Założenie internetu Virginmedia

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 23 lut 2012, 22:01 Re: Założenie internetu Virginmedia

Ogolnie Virgin nie jest zly. Jesli chodzi o mnie to mam 10mb/s i zreguly w testach tyle wychodzi do tego upload 1mb/s zatem jest to dosc spoko pakiet.

Dodam do tego warto wybrac Virgin z jeszcze jednego powodu: do polowy 2013 roku Virgin podwoi predkosc internetu u klientow. Zatem ja w cenie 10mb/s bede dostawac 20mb/s, nie wiem jak na to odpowie konkurencja. Ale przyznac trzeba, ze Virgin powoli umacnia pozycje lidera na rynku dostawcow internetu.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 lut 2012, 23:25 Re: Założenie internetu Virginmedia

artkor
Naucz się czytać całość, a nie tylko urywki

AdamBoltryk napisał(a):Mówiłem, że potrzebny jest kabel... A czy telefoniczny, czy telewizyjny, co za różnica. Kwestia gniazdka/wtyczki i modemu. Telefoniczny był tylko jako przykład.

Jak dla mnie eot, bo skończyły Ci się argumenty merytoryczne (znaczy w ogóle ich nie miałeś) a polemizowac na Tym poziomie z Tobą nie mam zamiaru.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 24 lut 2012, 00:40 Re: Założenie internetu Virginmedia

Weź przestań się ośmieszać. Najpierw piszesz bzdury a potem wciskasz kit że ich nie pisałeś. Jak nie masz o czymś pojęcia to lepiej się nie wymądrzaj.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lut 2012, 16:25 Re: Założenie internetu Virginmedia

artkor napisał(a):(...)Jak nie masz o czymś pojęcia to lepiej się nie wymądrzaj.

Sygnał internetu może być doprowadzony do mieszkania
Albo po kablu:
- telefonicznym tzw. skrętka
- telewizyjnym tzw. koncentryk, wyglądający jak kabel antenowy, ale mogącym mieć inna impedancję
Albo droga bezprzewodową:
- fale radiowe (duże odległości)
- WiFi (małe odległości)
- technologią komórkową (GPRS, 3G)
- technologią satelitarną

Nie chce mi się Ci wykładu dawać, bo nie zapłaciłeś za szkolenie :D

A jak na razie, to Ty nie wnosisz nic do tematu.
Dla mnie EOT.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez RoCeS » 24 lut 2012, 21:55 Re: Założenie internetu Virginmedia

Powiedzcie mi jak to jest z tym zakładaniem Virgin, jaka jest opłata za założenie i kolejna sprawa czy pobierają opłatę za przenoszenie neta do nowego domu oraz czy są z tym jakieś problemy.

RoCeS
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 24 paź 2008, 15:15
Lokalizacja: Polska :)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lut 2012, 23:37 Re: Założenie internetu Virginmedia

Koszt założenia masz w cenniku. Przenoszenie jakiegokolwiek internetu na nowy adres nie kosztuje nic. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem i nie słyszałem, żeby jakieś opłaty ktoś brał. Kwestia czasu. Dzwonisz do obsługi - podajesz datę kiedy się przeprowadzasz, żeby wyłączyli sygnał i podajesz nowy adres na którym ma być uruchomiona usługa. Jedyne co, to mogą się pogorszyć lub polepszyć parametry. Wszystko zależy od położenia konkretnego mieszkania w stosunku do szafy dostępowej. A konkretnie o długość kabla :) jeśli net jest po kablu.
Ja na starym adresie miałem 6,5 Mbps, na nowym ledwo wyciągam 5.
Życie...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kamix1234 » 25 lut 2012, 00:16 Re: Założenie internetu Virginmedia

i jak się przeprowadzasz to umowa zaczyna sie od nowa

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 16 sie 2009, 21:48
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez RoCeS » 25 lut 2012, 11:30 Re: Założenie internetu Virginmedia

Dziękiwielkie o takie info mi chodziło. Pozdrawiam

Dodano: -- 28 lut 2012, o 16:59 --

Właśnie założyłem internet z virgin.. koszt instalacji to 25F, a czas oczekiwania na instalacje wynosi jakieś 5-7 dni. Pozdrawiam

RoCeS
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 37
Dołączył: 24 paź 2008, 15:15
Lokalizacja: Polska :)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 29 lut 2012, 13:45 Re: Założenie internetu Virginmedia

Witam,
Mam internet w virgin (jeszcze). Około 2-3 m-ce temu zaczęły się problemy, zaczęły ginąć pingi. Internet zaczął się "ciąć", traci połączenie. Ostatnie 4 dni to jakiś koszmar, praktycznie internetu brak. Czasem jest, czasem nie, z przewagą na brak internetu. W związku z tym co polecacie (co macie), chciałbym nieograniczony download, szybkość nie jest priorytetem ale stabilność tak.
Pozdrawiam
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 lut 2012, 16:50 Re: Założenie internetu Virginmedia

Ja od 4 lat mam Orange Livebox. Najpierw miałem 4 Mbps (transfer oscylował w granicach 2.5-3), potem rozszerzyłem do 20 (transfer podskoczył do 6,5-7). Niestety po przeprowadzce spadł znów do 4-5. I tak się trzyma.
Ale nie dostrzegłem jakichś "cyrków" z pingami, gubieniem pakietów czy stabilnością. Owszem, zauważyć można dobowe wahania szybkości, no, ale to normalne, jak użyszkodnicy wracają z pracy i zaczynają zasysać :P
Ja tam nie ciągnę terabitów filmów czy muzyki, więc mnie to nie boli.
Do normalnego użytkowania polecam Orange.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 6 mar 2012, 20:01 Re: Założenie internetu Virginmedia

Dzięki Adam za odpowiedź. Virgin się tak "poprawił" o d kilku dni że nie mogłem odpisać (w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Nic się nie tnie, pakiety nie giną (dziwne), internet działa jak należy. Zmiany dostawcy póki co nie będzie. Trzeba mieć jednak na uwadze że wszystko się może zdarzyć (zepsuć).
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 mar 2012, 17:16 Re: Założenie internetu Virginmedia

Albo wyszedł jakiś nowy superhiper hit i wszyscy muszą natychmiast obejrzeć :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 8 mar 2012, 14:49 Re: Założenie internetu Virginmedia

No akurat nie trafiłeś, telewizji nie oglądam (bo nie mam a nawet jakbym miał to bym pewnie nie oglądał), filmy ściągam rzadko (wszystkie już widziałem :D), w "gierki" nie gram (chyba że jest to starocie typu: Fred, Robbo, Draconus ale ile można jak zna się już każdy piksel, choć łza się w oku kręci) bo jestem już trochę za stary. Po prostu brak czasu, włączyć radio (podcast), poczytać wiadomości, skrobnąć posta na Bhamie i tyle... brak czasu.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 mar 2012, 16:50 Re: Założenie internetu Virginmedia

TheRektor napisał(a):No akurat nie trafiłeś, telewizji nie oglądam (...)

A czy ja napisałem, że to Ty? Absolutnie nie chodzi o Ciebie tylko o wszystkich innych użyszkodników korzystających z internetu na tym samym kablu. I nie mam tu na myśli tego kawałka, który idzie do Twojego mieszkania bo zapewne tylko Ty i Twoja rodzina go używacie, ale magistralę i _wszystkich_ podpiętych pod nią.

Pozdrawiam

PS. W firmie mamy nówki kompy, ale praca z systemem to katorga. Co z tego, że super hiper serwer i nie wiadomo co jeszcze jak fizycznie stoi w Mediolanie... Ech internet....

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA