Poradnia astmatyczna dla dzieci

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MężczyznaPostNapisane przez grochal82 » 6 maja 2011, 09:15 Poradnia astmatyczna dla dzieci

Mój synek ma 3 latka od urodzenia zmaga się z chorobą,chciałabym spotkać się ze specjalistą i porozmawiać na temat mojego synka.czy ktoś ma tez ten problem ,prosze o wpisy.szukam poradni astmatycznej dla dzieci :(

grochal82
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 41
Dołączył: 15 lut 2011, 18:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anika m » 6 maja 2011, 09:22 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

hej grochola:) a twój GP nie może cię wysłać do konsultanta(specjalisty)?albo poradzić jakiejś poradni,ale szczerze mówiąc nie wiem czy takie tutaj są...mój mnie niedawno skierował z moją małą do konsultanta tyleże dermatologa i to ma być w szpitalu...pozdr:))

anika m
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 43
Dołączyła: 22 mar 2011, 13:50
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia.z » 6 maja 2011, 11:19 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

Hej ,spytaj w swojej przychodni.Moja corka tez ma astme i naszczescie poradnia astmatyczna jest u mnie w przychodni.Chodzimy regularnie co pol roku na kontrole.Jest to przeszkolona pielegniarka,a recepte na lekarstwa wypisuje nasz GP.MY jednak astme mielismy zdiagnozowana jeszcze w Polsce,wiec tutaj poprostu kontynuujemy leczenie tymi samymi lekami(tylko tutaj darmowymi)
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez grochal82 » 6 maja 2011, 18:50 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

dzięki bardzo za rady ,chyba wybiorę się do mojego G.P zeby nas gdzieś skierował,pozdrawiam

grochal82
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 41
Dołączył: 15 lut 2011, 18:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez edilin » 8 sty 2012, 07:40 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

hej,czy to znaczy ,że spirometrię wykonuje pielęgniarka ,a odczyt interpretuje GP,nie pulmonolog? :shock:

edilin
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 1 sty 2012, 09:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izabela 85 » 7 mar 2012, 21:39 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

moj syn tez ma astme ( ja zarzadalam u mojego GP zeby wyslal mojego syna gdzies do jakiegos specjalisty ) bo ciagle kaszlal kaszlal i kaszlal wyslal ( czekalam na wizyte jakies 3 m ) ale stwierdzili moje obawy astma oskrzelowa

izabela 85
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 7 mar 2012, 16:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez edilin » 8 mar 2012, 07:58 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

:shock: co to za lekarz ,że astmy nie wysłuchał serdecznie współczuję bardzo ( szkoda dzieciaka)

edilin
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 1 sty 2012, 09:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 18 maja 2012, 09:13 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

Mam pytanie odnośnie Ventolinu (blue inhaler). Jakie mieliście zalecenia do jego stosowania? Chodzi mi o to czy dziecko miało używać go doraźnie w czasie ataku (kaszlu lub problemu z oddechem) czy codziennie jeśli jest taka potrzeba?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 18 maja 2012, 13:16 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

moje dziecko tez ma ten inhaler...astmy nie ma dostał na ataki kaszlu odkatarowego..bo lekarz nie umiał postawic doiagnozy wiec wymyslił mu astme....
a wystarczył jeden lepiej dobrany syrop i krople do nosa....


jesli chodzi o uzycie to owszem...mój lekarz powiedzial ze przy wiekszych atakach kaszlu nawet jesli niema dziecko kaszlu mozna podawac....

Dodano: -- 18 maja 2012, o 13:17 --

i mam pytanie jak długo inhalujecie tym dziecko? bo ja dostałamz alecenie 25 sekund??? czy to nie za krótko sama juz nie wiem co innego na ulotkach co innego mówia lekarze
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 18 maja 2012, 14:45 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

Ivoneczka23 Mamy inne zalecenia. od 1 do 10 dawek w zalezności od potrzeby i nasilenia i liczymy do 10 przy każdej z nich, używamy tuby (spacer).

Syenk na początku miał skrócony oddech i świst w klatce tylko przy przeziębieniach, katarze bądź kaszlu. Wtedy go inhalowałam, niestety zazwyczaj trafialiśmy od GP bezpośrednio na oddział po prednisolone i obserwacje, bo inhaler nie dawal rady :?
Ostatnio nie ma już problemów oddechowych, tylko duszący kaszel rano i wieczorem. Ventolin radzi sobie i dwie dawki załatwiają sprawę. Jednak nie mam peności czy możemy go używać tak często. Myślę, że powinien dostać już inny inhaler i skierowanie do specjalisty i na spirometrię, której nigdy nie miał zleconej. Czeka mnie wizyta u GP :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez almarxx » 1 gru 2012, 00:16 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

Witam i błagam o pomoc...
Moja Córeczka ma 3 latka i podejrzewamy astme lub cos podobnego. bylismy u GP to pani dojrzala ze dziecko ma infekcje wiec wypisala antybiotyk. po tygodniu powiedziala ze juz jest ok i nie trzeba antybiotyku. po kilku dniach zona z corka poleciala do polski i tam pani doktor sie przerazila. Dziecko z niedoleczonymi oskrzelami spowrotem na antybiotyki, mowi ze musi miec robione badania na astme ale w polsce juz nie zdarzy a w anglii zaden lekarz nie chce pomoc mojemu dziecku... co mam robic. potrzebuje kontakt do dobrego lekarza ktory pomorze mojej corce. Pomorzcie prosze. moze jakas klinika alergologiczna albo cos innego. nie wiem gdzie mam isc... POMOCY
Avatar użytkownika
almarxx
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 15 lip 2010, 17:46
Lokalizacja: Wednesbury (Moxley)
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 1 gru 2012, 23:38 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

almarxx Na jakiej podstawie wyciągacie wnioski, że to astma? To, że mała miała zapalenie oskrzeli, które nie zostało doleczone o niczym nie świadczy moim zdaniem. Czy córeczka kaszle, dusi się, ma skrócony oddech czy słychać świst przy oddychaniu, szybko się męczy? Chodzi mi o czas poza chorobami.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez almarxx » 3 gru 2012, 08:20 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

Bardzo czesto ma swiszczacy oddech, krutki oddech, szczegulnie podczas jakiegos biegania. W nocy bardzo czesto kaszle pomimo ze nie jest chora. Czasami kaszel ciagnie ja na wymioty, dziecko bardzo sie meczy. Gdzie mamy sie udac.? Bylismy ostatnio w szpitalu na emergency i oni tez nie chca skierowac do kliniki na badania, pomimo ze lekarze stwierdzili ze to moze byc astma dziedziczna. Dali tylko smieszne inchalatorki co w polsce powiedzieli ze to tylko takie zaleczanie...
Avatar użytkownika
almarxx
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 15 lip 2010, 17:46
Lokalizacja: Wednesbury (Moxley)
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 3 gru 2012, 16:58 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

almarxx Jaki inhalator dostaliście i jak macie go używać? Mój synek był 3 razy w szpitalu w przeciągu 1,5 roku. Dostaliśmy blue inhaler i mieliśmy go stosować w miare potrzeby. Wystarczał na początku, prawie rok go stosowalismy. Jednak doszło do tego, że był mu potrzebny codziennie, bo kaszel był codziennie rano i wieczorem.
Poszłam do GP i powiedziałam o zmianach jakie nastąpiły. Skierowała nas do asthma nurse u nas w przychodzni. Po wywiadzie dostaliśmy receptę na brown inhaler, który rozwiązał sprawę, używamy go dwa razy dziennie.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez almarxx » 10 gru 2012, 11:55 Re: Poradnia astmatyczna dla dzieci

nowe wiadomosci. dzis rozmawialem z zona ktora obecnie jest w Polsce. Robila dziecku badania uczuleniowe. i wyszlo ze córcia nie jest uczulona na nic. To bardzo dobra wiadomosc dla nas ale rodzi sie pytanie o jej bardzo czeste zachorowania i ten szybki swiszczacy oddech jak sie zmeczy bieganiem. Co do inchalatorow to dostalismy BLUE i ORANGE. Orange do stosowania codziennego i blue w razie potrzeby. Ale powiedzcie mi czy znacie jakiegosc dobrego GB gdzie mozna chodzic z dzieckiem, który bedzie potrafil wyleczyc dziecko do konca. bo ten nasz obecny to powiedzial ze jest dziecko zdrowe a w Polsce lekarz powiedzial ze dziecko ma zmiany na oskrzelach i spowrotem na antybiotyki....
Badania na astme narazie nie zrobimy bo dziecko musi miec 5-6 lat na te badania. wiec narazie pozostaje nam znalezienie dobrego GB. Jesli bylibyscie w stanie mi pomoc w tej kwestii to bylbym bardzo wdzieczny :)

Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
almarxx
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 15 lip 2010, 17:46
Lokalizacja: Wednesbury (Moxley)
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO