W jaki sposób przyspieszyć decyzję o przydziale mieszkania?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Cześć! Może ktoś z Was się orientuje,albo już przez to przechodził.W jaki sposób mogę przyspieszyć przydział mieszkania z Sandwella? Wniosek złożyliśmy już półtorej roku temu i w dalszym ciągu NIC! Ani jednej propozycji,ani jednego listu z tej instytucji.Oferty na przydział zaznaczam systematycznie co tydzień,a potem dostaję szału! Na początku w ogóle nie brałam sobie tego do głowy,bo przecież każdy musi swoje odczekać. Ale teraz to już chodzę jak bomba zegarowa.Od jakichś trzech miesięcy na mojej stronie dzieją się cuda. Zaznaczam trzy oferty po czym okazuje się,że w jednej jestem na pierwszej pozycji.Niestety nie trwa to zbyt długo,czasami dzień,albo dwa,a czasem kilka godzin.Po takich wrażeniach zbieram się i wpadam rozwścieczona do Sandwella,bez rezultatów!!! Ich tłumaczenia są beznadziejne i wyprowadzają mnie z równowagi. Spełniam wszystkie wymogi,mam troje dzieci,oboje z mężem pracujemy i szlak mnie jasny trafia jak słyszę,że ktoś dostał mieszkanie już po dwóch tygodniach od zarejestrowania się.Jeśli macie jakieś opinie własne lub Waszych znajomych na ten temat,to proszę podzielcie się nimi ze mną. Może to mi w czymś pomoże?!

szaraczek
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 31 lip 2008, 14:24
Reputacja: 0
Neutralny

Ja z chlopakiem czekalismy dokladny rok,ale to nie zalezy od tego ile masz dzieci i czy masz pieniadze czy nie,poprostu musisz swoje odczekac.My pisalismy list do Sandwella ale powiedzieli nam,ze oni moga przeczytac ale nic z tego nie bedzie,bo nie ma czegos takiego jak prosby do nich itd.to zalezy co zaznaczasz,jezeli zaznaczasz domy,to czeka sie okolo 5 lat,na mieszkanie,tak jak my do roku,chociaz niektorzy dostaja po 2tygodniach,to i od szczescia zalezy.Nie denerwuj sie,napewno dostaniesz wkoncu domek :) pozdrawiam

Kasiuniaaa86
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 19 cze 2007, 17:26
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

oj ja czekam na mieszkanie w bloku, jaki kolwiek flat , nie potrzebuje domku i tez nic. :(
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Ja to wszystko rozumiem.I problem polega na tym,że ja zaznaczam mieszkania w bloku(jeśli tylko są),albo flaty i nic!? Mimo wszystko i tak dzięki za słowa otuchy.

szaraczek
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 31 lip 2008, 14:24
Reputacja: 0
Neutralny

to tez pewnie zalezy od tego gdzie zaznaczacie,w jakich dzielnicach ;) troche czasu i napewno dostaniecie mieszkanko :wink:

Kasiuniaaa86
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 19 cze 2007, 17:26
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

w jakie dni sie odznaczasz?ma to jakieś znaczenie? :roll: ja co środa i tez czekam...i czekam..
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

Temat podjety super,my aplikujemy juz od roku i tez nic,co mnie najbardziej wkurza to to ze jestem na ktoryms tam miejscu do interesujacego mnie mieszkania,a ono jest juz oddane do zamieszkania-wiec po jakiego grzyba ciagle jestem w kolejce do niego,nie rozumiem chyba tego ich systemu przyznawania,no i co i trudno czekamy i aplikujemy dalej...pozdrawiam M
Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

mar3cia3
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Wiek: 42
Dołączyła: 3 wrz 2007, 15:31
Lokalizacja: polska
Reputacja: 5
Neutralny

wiecie co ja myslę ze to nie zalezy od dnia ani miejsca tylko od obecnych warunkow w jakich mieszkacie. I tak znajomi wynajmowali jeden pokoj w domu socjalnym z corka 15letnia i w ciągu 2miesiecy mieli 3propozycjie z sandwella na 2bed flat , musieli juz ostatni wziasc mimo tego ze był w stanie fatalnym. Natomiast drudzy znajomi wynajmowali 2bed flat urodziło im sie dziecko no i teraz po ponad 2,5 roku skorzystali z pierwszej propozycji z sandwella i wzieli 2bed w bloku rowniez do remontu ale w dobrej dzielnicy. Czasami myslimy czy sie nie przeniesc z dzieckiem na studioflat ale kurcze czy warto dziecku tak mącic w głowie i przenosic z jednego miejsca na drugie, chyba musimy być cierpliwi i czekac a moze te 88osob przed nami zrezygnuje z tego flatu i wpadnie on w nasze ręce. Ja zazwyczaj wybieram mieszkania w poniedziałki czyli w ostatnim dniu wtedy wiem na jakiej jestem pozycji i wybieram te flaty gdzie jestem na dwucyfrowej pozycji jeszcze ;)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Zalezy i od warunkow, w jakich mieszkacie i od ilosci ludzi w trudniejszej sytuacji, naprawde potrzebujacych lokalu (bezdomnych, osob z dzieckiem uciekajacych przed przemoca w rodzinie itp.).
Moze jednak warto wynajac cos prywatnego na dobrej dzielnicy, a starac sie o housing benefit, bez nerwow, bez czekania, o standarcie, jaki zechcecie.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

PROSTE .... TRZEBA CZEKAC NA SWOJA KOLEJ NIE PATRZEC NA KOGOS INNEGO BO KTOŚ TAM JUZ DOSTAŁ ! JAK CZEKAŁAM 8 MIESIECY NIE MYSLAŁAM CAŁY CZAS TAK O TYM AZ PEWNEGO DNIA DOSTALISMY AZ DWIE OFERTY !PROPONUJE NA CHWILE ZAPOMNIEC I WSZYSTKO SIE UŁOŻY TAK JAK POWINNO :)

Gunia
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 14 maja 2009, 19:23
Reputacja: 0
Neutralny

sluchajcie a jak ja sam bym sie tam przeprowadzil i zlozyl taki papier to tez moge liczyc ze dostane flata? ale dostane w jakim sensie ? na zawsze?:D za free?:D czy tanszy po prostu ?

<zielonywtemacie>

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

boniu napisał(a):sluchajcie a jak ja sam bym sie tam przeprowadzil i zlozyl taki papier to tez moge liczyc ze dostane flata? ale dostane w jakim sensie ? na zawsze?:D za free?:D czy tanszy po prostu ?

<zielonywtemacie>

zupełnie za darmo. dla Ciebie, twojej dziewczyny/niedziewczyny z polski i kazdej innej ktora tu poznasz. dodatkowo daja Ci 350 Ł na opłaty (gaz, prad i komorke) co miesiac, tez zupelnie za free. Tak wiec zabieraj sie szybko z tej Polski, bo tu kraina mlekiem i miodem plynaca jest.


:612:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

Powiem jak to u mnie wyglądało.
Na początku ja i moj facet mieliśmy jedno dziecko i mieszkaliśmy tylko w jednym pokoju, z łazienką, kuchnią i trudno to było nazawć przedpokojem. Dowiedzieliśmy się o instytucji Bromford Housing Group(jak bedziesz chciała to napisz podam ci namiary). Instytucja ta zajmuje się pomaganiem w dostania mędzy innymi mieszkania ale również benefitów i dosłownie wszystkiego z czym masz problemy (bez żadnych opłat) - socjalnie. Działa ona tylko w birmingham. Więc przychodziła do nas jedna osoba z tej firmy co tydzień i mowiła co robi, pisła pisma (dostawaliśmy kopie) do Council Haus (nie wiem czy dobrze napisałam). Po jakieś pół roku wywalczyła komisje, która stwierdziła, że mamy wystarczające warunki (gdzie jedliśmy na kolanch bo mieliśmy tylko jedno biurko i nic więcej no oczewiście łużko i szawke mieliśmy). Więc się odwoływaliśmy (wszystko załatwiała ta jedna osoba). Przyszła następna komisja gdzie uznała, że jednak powinniśmy jak najszybciej dostać mieszkanie. Dostaliśmy karte priorytetową. No i reszta poszła szybko. Na internecie zaznaczaliśmy mieszkania i ku mojemu zdziweniu byliśmy pierwsi (we flacie). No i tu mieszkamy do dzisiaj. Więc mi się wydaje, ze bardzo dużó zalezy od tego jak bardzo naciskasz na Council Haus no i napewno od warunków mieszkaniowych.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

powiem tak jestem zielona w tym temacie i chciałabym dostać takie mieszkanie co powinnam zrobić gdzie się udać jestem samotną matką z dorosłą córką która tu się uczy w college/nie wiem czy poprawnie na pisałam/
Avatar użytkownika
BBeatka67
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 12 paź 2008, 10:20
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron