Opiekunka do dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MężczyznaPostNapisane przez mmbks » 7 sty 2012, 16:08 Opiekunka do dziecka

Witam,

Zastanawiam sie czy ktos z was moze mi pomoc? Potrzebuje jakies namiary, gdzie moge znalezc ogloszajace sie opiekunki do dziecka? Z gory dziekuje za wszystkie pomocne posty :)

mmbks
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 sie 2009, 19:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 6 mar 2012, 14:14 Re: Opiekunka do dziecka

Często można znaleść ogłoszenia w polskich sklepach. Nie są to może profesjonalne opiekunki ale na pewno tańsze. Jeżeli zależy ci na profesjonalnej to możesz wejść na stronę www.direct.gov.co.uk i tam znajdziesz agencje opiekunek. Jest jeszcze inna grupa która nadaje się świetnie na opiekę a mianowicie kobiety które mają już własne dzieci często nawet dojadą do twojego domu.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 6 mar 2012, 14:54 Re: Opiekunka do dziecka

Ja to bym jednak wolala sprawdzona, zarejestrowana opiekunke albo oczywiscie dobra znajoma. Takie troche ryzykowne oddanie komus z ogloszenia jesli sie go wogole nie zna.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 7 mar 2012, 10:49 Re: Opiekunka do dziecka

Masz rację ja też bym nie zostawiła z obcą osobą która może ci okraść dom i wrócić do polski i tyle by się ją widziało. Za takie zarejestrowane opiekunki państwo zwraca część kosztów. Można dowiedzieć się w Ravenue albo w bibliotece często są ulotki.

Dodano: -- 29 mar 2012, o 11:34 --

Dowiedziałam się że są takie opiekunki które w swoim domu mają takie mini żłobki zarejestrowane w NHS czy tam gdzieś gdzie trzeba rejestrować i revenue zwraca do 80% wydatków. Wydatki nie są małe ale warto wydać nawet jak zwrócą mniej procent. Ta na którą mam namiar i będę korzystać z niej bierze ok Ł120 tygodniowo ale za 8 godzin dziennie. Moje dwie koleżanki korzystały z jej opieki i są bardzo zadowolone. Dzieci nie są odparzone mają dużo przestrzeni do zabawy i rozwoju i jest ich mała grupka. Kiedy chodziłam po nursery to odrzucałmnie od razu odór moczu i stęchlizny i od razu wychodziłam. Mówię tylko o kilku miejscach na Acocks Green.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wasillo83 » 23 kwi 2012, 05:38 Re: Opiekunka do dziecka

A co trzeba zrobic I gdzie sie zglosic zebu zostac "wykwalifikowana" niania z papierami??
Moja mama niebawem zamieszka ZE mna I pewnie chcialaby w ten sposob pracowac.
A moze ma szanse I bez papierow?

wasillo83
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 12 paź 2011, 18:44
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 23 kwi 2012, 10:01 Re: Opiekunka do dziecka

Bez papierów ma szansę ale chyba tylko tak na czarno. A jak zrobi papiery to będzie normalnie liczone do emerytury. Moim zdaniem powinna spytać w revenue lub Jobcentre Plus.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 23 kwi 2012, 13:34 Re: Opiekunka do dziecka

jest wiele stron w internecie. Wpisz np how to become (or start) childminder.
To jedna z przykladowych stron. poczytaj jest dosc duzo informacji na ten temat jak zostac wykwalifikowana niania.

ponizej jedna ze stron
http://childmindinghelp.co.uk/becomingachildminder.html

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wasillo83 » 23 kwi 2012, 17:17 Re: Opiekunka do dziecka

Dzieki za info :)
Niestety ale mama nie zna jezyka w ogole :(
Wiec w takiej sytuacji pozostaje jej praca na czarno I ewentualne zarejestrowanie dzialalnosci, co bedzie liczone jako self employed, tak mi sie wydaje.
Czyli ok, ile mogla by zarobic tygodniowo nie majac papierow?

Dodano: -- 23 kwi 2012, 18:18 --

Dzieki za info :)
Niestety ale mama nie zna jezyka w ogole :(
Wiec w takiej sytuacji pozostaje jej praca na czarno I ewentualne zarejestrowanie dzialalnosci, co bedzie liczone jako self employed, tak mi sie wydaje.
Czyli ok, ile mogla by zarobic tygodniowo nie majac papierow?

wasillo83
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 12 paź 2011, 18:44
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 28 sty 2014, 16:12 Re: Opiekunka do dziecka

halo
odświeżę troszke temacik
Dziś zobaczylam ogloszenie pracy jako opiekunka do dziecka chłopca 17 to miesięcznego 3 razy w tyg po 7 godzin
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale az mnie ciarki przeszły
Po 1 pani oferuje 2 funty za godzinkę czyli za 7 godzin pracy z maluszkiem ktory już zapewne daje nieżle popalić 14 f . lol !! jeśli osoba dojdzie pieszo jeszcze ma to na czysto a jeśli nei to ma minus 4 f za autobus czyli 10 f
TO JEST SKANDAL
Nie wiem cz ta Pani znajdzie ochotnika ale jeśli tak to jakiegoś desperata chyba
Po 2 jest to mega odpowiedzialność bawić dziecko cudze nie będe już dodawać iż zabroniona
Po 3 za 2 funty na godzinę bała bym oddać swojego maluszka komuś obcemu, Bo nie chcąc nikogo urazić ale myślę iż szanująca się osoba nie pojdzie za takie pieniązki pracować
Pewnie wielu sie ze mna nie zgodzi ale takie jest moje zdanie i uważam że powinno się coś z tym zrobic bo jak mozna wykorzystywać tak drugą osobe

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zamioculcas7 » 28 sty 2014, 22:13 Re: Opiekunka do dziecka

Popatrz na to w ten sposob:
Osoba (matka) ktora pracuje za najnizsza krajowa 6.30(chyba) musi odprowadzic podatek, i NIN a takze odliczyc dojazd do pracy. Wiec w gruncie rzeczy zostaje jej 4.5-5 f z kazdej godziny pracy. Jezeli oddaje opiekunce 2f - sama pracuje za 3f. Wychodzi na to ze nie oplaca sie pracowac.
Zawsze mozna oddac dziecko do zlobka i liczyc na czesciowe dofinansowanie od panstwa. Tylko jesli potencjalna mama pracuje w godzinach od 6am badz konczy prace po 20pm, to niestety ale o tej porze zlobki sa raczej zamkniete.
Ps. Sama jestem ciekawa czy childminderki zajmuja sie dziecmi o takich ekstremalnych porach. Wie ktos moze cos na ten temat?

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 10 lip 2012, 13:44
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 29 sty 2014, 09:15 Re: Opiekunka do dziecka

zajmują sie zajmują moja bratowa z bratem prowadza domowe przedszkole i nawet w nocy maja dzieci cała dobe ale nie za 2 f i tez musza odprowadzic podatek. Ja sie z toba zgadzam masz racje ale skoro sie nie opłaca robic to moze lepiej nie robic a zając sie samemu maleństwem i to korzysc dla dziecka i dla matki

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 sty 2014, 10:26 Re: Opiekunka do dziecka

https://www.childcare.co.uk Tu jest strona gdzie można wyszukać w całym kraju wszelkiego rodzaju zarejestrowane opiekunki, przedszkola,żłobki, au pair. Wystarczy wpisać swój post code , zaznaczyć sobie odległość od domu bądź od pracy bo zawsze można podrzucić opiekunce dziecko w drodze do pracy i odebrać po pracy. Można sprawdzić referencje, opinie, kwalifikacje ,godziny dowiedzieć się coś na temat osoby która ewentualnie miała by się zajmować naszym dzieckiem jak również cennik. Osoby i instytucje są zarejestrowane więc podają swój numer który trzeba podać w HM R i dostanie się dofinansowanie do opieki nad dzieckiem max 70% , myślę ,że takie wyjście jest nie dość że, bezpieczniejsze to jeszcze wygodniejsze i legalne. Panie które się zajmują dziećmi zazwyczaj prowadzą jakieś fajne zabawy , poprawiają rozwój dziecka, dokumentują czas spędzony z dzieckiem zdjęciami. Osoba bez kwalifikacji , kursu pierwszej pomocy ,ubezpieczenia itd pracująca za 2f h, niestety ale może posadzić dziecko przed tv i włączyć bajki by się czymś zajęło. Zarejestrowane opiekunki nie są drogie biorą ok 3f za godzinę ale mają pod swoją opieką np jeszcze 3 kę innych dzieci i dostają również dopłatę od państwa,oczywiście weekendy i niestandardowe godziny mogą być droższe.

Zapewne osoba która dała takie ogłoszenie ,nie jest świadoma pewnych rzeczy stąd wybrała taką drogę ,a żyjemy w kraju gdzie rzadko kto ma masę rodziny i przyjaciół wokół siebie i szło by komuś zaufanemu podrzucić swoją pociechę.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kocica24 » 15 sie 2014, 00:39 Re: Opiekunka do dziecka

Witam ja przez ładne kilka lat pracowałam jako niania w Polsce i tutaj też dorabiam sobie jako niania i mam 4 na godzinę plus na bilet jeśli muszę odebrać małego ze szkoły no
i rodzice sami go odbierają ode mnie.
Avatar użytkownika
kocica24
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 44
Dołączyła: 15 mar 2014, 04:54
Lokalizacja: SHELFIELD
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Zuza2014 » 20 sie 2014, 23:49 Re: Opiekunka do dziecka

Hej.
Ja pracuje jak przedszkolanka tutaj w Anglii (kurs rownież robiłam w Anglii). Mam w planach zając sie opieka nad dziećmi u siebie w domu. Czytałam, ze jest to niezły zarobek jeśli opiekunka jest zarejestrowana i ma odpowiednio przygotowany dom pod opiekę nad dziećmi, bo jeśli miałabym zarabiać 2 funty na godzinę to o zgrozo!!!!!! Chyba nikt by sie nie podjął pracy za taka stawkę.
Dla mam które szukają niani polecam wykwalifikowane, zarejestrowane opiekunki. Nie ufajcie kobietom z ogłoszeń, tylko dla tego ze są tańsze. Ja jako przedszkolanka mam kontakt z dziećmi na codzień i słyszę rożne opowieści od matek jak i samych dzieci co wyrabiają opiekunki (zgroza)!!!!

Zuza2014
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 sie 2014, 23:37
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kocica24 » 21 sie 2014, 12:29 Re: Opiekunka do dziecka

zuza uważasz że jak ktoś nie jest zarejestrowany to jest gorszy?? może uważąj na słowa i nie obrażaj innych.
ja nie jestem zarejestrowana, a jestem po szkole z kilkuletnim doświadczeniem, po innych kursach, opiekowałam się 2 miesięcznymi bliźniaczkami i trojaczkami, maluchem karmionym przez pega i dalej uważasz że jak nie jestem zarejestrowana to jestem gorsza i nie można mi ufać i innym takim osobom jak ja????
Avatar użytkownika
kocica24
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 44
Dołączyła: 15 mar 2014, 04:54
Lokalizacja: SHELFIELD
Reputacja: 2
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO