obrazka.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 1 gru 2012, 12:53 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Nie wiem co Ty ogladasz i czytasz ale ja np wiem ze wszelkie "dopalacze" czyli wzmacniacze smaku i zapachu, konserwanty, slodziki i tym podobne wynalazki potocznie zwane "chemia" ktora napakowana jest zywnosc sa szkodliwe dla zdrowia, lekarze mowia o tym nie od dzis, pisza o tym w roznych gazetach i mowia w tv wiec nie mow ze tak nie jest bo to zwyczajnie nieprawda. Kazdy kogo chociaz troche temat zdrowego trybu zycia interesuje takie podstawowe rzeczy wie, ten kto nie wie najczesciej po prostu nie chce wiedziec. A ogromna czesc wie ze cos jest szkodliwe czy niezdrowe a mimo wszystko siega po to, wystarczy chociazby zobaczyc ilu mamy palaczy. Ja mam wrazenie ze Ty tak bardzo mocno wierzysz w te teorie spiskowe, ze koncerny nas wszystkich chca otruc, ze sam zaczynasz naginac rzeczywistosc do swoich teorii
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 1 gru 2012, 15:14 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Znowu mnie nie rozumiesz dla przykladu papierosy ich reklama z informacja ze powoduje raka ,a czy widzialas reklame coca-coli light ze zawiera aspartam i czym grozi jego spozywanie? Wiedz moze odpusc sobie teorie spiskowe ,bo nic nie napisalem w tym temacie. Chodzi mi o to ze ktos dopuszcza ten syf do sprzedazy i nie kazdy musi wszystko wiedziec. Naprzyklad osobom starszym z cukrzyca reklamuje sie ,aby uzywaly slodzikow (wiekszosc choc nie wszystkie zawieraja aspartam) Ktos dopuscil to do obiegu ,a wiekszosc staruszkow nie wie co bierze.Zaraz ktos napisza ze i tak im niewiele zostalo ,wiec i Gmo tez moga spozywac bez ograniczen. Oslabia mnie taki tok myslenia. Cos jest trucizna to nie powinno byc dopuszczone do obrotu i tyle. A nawet jsli jest powinna byc informacja grubym drukiem ze jest szkodliwe i tyle.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez frezja » 1 gru 2012, 19:57 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

popieram Eryka ogolnie panstwo nasze jak i inne panstwa z swoich obywateli g.... sobie robi pakuja jak najwiecej chemi nie informujac wcale bezczulica panstowa jest najlepsza tak samo jak faszerowano nas sola odpadowa tyle lat. Cisza politycy pozamiatali pod dywan nic sie nie dzieje.

frezja
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 13 sie 2009, 10:01
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 1 gru 2012, 23:00 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Jesli ktos przesledzi sobie historie aspartamu to doczyta z raz byl wycofany z rynku Usa ,ale zmiana na stanowisku i lewe testy i powrocil. W sumie nasze panstwo ma to gleboko w d..pie niestety. Dziennikarze biora sie za niektore tematy ,bo te bardziej nie wygodne gdzie jest duzy nacisk nie przejda przez cenzure.

Dodano: -- 2 gru 2012, o 12:51 --

I jeszcze jedna ciekawostka z ulubionej strony co niektorych :)

http://******.wordpress.com/2012/12/ ... oducentow/

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Andra7 » 28 sty 2013, 21:44 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

GMO – szokujące wyniki pierwszego długotrwałego i niezależnego badania
http://faktydlazdrowia.pl/gmo-szokujace ... o-badania/

Andra7
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączyła: 5 mar 2012, 10:27
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 29 sty 2013, 08:39 Re: GMO , petycja? fakty i mity?

Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO