Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez izap721 » 9 wrz 2011, 15:39 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Czyli,że ja muszę aplikować do reception przed styczniem?
Przypomnę,że synek kończy 4 latka w listopadzie.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 9 wrz 2011, 15:43 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

izap721 napisał(a):Czyli,że ja muszę aplikować do reception przed styczniem?
Przypomnę,że synek kończy 4 latka w listopadzie.

wlasnie tak :)
jesli szkola przyjmuje aplikacje, mozesz zrobic to juz teraz.
ja dzis zapisalam corke, w pazdzierniku skonczy 4 lata.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 15:54 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Ponoc im wczesniej tym lepiej, tak mi powiedziala w zeszlym roku nauczycielka gdzie corka chodzila do reception i ja tez zlozylam aplikacje juz pod koniec wrzesnia, zrobilam to online i pod koniec stycznia jakos dostalam maila ze juz zakonczyli przyjmowanie aplikacji i wyniki beda w kwietniu i tak tez bylo. Nie wiem czy to kiedy zostala zlozona aplikacja mialo jakis wplyw ale przyjeli corke wlasnie do tej szkoly do ktorej najbardziej chcialam. Aplikowac mozna do trzech i tak tez lepiej zrobic, zeby nie bylo ze wybierze sie tylko jedna i jak nie przyjma to sie zostaje "na lodzie"
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 9 wrz 2011, 17:19 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

agg informacja pochodzi od pracownika WTC Office z maja tego roku.
Jeśli dziecko chodzi w szkole X do nursery to automatycznie jest promowane do reception w szkole X i dalej. Jeśli zamierzasz zabrać dziecko ze szkoły X do szkoły Y po zakończeniu nursery to w szkole Y musisz aplikować o miejsce w reception class.
I ewela119 nie wprowadzaj ludzi w błąd.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny
Góra
-2

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 17:40 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

A moze sam nie wprowadzaj ludzi w blad. O tym iz aplikacje nalezy zlozyc powiedziala mi nauczycielka z nursery class mojej corki. Zlozylam aplikacje tak jak powiedziala i co ciekawe moja corka nie dosc ze nie dostala automatycznie miejsca w reception w tej samej szkole to nie dostala go nawet mimo zlozonej przeze mnie aplikacji. Ale jak rozimiem Ty jestes poinformowany lepiej niz pracownicy szkol?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 9 wrz 2011, 17:57 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg, no to ktos cie oszukal :lol: albo nie zrozumiales.
powinienes wiedziec co dostajesz i czytac pisma, ktore ci wysylaja...
jak wol jest napisane
:568:
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/wtc5.pdf
plik pdf, strona 9 :idea::

a z przyjeciami jest dokladnie jak pisze ewela!

zreszta, wystarczy wejsc na strone www szkoly i poczytac o kryteriach przyjecia.

takze nie unos sie i nie wyklocaj kiedy nie masz racji :zakaz:
Ostatnio edytowano 9 wrz 2011, 18:18 przez agg, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany
Góra
-1

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 9 wrz 2011, 18:03 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mówię o rzeczach, które doświadczyłem. Moją córkę zapisałem do Świętego Augustyna do nursery. Z końcem roku zadałem pytanie odnośnie klasy reception na co otrzymałem odpowiedź, że promocja do następnej klasy następuje automatycznie i nie mam się o co martwić i tak też się stało. Cała zresztą sytuacja jest normalna i logiczna, dziecko przechodzi z klasy do klasy.
Należy tylko zadać pytanie do jakiej szkoły chodzi twoje dziecko?, coś chyba jest nie halo?.
Według zasad panującej w twojej szkole co roku będziesz musiała aplikować o miejsce w następnej klasie, gdzie tu sens i logika??. Może należy przejść się do dyrektora placówki i porozmawiać z nim na ten temat. Skoro przyjeli Twoje dziecko do nursery więc powinni zagwarantować ciągłość nauki w jednej szkole. Co było powodem odrzucenia aplikacji?. Zresztą sytuacja, którą opisujesz jest dla mnie całkowitą nowością.
No ale cóż ja mogę wiedzieć, przecież nauczycielka to bóg i władca i wie lepiej jakie komu prawa przysługują.

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 18:10 --

Z tego co wiem to w momencie gdy dziecko zostaje przyjęte do nursery w danej szkole katolickiej to w pierwszej kolejności przed innymi ma zagwarantowane miejsce w kolejnej klasie. Ilość miejsc w nursery nie może przekraczać miejsc w kolejnych klasach. Tak określają to przepisy.
Moim skromnym zdaniem po prostu Cię wykolegowali.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 9 wrz 2011, 18:11 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg, trzeba bylo napisac, ze sytuacja, ktora opisujesz miala miejsce w szkole sw. augustyna na ul x. bo to, ze przyjeli ci dziecko bez aplikacji nie znaczy, ze w szkole sw. mari tez tak jest.
jesli uwazsz, za ani ja, ani ewela nie mamy racji, to sprawdz sobie kryteria przyjec w roznych szkolach i zobaczysz.
przeciez nikt tu nie pisze po zlosci.
niektorzy tylko, w przeciwienistwie do innych podaja rzetelne info.

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 18:13 --

Mordorzg napisał(a):Z tego co wiem to w momencie gdy dziecko zostaje przyjęte do nursery w danej szkole katolickiej to w pierwszej kolejności przed innymi ma zagwarantowane miejsce w kolejnej klasie. Ilość miejsc w nursery nie może przekraczać miejsc w kolejnych klasach. Tak określają to przepisy.
Moim skromnym zdaniem po prostu Cię wykolegowali

i znowu macisz... :roll:
(jesli jestes informacji pewny na 100%, to napisz, ze tak jest w szkole u Twojego dziecka)
w innych szkolach sa inne kryteria.

a potem taka "kowalska"/"kowalski" zostanie z reka w nocniku, no bo jak to jej dziecko sie nie dostalo do reception... przeciez kolega na forum pisal, ze nie trzeba aplikacji skladac... :570:
Ostatnio edytowano 9 wrz 2011, 19:28 przez agg, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 9 wrz 2011, 18:15 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

izap721 napisał(a):Mój synuś w listopadzie kończy 3 latka,ale od 22 września idzie do nursery (fuksa miał?) do katolickiej szkoły.

Fajnie,a do jakiej szkoly Twojego synka przyjeli??
Moj za rok w grudniu skonczy 3 latka i pewnie przyjma go w 2013 r.dopiero do nursery,a w niektorych szkolach cos mi sie o9bilo o uszy,ze dzieci zaczynaja albo we wrzesniu albo w styczniu.Nie wiem od czego to zalezy.
Mordorzg napisał(a):Mówię o rzeczach, które doświadczyłem. Moją córkę zapisałem do Świętego Augustyna do nursery. Z końcem roku zadałem pytanie odnośnie klasy reception na co otrzymałem odpowiedź, że promocja do następnej klasy następuje automatycznie i nie mam się o co martwić i tak też się stało. Cała zresztą sytuacja jest normalna i logiczna, dziecko przechodzi z klasy do klasy.
Należy tylko zadać pytanie do jakiej szkoły chodzi twoje dziecko?, coś chyba jest nie halo?.

Moje dziecko w zeszlym roku chodzilo do nursery do St.Augustine's i pomimo tego,ze chcialam zeby kontynuowal dalej tam nauke musialam wybrac 3 szkoly.
Inni rodzice tez tak mieli.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 9 wrz 2011, 18:22 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

agg to w takim przypadku twoja informacja tez jest nierzetelna bo mi przyjeli dziecko bez aplikacji, punkt widzenia zależy od puntu patrzenia. Są szkoły i szkoły. Więc nie oskarżaj ludzi o nierzetelność informacji.
W poście powyżej wyraziłem opinie w tym temacie, że poczynania szkoły są bezsensowne i nielogiczne.
Co WTC to pracownik podał mi informację o 80%, więc moim zdaniem to on jest nie doinformowany a nie ja, skoro takiej informacji udziela pracownik rządowy to mniemam, że jest rzetelna.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 18:25 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Nursery class (to do ktorego dziecko chodzi na 3 godz dziennie) nie jest obowiazkowe i nie w kazdej szkole w ogole jest i sporo dzieci w ogole nie chodzi zapewne dlatego do reception TRZEBA skladac aplikacje. Z reception do dalszych klas owszem dziecko przechodzi automatycznie bo reception jest juz czescia obowiazkowej edukacji a nursery nie jest. No i zacznijmy od tego ze nie wszyscy rodzice posylaja dzieci do katolickich szkol!
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 9 wrz 2011, 18:29 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

No i może tu jest pies pogrzebany. Moja córa chodziła do nursery na full time.

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 18:32 --

agg Tak na marginesie mogę wiedzieć dlaczego jedną z moich wypowiedzi uznałaś za nieużyteczną czy też obraźliwą i potraktowałaś ją ujęciem punktów?.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 9 wrz 2011, 18:34 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg,przeczytaj moj post wyzej ;)
Mordorzg napisał(a):No i może tu jest pies pogrzebany. Moja córa chodziła do nursery na full time.

Moj syn tez chodzil full time.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 9 wrz 2011, 18:38 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Mordorzg, ja sie tu z toba wyklocac nie bede, przypomne ci co wczesniej pisales

Mordorzg napisał(a):A teraz żeby uporządkować trochę informacje:
- dziecko od 6 miesięcy do 3 lat - jedyne rozwiązanie płatne przedszkole, jeśli ty lub twój partner otrzymujecie Working Tax Credit lub Child Tax Credit to możecie otrzymać dofinasowanie od państwa w wysokości max. do 80%.
- dziecko 3-4 lat - tu mamy więcej opcji, możemy dziecko nadal trzymać na full time w płatnym przedszkolu, możemy także znaleść przedszkole z 15 darmowymi godzinami w tygodniu, no i najlepsze rozwiązanie: szukamy szkoły katolickiej do której mamy zamiar w przyszłości wysłać naszą pociechę i zapisujemy dziecko do nursery class (praktycznie każda katolicka ma taką klasę).
Wymagana dokumentacja: paszport dziecka i rodziców, akt chrztu dziecka, dziecko musi samodzielnie korzystać z toalety.
Opłaty i czas pobytu: opłata około 10 funtów tygodniowo na posiłki, od 9-15.
Czasami wymagane są już mundurki.
4-5 - reception class - 10f/tygodniowo, od 9-15, wymagany mundurek, od tej klasy zaczyna się obowiązek szkolny, który trwa do 16 roku życia dziecka.
5-6 first class - 10f/tygodniowo, od 9-15, wymagany mundurek.

po 1) napisales to jakby to byly jakies odgorne wymagania w kazdej szkole. przeciez nie wiesz do jakiej szkoly ktos chce poslac swoje dziecko. wystarczylo dodac, ze chodzi o konkretna szkole. a nie wprowadzasz ludzi w blad.
po 2) to nie jest jedyne rozwiazanie. oprocz zlobkow/przedszkoli sa jeszcze zarejestrowane nianie.
po 3) nie kazda szkola wymaga paszportow
po 4) wykupowanie posilkow nie jest obowiazkowe
po 5) godziny zajec roznia sie w roznych szkolach
po 6) juz pisalam, ze dofinansowanie wynosi max 70%
takze informacje przez ciebie podane wprowadzaja odbiorce w blad.

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 18:43 --

Mordorzg napisał(a):aggCo WTC to pracownik podał mi informację o 80%, więc moim zdaniem to on jest nie doinformowany a nie ja, skoro takiej informacji udziela pracownik rządowy to mniemam, że jest rzetelna.

twoja sprawa, powinienies wiedziec co dostajesz.
mniemam, ze korzystasz z internetu i masz lacznosc ze swiatem wiec powinienes wiedzies o zmianach i cieciach w budzecie.

Dodano: -- 9 wrz 2011, o 18:47 --

Mordorzg napisał(a):agg Tak na marginesie mogę wiedzieć dlaczego jedną z moich wypowiedzi uznałaś za nieużyteczną czy też obraźliwą i potraktowałaś ją ujęciem punktów?.

wlasnie dlatego, ze jest nieuzyteczna.
nie napisze, ze klamiesz bo po prostu nie sprawdziles informacji, ktora podales. wprowadzasz ludzi w blad podajac nierzetelne info.
nie byla w zadnym stopniu obrazliwa.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 19:06 Re: Przedszkole - kiedy moze zaczac?

Zlozenie aplikacji nic nie kosztuje, nie trzeba nawet wychodzic z domu bo mozna zrobic to online, jest to tak proste ze nawet ktos slabo znajacy angielski raczej nie powinien miec z tym problemu, wiec jesli ktos opierajac sie na mojej informacji zlozy aplikacje mimo iz wcale nie musi nie spowoduje to zadnego problemu, nic z tego powodu nie straci, ale jesli ktos tej aplikacji nie zlozy mimo iz powinien to moze stracic bardzo duzo, przede wszystkim nerwow szukajac pozniej miejsca w juz nie w wybranej a byle jakiej szkole bo jak sie przegapi czas czy niedopelni formalnosci to w ostatniej chwili juz trzeba brac co bedzie
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO