szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez asia.b » 18 sie 2009, 18:50 szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

mam pytanie - czy można gdzieś w sklepie kupić mleko bebilon 1? Moje dziecko zaczyna już ząbkować i jakie maści są dostępne tutaj w aptekach na dziąsła oraz lekarstwo na kolki? (wprawdzie nie ma ale wolę zapytać gdyby...)
Pozdrawiam

asia.b
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 17 sie 2009, 11:41
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sie 2009, 19:23 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

odpowiednikiem bebilonu jest aptamil - jest to jedno i to samo mleko.
na zabkowanie dentinox, bonjela i inne zele.
na kolki sa rozne kropelki, ale skoro Twoje dziecko na nie nie cierpialo to juz raczej nie bedzie. w razie co kupisz od reki w kazdej aptece i supermarkecie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.b » 18 sie 2009, 19:30 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

Wracam do Birmingham za miesiąc i chciałam się zorientować co i gdzie można kupić. Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 07:58 ]
a jakie kosmetyki sa najlepsze dla bobasa? Do tej pory używam bambino,a nie wiem czy gdzies tutaj można kupić.

asia.b
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 17 sie 2009, 11:41
Reputacja: 1
Neutralny

Mleko Aptamil,czyli tak jak pisze Agg odpowiednik Bebilonu,mozesz kupic w supermarkecie takim jak Asda,w Boots,w aptekach i pewnie w innych supermarketach.A jesli chodzi o kosmetyki,to ja osobiscie tez uzywam Bambino(kremy i oliwke),wiec jak tylko jestesmy w Polsce,to tam sobie kupuje tego wiecej na zapas.Osobiscie to tutaj nie spotkalam Bambino w sklepach polskich,moze juz gdzies sa.A plyn do kapieli i szmapon to uzywamy z Johnson&Johnson,wiec tutaj dostepne sa praktycznie wszedzie.Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 19 sie 2009, 15:32 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

Kosmetyki bambino sa w polskim sklepie "Spichlerz" na Erdingtonie ale tylko szampon i oliwke widzialam. Ale moim zdaniem lepiej wyprac cos z angielskich kosmetykow dla dzieci ktorych w supermarketach jest mnostwo
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez rybkaa18 » 20 sie 2009, 20:18 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

Witam.Mleko Aptamil jest odpowiednikiem Bebilon,kupisz go w supermarketach:Asda,Tesco,Bootsie,Somerfield tak samo żel na ząbki i na kolki.Osobiście polecam żel na ząbki Dentinox a na kolki Infacol.Pozdrawiam

rybkaa18
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 8 wrz 2008, 17:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia.b » 2 wrz 2009, 12:26 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

mam jeszcze jedno pytanie - czy można dostać i gdzie czopki Viburcol (na ząbkowanie). Czytałam na internecie, że jest bardzo ciężko dostać w UK. Lub jakie inne dostepne czopki na ząbkowanie lub stany niepokoju u niemowląt mogłabym bez problemu kupić w Birmingham.

asia.b
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 17 sie 2009, 11:41
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 3 wrz 2009, 09:08 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

Z tego co wiem czopków Viburcol w UK nie ma. Ja przywiozłam sobie z PL, szczerze użyłam ich tylko 3 razy jak bardzo marudził. Jak bardzo cierpiał z powodu ząbków dawałam Calpol (paracetamol) na noc, ale też tylko kilka razy i było ok. Dentinox sprawdził się w ciągu dnia. Przy kolkach Infacol się nie sprawdził u nas, używaliśmy polskiego Boboticu.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 5 wrz 2009, 22:41 Re: szukam parę rzeczy dla 4 miesięcznego bobasa

No wlasnie, mysle ze nie masz sie co na zapas martwic :wink: bo im mniej rzeczy mamy tym mniej uzywamy i tez jest ok. ja viburcol mialam z Polski, ale tez moze go kilka razy uzylam. w razie goroczki paracetamol czy ibuprofen lub zel na zabki pomagal. w sumie to obylo sie bez wiekszych "afer" :smile:
w anglii na prawde mozna troszczyc sie o dziecko bez zbednych, polskich specyfikow :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO