Jaki wózek wybrać?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MężczyznaPostNapisane przez Marrek » 20 lut 2008, 13:07 Jaki wózek wybrać?

Jak wybieraliście wózki dziecięce i na jakie modele się zdecydowaliście? Nam wpadł w oko taki wózek Bugaboo
Obrazek
Kupowaliście kiedyś artykuły dla dzieci Bugaboo? Co myślicie o tym producencie? Piszcie wszelkie rady jakie mogą się przydać przy wybieraniu wózka.

Marrek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 lut 2008, 10:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 20 lut 2008, 16:33 Re: Jaki wózek wybrać?

Nie znam tej firmy, ale mnie tez sie podoba. Jest praktyczny i wydaje sie na foto (o ile tak mozna ocenic) na lekki. Lekki wozek jest ok. Zwlaszcza dla kobiety. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 20 lut 2008, 19:13 Re: Jaki wózek wybrać?

Marrek, niewiem czy kupujecie w sklepie czy przez neta ale moja rada (z ktorej niestety sama nie skorzystalam) to pojscie do sklepu z wozkami,chocby do mothercare i przetestowanie kilku... wezcie w lapki poprowadzcie w przod i tyl :roll:
zeby byl lekki i stabilny i wygodny... :-D
pozdrowionka
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez diesucht » 22 lut 2008, 11:25 jaki wozek wybrac?

Powiem na podstawie wlasnego doswiadczenia. Wozek powinien byc przede wszystkim maly po zlozeniu, jest to wazne przy przewozeniu go w samochodzie, powinien byc wielofunkcyjny, dobrze kiedy posiada rowniez fotelik samochodowy. Wazne jest rowniez zeby "rosl" razem z dzieckiem tzn. od wozka glebokiego po spacerowke. Niestety ja wybralam zle. Najbardziej uciazliwe jest to ze moj wozek jest ciezki oraz zajmuje duzo miejsca. Musimy trzymac go w garazu lub w bagazniku samochodowym lecz wtedy do bagaznika nie wchodzi nic innego. Po kilku miesiacach kiedy moje malenstwo zaczelo siedziec zdecydowalam sie na kupienie malutkiej spacerowki tzw. parasolki.

diesucht
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 25 sty 2008, 11:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 23 lut 2008, 15:48 Re: Jaki wózek wybrać?

Ja wybrałam "travel system". Jestem z niego zadowolona, bo jest bardzo praktyczny i łatwo sie składa i bez problemu mieści się w bagażniku, (a mamy małe autko). Na początku można wozić maluszka w nosidełku, który nakłada sie na spacerówke i który od razu służy jako fotelik do samochodu, a póżniej jak maluch podrośnie to jest spacerówka i nie trzeba zmieniać wózka.
Radze zwrócić uwage na koła.
żałuje tylko że mój wózek nie ma pompowanych kół i amortyzatorów, bo czasami nieżle małą wytrzęsie jak jeżdże po chodniku :wink:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emcia04 » 23 lut 2008, 20:47 Re: Jaki wózek wybrać?

Fakt pompowane kolka sa super niestety z reguly sa montowane tylko w wielkich wozkach - ja taki mialam i nie macie pojecia jak bardzo nie poreczny on byl w autobusie. poza tym jednym aspektem byl swietny. Dziecko mialo duzo miejsca w srodku, lezalo sobie wygodnie na plasko, do tego spiworek i narzute i bylo fajnie - wprost na zimowe spacerki. a potem z gracja jak dziecko mialo 7 miesiecy musielismy sie przerzucic na wersje light czyli lekka skladana wygodna parasolke :wink:
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 23 lut 2008, 20:58 Re: Jaki wózek wybrać?

Temat wozka jest istotny i nie ma sie co spieszyc, My z zona lazilismy po sklepach i zona wybrala sobie chicco ct1 oczywiscie 3 w jednym spacerowka gondola i fotelik samochodowy-nosidelko, ogolnie wozek ladny , ale nie dopasowal sie zonie , wiec malo zniszczony stoi w domu, po ok 6-7 miesiacach kupilismy drugi quinny bardzo lekki i poreczny-wszedzie wiedzie ten uzywamy dalej ale ma jedna wade - wystarczy jakas ciezsza torba powieszona i wozek leci do tylu.

Oba wozki mialy jeszcze jedna wade mianowicie bardzo mala torbe pod wozkiem lub kompletny brak takiej torby -ten drugi wozek.

Nasze pierwsze dziecko mialo wozek gracco quatro chyba sie ten model nazywa, najlepszy wozek jaki moim zdaniem jest na rynku, my go kupilismy jakies 5 lat temu i one sa do dzis-stosunkowo tanie i godne polecenia
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Marrek » 25 lut 2008, 09:38 artykuły dla dzieci

Znalazłem w internecie jeszcze artykuł o tym jak wybierać wózki. Tu wkleję fragment:
> WYBIERAMY WÓZEK - na co zwracamy uwagę
- atesty - ważne, aby wózek posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Inne, takie jak opinia Instytutu Matki i Dziecka, świadczą o jakości wyrobu i tym, że spełnia określone wymagania z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka. Informacje o spełnieniu wymagań innych krajów świadczą na plus.
- wyposażenie dodatkowe zawarte w cenie wózka uatrakcyjnia zakup i przyczynia się do mniejszych późniejszych kosztów. Poręczne i trwałe elementy dodatkowe wózka zwiększają jego funkcjonalność.
- ważny jest okres gwarancji. Najczęściej spotykany rok po zakupie, w którym koszty naprawy pokrywa producent. Najlepiej jest jednak, wybrać wózek na tyle solidny i nie usterkowy, że nie będzie wymagał napraw. Wiedzą coś o tym ci, którzy mieli problemy ze znalezieniem wózka zastępczego na czas naprawy.
- wielkość gondoli - była o niej mowa wcześniej
- waga wózka jest niezmiernie ważna, zwłaszcza jeżeli jedna osoba będzie miała do pokonania schody przy wnoszeniu i znoszeniu
- możliwość odpięcia gondoli od wózka oraz to ile miejsca zajmuje stelaż po złożeniu, to bardzo przydatne informacje, jeżeli podróżujemy samochodem i wózek będzie musiał zmieścić się do bagażnika. Inny problem to, czy w mieszkaniu będzie wystarczająco dużo miejsca dla nierozkładanego wózka.
- amortyzacja kół, ich wielkość oraz to czy są napompowane fabrycznie, czy też możemy je sami dopompowywać
- regulacja oparcia
- wielkość kosza na zakupy
- hamulce i blokada kół

Marrek
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 lut 2008, 10:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 27 lut 2008, 21:12 Re: Jaki wózek wybrać?

emcia04 napisał(a):pompowane kolka sa super niestety z reguly sa montowane tylko w wielkich wozkach - ja taki mialam i nie macie pojecia jak bardzo nie poreczny on byl w autobusie. poza tym jednym aspektem byl swietny. Dziecko mialo duzo miejsca w srodku, lezalo sobie wygodnie na plasko, do tego spiworek i narzute i bylo fajnie - wprost na zimowe spacerki. a potem z gracja jak dziecko mialo 7 miesiecy musielismy sie przerzucic na wersje light czyli lekka skladana wygodna parasolke :wink:

dokladnie sie pod tym podpisuje hehe moj wozek uwielbialam do czasu kiedy nie przenioslam sie do Bham gdzie wszedzie musze dojechac busem hehe sa takie do ktorych w ogole nie wchodzi hehe i mam go dosyc hehe
choc taki wygodny, ladny i lekki hehe

teraz jestem na etapie poszukiwan ladnej lekkiej dobrej spacerowki
ktos cos poleci?
oprocz quinny

cos slyszalam o mclarenach hehe

a obecny wozek mam z polski implast border 3 pomaranczowy hehe
tutejsze nie wpadly mi w oko i te foteliki montowane na spacerowkach sluzace za gondole sa jak dla mnie nie do przyjecia hihi

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 21:15 ]
aha bugaboo maja fajne kolorki hehe
i ladne wozeczki ale takie malenkie
a ta spacerowka? nadaje sie dla 6 mies malucha?
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KASIA1983 » 29 lut 2008, 10:17 Re: Jaki wózek wybrać?

Witam ja przy dwójce swoich dzieci przetestowalam dosc sporo wózków i powiem szczerze ze teraz mój synek jeżdzi "gracco quatro" i sprawdza sie rewelacyjnie. Maclareny są fajne ale jak dla mnie maja zbyt małe kółka i dość cieżko sie je prowadziło, ale to tylko moje odczucia :grin: . A słyszał ktoś może opinie o "hauck traxx" :?: :?: :?: byłabym wdzieczna o wasze opinie :mrgreen:
Załączniki
haucktraxxjaguar4.jpg
haucktraxxjaguar4.jpg (6.6 KiB) Przeglądane 27196 razy

KASIA1983
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączyła: 18 lut 2008, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 29 lut 2008, 11:38 Re: Jaki wózek wybrać?

kasia oczywiscie ladny wozek i ja rowniez preferuje duzo kola
ale teraz chce drugi dodatkowy na bieganie po miescie. czyt maly ale i wygodny..

a o haucku slyszalam pozytywna opinie od kolezanki ktora wozi w nim blizniaki hihi
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 1 mar 2008, 23:12 Re: Jaki wózek wybrać?

Ja jestem uzytkowniczka graco qutro tour de luxe i jestem zadowolona. Wozek sie sprawdzil, rowniez w Polsce. Jedna wada, ze jest spory. chociaz dla niektorych to moze i zaleta. Dzis kupilam bebeconfort loola up, mam nadzieje, ze sie sprawdzi. A graco, jak Mala wyrosnie z fotelika, niestety bede musiala sprzedac.
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez babulki » 14 kwi 2008, 12:05 Re: Jaki wózek wybrać?

ja sie przymierzam do zakupu spacerowki peg perego pliko p3
w uk sa one pod marka mamas and papas
tylko ze w sklepach kolorki szaro bure
wiec szukam necie jakis pozytywnych kolorkow
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 16 kwi 2008, 11:44 Re: Jaki wózek wybrać?

w tej chwili mam graco , jak agg, ale zmieniam sobie na mutsy urban. duzo chodze, wiec taki mi sie przyda. pozytywem jest to, ze nie musze kupowac calego kompletu, tylko to , co chce.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 16 kwi 2008, 18:03 Re: Jaki wózek wybrać?

Hmmm.... widze że wszyscy zmieniają wózki i zaczęłam sie zastanawiać ćzy też nie powinnam :roll: Bo narazie mam jeden wózek, którym Córa jeździ od urodzenia i nie zamierzałam kupować innego, ba, nawet chce go zachować dla drugiej dzidzi :wink:

A to teraz jakaś moda na zmiane wózków :wink: :-D
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO