Nazwisko i paszport dla dziecka w przypadku pary bez slubu

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Jakie nazwisko bedzie miec dziecko jesli nie jestesmy po slubie moje czy partnera? Jestesmy para i dziecko przyjdzie na swiat w uk. Dodam ze partner jest Anglikiem. No i wlasnie czy dziecko dostanie automatycznie brytyjski paszport mimo ze nie mamy slubu? Prosze o info

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Dziecko otrzyma nazwisko po ojcu a skoro tatus jest anglikiem to dziecko otrzyma takze obywatelstwo angielskie I dzieki temu pani sie bedzie mogla starac o paszport. Pozdrawiam

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

Dzieki wielkie za info :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Bzdura nikt nic automatycznie nie dostaje.
Po urodzeniu dziecka, musicie umówić się na wizytę do urzędu stanu cywilnego w celu wpisania dziecka do rejestru i sporządzenia aktu urodzenia. To matka decyduje czy wpisuje w ogóle ojca w akta i jakie nazwisko ma mieć jej dziecko w przypadku gdy nie jest mężatką. Znam masę przypadków kiedy to pary bez ślubu wpisywały tylko dane matki a ojciec nieznany w celu wyłudzania benefitów jako samotny rodzic, co w gruncie rzeczy nie ma nic do przyznawania benefitów :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Jakie nazwisko to decydujecie wy a paszport dostanie bez problemu angielski jesli ty bedziesz tak decydowala mozesz i polski ale to duze problemy proponuje angielski bez problemowo i duzo taniej bo jedyne 33 funty i bez chodzenia po office wszystko zalarwisz poczta wniosek do pobrania na poczcie tylko musi podpisac ktos kto ma angielski paszport ,najlepiej lekarz prowadzacy lub znajomy anglik wiem bo moje wnuku tak mialy zalatwiane do 3 tygodni masz paszport w domu

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

gdy ja rodzilam corke w szpitalu wpisane bylo moje nazwisko,nie bylan wtedy mezatka.wybor nazwiska nalezy do was jak bedziecie rejesrtowac malenstwo w urzedzie stanu cywilnego.a paszport to bez problemu angielski,jest na formie napisane ze wystarczy gdy jedno z rodzicow ma angielski paszport.
I hate two faced people. It's hard to decide which face to slap first.
Avatar użytkownika
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączyła: 18 maja 2012, 09:08
Reputacja: -15
Wyśmiewca

Dzieki wam bardzo za info :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Ja tez jestem w związku z Anglikiem i w urzędzie podaliśmy do aktu urodzenia nazwisko ojca. Więc możesz wybrać, z paszportem brytyjskim nie miałam problemów żadnych złożyłam wniosek który musi podpisać osoba ze stanowiskiem(lekarz, nauczyciel itp) ktora zna Ciebie lub partnera 5 lat, wniosek kosztował mnie £50 ( dodatkowo zaplacilam £9 za sprawdzenie przez pania na poczcie czy we wniosku wszystko jest ok)na poczcie zaplacilam wysłałam wraz z oryginalem aktu urodzenia, po 2 tyg dotarł do mnie akt urodzenia a tydzień pózniej paszport, i to Sa dane bieżące bo robiłam paszport kilka miesięcy temu;) pozdrawiam

P880920
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 11 lut 2011, 22:31
Lokalizacja: Shard End
Reputacja: 6
Neutralny

Dzieki za info :) Hmmm tylko skad my mamy wziasc ta osobe do podpisu. To ma byc znajomy. Nie mamy tu znajomosci z osobami na stanowisku chyba.. Ja jestem tu 3 miesiace a moj partner wrocil po dobrych paru latach do uk...

Dodano: -- 5 mar 2013, 00:36 --

A nie moze byc przyjaciel z dziecinstwa mojego partnera? Znaja sie lata, ale na stanowisku to on chyba nie jest. Jest drukarzem czy czyms podobnym... Dziwny przepis szczerze

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Jaga S napisał(a):Dzieki za info :) Hmmm tylko skad my mamy wziasc ta osobe do podpisu. To ma byc znajomy. Nie mamy tu znajomosci z osobami na stanowisku chyba.. Ja jestem tu 3 miesiace a moj partner wrocil po dobrych paru latach do uk...

Dodano: -- 5 mar 2013, 00:36 --

A nie moze byc przyjaciel z dziecinstwa mojego partnera? Znaja sie lata, ale na stanowisku to on chyba nie jest. Jest drukarzem czy czyms podobnym... Dziwny przepis szczerze

No dziwny ... Z tego co pamietam to na wniosku o paszport było zaznaczone ze osoba typu nauczyciel lekarz itp, musiał by twój partner zadzwonić do urzędu i sie dowiedzieć dokładnie ja nie dociekalam bo moj ma nauczycielkę w rodzinie więc nie miałam problemu, ale tez wiem ze do niej dzwonili zeby potwierdzić ze zna nas 5 lat i czy faktycznie nauczycielka.

P880920
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 11 lut 2011, 22:31
Lokalizacja: Shard End
Reputacja: 6
Neutralny

A juz ok mamy kogos takiego :) Lekarz ktory zna od dziecinstwa mojego partnera ufff. Dziekuje jeszcze raz za info i takze pozdrawiam :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Jaga S napisał(a):A juz ok mamy kogos takiego :) Lekarz ktory zna od dziecinstwa mojego partnera ufff. Dziekuje jeszcze raz za info i takze pozdrawiam :)
no to super bez problemu dostaniecie, a wniosek tez mozna wypełnić online i wydrukować podpisać i iść na pocztę zapłacić tylko nie jako czek bo moja koleżanka czekala 2 mce na paszport bo z czekiem. Coś nie tak było a potem jego realizacja itp, więc polecam normalnie zapłata gotówka i wysłać z aktem urodzenia .

P880920
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 11 lut 2011, 22:31
Lokalizacja: Shard End
Reputacja: 6
Neutralny

Mozna tez wyrobic dziecku polski paszport
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Na poczatek chcialabym aby naszedziecko mialo brytyjski. Jesli ma brytyjski moze miec tez polski jednoczesnie? Jesli tak, jak to sie zalatwia? Jedna osoba na forum toczyla ze mna boje ze mozna miec tylko jeden paszport. Juz sie pogubilam. Zna ktos odpowiedz? Najlepiej gdyby wyjasnil to ktos kto zalatwial to dla swojego dziecka. Chetnie poznam odpowiedz. Dzieki za pomoc

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Jesli ma podwojne obywatelstwo,wtedy moze miec dwa paszporty.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO