Dowód osobisty dla niemowlaka.

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Marysienka82 » 26 kwi 2013, 16:51 Dowód osobisty dla niemowlaka.

witam!!
Mam pytanie, czy ktoś wyrabiał może dowód osobisty dla niemowlaka? Paszport jest na rok a dowód na 5 lat.

Marysienka82
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 1 wrz 2011, 17:36
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 kwi 2013, 16:59 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

to musisz załatwić w Polsce

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Marysienka82 » 26 kwi 2013, 17:00 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Tyle to wiem, ale co trzeba załatwić?? Dziecko urodziło się tutaj więc nie mam peselu ani zameldowania dziecka.

Marysienka82
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 1 wrz 2011, 17:36
Reputacja: -3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez patulek29 » 26 kwi 2013, 17:23 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Musicie wszystko załatwiac w PL tak jak napisał AdamBoltryk, zaczynajac od przetłumaczenia aktu urodzenia przez tłumacza przysiegłego skonczywszy na reszcie . Wiem sama mialam ten problem 8 miesiecy temu:)
Avatar użytkownika
patulek29
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 11 paź 2012, 13:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Marysienka82 » 26 kwi 2013, 18:33 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

patulek29 Dobrze, że mi o tym tłumaczeniu aktu urodzenia napisałaś bo bym nie pomyślała. Mogę się zapytać, jak załatwiłaś pesel, zameldowanie itp ?? Długo Tobie zajęło załatwianie dowodu ??

Marysienka82
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 1 wrz 2011, 17:36
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 26 kwi 2013, 23:05 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Marysienka82 napisał(a): Paszport jest na rok



Paszporty dla dzieci ważne są już 5 lat i to od zeszłego roku!!!!!!
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 26 kwi 2013, 23:21 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Adrian2712 napisał(a):Paszporty dla dzieci ważne są już 5 lat i to od zeszłego roku!!!!!!


Owszem, ale zeby dostac paszport 5 letni musisz miec polski akt urodzenia i numer pesel ktorych nie masz w przypadku dziecka urodzonego tutaj. Musisz wiec najpierw wyrobic paszport na rok, w Londynie albo jak konsul bedzie w Bham, wystarczy Ci do tego tutejszy, brytyjski akt urodzenia i oboje rodzicow dziecka z dowodami badz paszportami (chyba ze jedno z rodzicow jest nieznane), bodajze 2 zdjecia, wypelniony wniosek i oplata. Pozniej jedziesz do Polski, dokonujesz tlumaczenia przysieglego aktu urodzenia. Z oryginalem aktu i tlumaczeniem udajesz sie do Urzedu Stanu Cywilnego, tam po uiszczeniu odpowiednich oplat (za transkrypcje oraz uzupelnienie aktu urodzenia) dostajesz polski akt urodzenia dla dziecka. Teraz dziecko mozna zameldowac, wypelniajac krotki wniosek, jesli dom w ktorym chcesz zameldowac nie jest Twoj wlasciciel musi stawic sie w Urzedzie z dokumentem tozsamosci oraz dokumentem potwierdzajacym iz jest wlascicielem. Jak juz zameldujesz PESEL nadawany jest automatycznie, do odebrania jest po ok 3 tyg w Urzedzie ale moze zrobic to ktokolwiek. Aha, zapomnialam, podczas umiejscowienia aktu urodzenia dziecka w USC, jesli akty urodzenia rodzicow byly sporzadzane w innych Urzedach trzeba je dostarczyc tez.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 27 kwi 2013, 05:39 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

ewela119 napisał(a):Owszem, ale zeby dostac paszport 5 letni musisz miec polski akt urodzenia i numer pesel ktorych nie masz w przypadku dziecka urodzonego tutaj.

Nieprawda, musisz posiadać pesel albo polski akt urodzenia jeśli nie masz pesel.
UWAGA! Do złożenia wniosku o paszport 5-letni konieczne jest posiadanie nr PESEL. Jeżeli dziecko nie posiada nr PESEL, wymagane jest przedłożenie w chwili składania wniosku paszportowego polskiego aktu urodzenia dziecka, wydanego przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce.


Akt urodzenia można wyrobić za pośrednictwem konsulatu
wniosek o rejestrację zagranicznego aktu stanu cywilnego w polskich księgach stanu cywilnego mogą złożyć ww. osoby za pośrednictwem konsula RP. Opłata konsularna jest pobierana zgodnie z tabelą opłat konsularnych.

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julita1801 » 27 kwi 2013, 07:44 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Witam.Ja wyrabialam dowod osobisty corce,jak miala roczek.Po pierwsze musisz pojechac do Pl,zameldowac dziecko,wyrobic pesel..o ile dobrze pamietam,najpierw musisz miec pesel zeby miec zameldowanie,przetlumaczyc akty urodzenia u tlumacza przysieglego,od strony placilam 70 zlotych,potem dopiero skladasz wzniosek na dowod i czekasz ze 3 tygodnie.Samo zalatwianie tych wszystkich reczy nie jest takie proste i szybkie,ja np.wszystko pozalatwialam i bylam z mala prawie miesiac w Pl,a potem lecialam sama i odebralam jej dowod :)

Dodano: -- 27 kwi 2013, 07:49 --

A i zapomnialam ze jak juz przetlumaczysz akt to musisz zaniesc go do Urzedu i dokonujesz oplaty za transkrypcje i uzupelnienie aktu,ja placilam chyba 86zl.

julita1801
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 9 lut 2012, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 27 kwi 2013, 12:47 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

drodzy moi, od dluzszego czasu wcale nie trzeba miec w dowodzie osobistym adresu zameldowania. wystarczy w rubryce dotyczacej meldunku wpisac kraj zamieszkania. dokladne instrukcje sa drobnym druczkiem na koncu formularza.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 27 kwi 2013, 15:31 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

julita1801 napisał(a):Witam.Ja wyrabialam dowod osobisty corce,jak miala roczek.Po pierwsze musisz pojechac do Pl,zameldowac dziecko,wyrobic pesel..o ile dobrze pamietam,najpierw musisz miec pesel zeby miec zameldowanie,przetlumaczyc akty urodzenia u tlumacza przysieglego,od strony placilam 70 zlotych,potem dopiero skladasz wzniosek na dowod i czekasz ze 3 tygodnie.Samo zalatwianie tych wszystkich reczy nie jest takie proste i szybkie,ja np.wszystko pozalatwialam i bylam z mala prawie miesiac w Pl,a potem lecialam sama i odebralam jej dowod :)

Dodano: -- 27 kwi 2013, 07:49 --

A i zapomnialam ze jak juz przetlumaczysz akt to musisz zaniesc go do Urzedu i dokonujesz oplaty za transkrypcje i uzupelnienie aktu,ja placilam chyba 86zl.


Ja zalatwilam wszystko bedac w Pl w ciagu 3 dni. Zawiozlam akt do do tlumaczenia, na drugi dzien byl do odebrania. Odebralam tlumaczenie poszlam do USC, umiejscowilam, gotowy akt urodzenia byl do odebrania juz na drugi dzien. Zameldowanie trwalo 10 min albo i krocej. Nadanie nr PESEL i czekanie na dowod to juz faktycznie moze potrwac no ale to przeciez zadna nowosc. Tymabrdziej ze przeciez majac dla dziecka ten roczny paszport nie ma az takiego cisnienia na to, jak sie juz ma te wszystkie papiery po powrocie do UK mozna to zalatwic w Londynie. Mozna to i owszem jak ktos powyzej pisal zalatwic przez konsulat ale za dodatkowymi oplatami i czeka sie koszmarnie dlugo wiec chyba wychodzi szybciej i taniej zalatwic to przy okazji wizyty na ktore jezdzi przeciez wiekszosc. Tymbardziej ze dla dzieci urodzonych tutaj ten paszport nie jest potrzebny natychmiast bo we wszelkiego rodzaju urzedach w zupelnosci im wystarcza brytyjski akt urodzenia i paszportu juz nie wymagaja. Cala procedura nie jest ani skomplikowana ani karkolonma, do "przeskoczenia" dla zwyklego zjadacza chleba
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 27 kwi 2013, 15:43 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

ale po co tyle problemow sobie robic,skoro dziecko sie tu urodzilo wyrob paszport angielski na 5 lat i to bez rzadnych problemow pobierz na poczcie form wypelnij idz do swojego lekarza on ci podpisze i wysylasz poczta jako list ubezpieczony z dokumentami i do 3 tygodni dziecko ma paszport ktory przynosi ci kurier do domu.moi wnuczkowie maja angielskie paszporty jesli chcesz jakies informacje pisz na pryv pozdrawiam

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 27 kwi 2013, 16:06 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

marek55, zeby dziecko dostalo brytyjski paszport, przynajmniej jeden rodzic musi tu pracowac od 5 lat I trzeba to udokumentowac (przedlozyc p60).
takze, moze autorka nie pracuje tu jeszcze 5 lat, albo najzwyczajniej w swiecie chce, by dziecko mialo polski paszport.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 kwi 2013, 22:04 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Bukowalam dzisiaj termin w konsulacie na zlozenie wniosku paszportowego dla dzieci, najblizszy termin 3 lipca! Jakas paranoja :/ Az strach pomyslec jak dlugo trwa transkrypcja aktu urodzenia badz nadania PESELu za ich posrednictwem :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez julita1801 » 30 kwi 2013, 07:56 Re: Dowód osobisty dla niemowlaka.

Ewela 119,witam wiedzialam ze znajdzie sie taka osoba co "uczepi"sie mojej wypowiedzi,wiec tak:Napisalas ze Ty zalatwilas wszystko w Pl w ciagu 3 dni-brawo,mozesz sie cieszyc,mnie zajelo to znacznie dluzej,poniewaz ja lecialam w sobote,wiec zalatwic moglam dopiero cos w poniedzialek,.Z rana ruszylam na miasto i zanioslam akt do tlumaczenia,niestety u mnie w miescie nie ma za wielu tlumaczy,wiec musialam do ktoregos pojsc i okazalo sie ze kazdy byl mocno zajety,wiec musialam czekac dwa dni na tlumaczenie.- byl to juz moj 5 dzien pobytu w Pl,potem zanioslam go do Urzedu tam zlozylam wzniosek na zameldowanie,ale moja mama musiala byc ze swoim dowodem,a niestety byla w pracy wiec trzeba bylo przyjsc na drugi dzien.W ten sam dzien zlozylam wzniosek na pesel,i pani powiedziala mi ze musze poczekac tydzien Potem musialam poczekac 3 dni bo w urzedzie trwal jakis remont i nic nie dalo sie zalatwic.Pozniej pani kazala mi przyjsc na uzupelnienie aktu i wpisanie dziecka do ksiag(jakos tak to sie nazywa,bo nie pamietam za dobrze)Sama widzisz,ja nie mialam takiego szczescia ze zalatwilam to tak szybko jak Ty-naprawde zazdroszcze,bo latanie do tego urzedu strasznie mnie wykanczalo i jeszcze te niemile"panie"za biurkiem...
A tak wogole to niepisalam nic ze cala procedura jest skomplikowwana i karkolomna,pisalam tylko ze mnie to dluzej zajelo i zgadzam sie z Toba ze jest do "przeskoczenia"dla zwyklego zjadacza chleba.Pozdrawiam

julita1801
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 9 lut 2012, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO