Jaki laptop kupic

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Fesso » 27 kwi 2012, 08:04 Jaki laptop kupic

niedlugo bede jechac do Polski na dwa miesiace i chce wtedy kupic sobie laptopa. potrzebuje go glownie do pracy biurowej, surfowania po necie i moze czasem jakiegos filmu. zastanawiam sie nad tym:
Acer S3-951-2634G52iss
ewentualnie nad tym
HP Pavilion g7-1210sw

sa to komputery z dwoch roznych polek cenowych, czy mozecie mi cos doradzic- ktory wybrac? przyznam, ze sklaniam sie bardziej ku acerowi, chociaz swoje kosztuje

Fesso
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 27 kwi 2012, 07:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez papuzkaara » 27 kwi 2012, 10:22 Re: Jaki laptop kupic

laptopa w Polsce chcesz kupic?? haha
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 27 kwi 2012, 12:44 Re: Jaki laptop kupic

Witam. Myślę, że w Polsce nie opłaca się kupować laptopa. Wraz z mężem kupiliśmy wczoraj takiego http://www.currys.co.uk/gbuk/lenovo-ide ... 4-pdt.html . Ja nie mam zielonego pojęcia o laptopach , ale mój brat takiego nam polecił. Może warto by było przejrzeć ofertę sklepów w UK PC WORLD, CURRYS, ARGOS a potem podjąć decyzję o zakupie.pozdrawiam

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 27 kwi 2012, 16:23 Re: Jaki laptop kupic

Kupując w Polsce plusem jest to ze masz 24 miesiace gwaranci a tutaj tylko 12 miesięcy.
wiadomo zawsze można ubezpieczy c ale to są dodatkowe koszta.
A ceny są takie same co w Polsce
http://www.ceneo.pl/14815640
http://www.h-online.com/priceinsight/700330
Ja osobiście bym kupił w Polsce.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 27 kwi 2012, 22:10 Re: Jaki laptop kupic

Jeśli tak to zrob jak uwazasz.my z mezem kupilismy w UK między innymi dlatego, że odliczymy go sobie od podatku.powodzenia w zakupie

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 kwi 2012, 22:18 Re: Jaki laptop kupic

Ceny nieważne, gwarancja nieważna. Jedyne co, to trzeba pamiętać, że laptopy zakupione tutaj maja w 99% układ klawiszy UK, a ten różni się co nieco od US, używanego w Polsce.
Już odpowiadam na dictum, że "se w windzie można przestawić"...
Jak się w windzie oszuka system, że ma klawiaturę US z polskimi literkami pod prawym altem - tak jak jest przyzwyczajona zdecydowana większość polaków pracujących z komputerami no to powodzenia z szukaniem znaków dodatkowych. Chyba, że ktoś pisze bez wzrokowo i nie patrzy w ogóle na klawisze.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 27 kwi 2012, 22:38 Re: Jaki laptop kupic

Kupując w Polsce plusem jest to ze masz 24 miesiace gwaranci a tutaj tylko 12 miesięcy.
wiadomo zawsze można ubezpieczy c ale to są dodatkowe koszta.
A ceny są takie same co w Polsce
http://www.ceneo.pl/14815640
http://www.h-online.com/priceinsight/700330
Ja osobiście bym kupił w Polsce.


I jak Ci się komputer popsuje to będziesz jechał do Polski?
AdamBoltryk napisał(a):Jedyne co, to trzeba pamiętać, że laptopy zakupione tutaj maja w 99% układ klawiszy UK, a ten różni się co nieco od US, używanego w Polsce.

A różnią się czymś więcej poza zmianą małpy z cudzysłowem?

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 kwi 2012, 00:59 Re: Jaki laptop kupic

Wiele dodatkowych znaków jest w innym miejscu...
http://techsalsa.com/solve-and-reversed ... d-problem/
Z tych używanych oczywiście. A najbardziej wkurzająca i najczęściej używana to oczywiście "małpa" albo at.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 28 kwi 2012, 08:24 Re: Jaki laptop kupic

Jedyny znaczący znak, którego nie ma, na polskiej klawiaturze to "£" ale zawsze można go zastąpić tym "Ł".
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 kwi 2012, 10:29 Re: Jaki laptop kupic

VA nie chodzi o to, czy on jest czy go nie ma, tylko miejsce gdzie znajdują się te pozamieniane miejscami. To na prawdę irytuje...
No i niemożność podpięcia polskich literek.
Dlatego ja mam klawiaturę US. A UK używam tylko w pracy :)

BTW - nawet w UK niektóre firmy oferują możliwość wyboru klawiatury do kupowanego laptopa/netbooka (np. Lenovo).

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez niezwyczajny » 28 kwi 2012, 23:34 Re: Jaki laptop kupic

ile chciałbyś wydać i do czego używać laptopa? konkrety poproszę :) gry? grafika? filmy? muzyka?

Kolejną sprawa to drobiazg jak gwarancje międzynarodowe, np. toshiba czy sony oferuje takie cudo ale w większości przypadków wiążą się z kosztami dodatkowymi które tracą sens w starciu ze słabej jakości sprzętem który i tak po gwarancji na pewno prędzej niż później tąpnie.
można też dokupić dłuższą gwarancję jeśli to tak ważne, jak i również gwar. od kradzieży.

są sposoby poprzestawiania klawiszy na klawiaturze względem konkretnych potrzeb, przypisuje się konkretny klawisz (fizyczny) do konkretnego znaku w systemie. np jeśli nigdy nie używasz tyldy to możesz pod nią podmienić sobie po prostu "£", już za pierwszym użyciem zapamiętasz który znaczek to jest. a jeśli ktoś używa "@" i to często, to raczej wie że jest skrzętnie ukryta pod cyferką "2" . i to wszystko bez potrzeby wchodzenia na internetowe wszystko-znako-mające stronki za każdym razem gdy się człowiek w klawiszach pogubi.

Wracając do tematu:

Po kilku latach pracy w serwisie komputerowym mogę przedstawić swoje wnioski, uprzedzam że jest to tylko moje skromne zdanie, i zawsze znajdzie się ktoś kto ma laptopa z mojej czarnej listy i mu działa prawidłowo, więc proszę podarować sobie komentarze oparte wiedzą zdobytą na współpracy z jednym lub dwoma modelami laptopa :)

Nie polecam a wręcz odradzam osobiście firmy jak np.:

Sony - wszem i wobec wychwalany przez właścicieli którzy pod wpływem autosugestii w stylu "stać mnie na słoniacza i jest ****** bo 3,4,9 tysi kosztował..." sprzęt mało wytrzymały, ogólnie chłam, a gwarancja to fikcja i jedynie puste słowa na papierze, często się psują, lansuje modę na popierniczone zawiasy i wyluzowane gniazda zasilania. Naprawy pogwarancyjne drogie, drogie jak zeszłoroczny bałwan w butelce wraz z nosem-marchewką i węgielkami, marnie zaprojektowane chłodzenie i możliwości konserwacji choćby wentylatorów (wręcz celowe działanie producentów co do konstrukcji byś serwisował/ała laptopa u nich a nie gdzie indziej), na gwarancji w PL często można spotkać się z motywami w stylu "ingerencja cieczy" lub wszelaka inna wina użytkownika, mimo że to nie prawda (sytuacja jak z komórkami szajsunga).

Szajsung- temat rzeka zostawię bez komentarza. dobre tylko powyżej 2,5 tys. choć może nie dobre a wystarczające :)

Fujitsu/fujitsu-siemens,- jak wyżej, porównam wręcz do laptopów maxdata/belinea. dobre tylko powyżej miliona złotych. wnioski wyciągnijcie sami:)

HP i Compaq- hp mimo że znana firma- powinni zainwestować w tusze, lać więcej a sprzedawać taniej, i dalej w branżę komputerową się nie wychylać, może za wyjątkiem kompów stacjonarnych i serii DC, ale to już cena czyni cuda, po za tym to było dawno i nie prawda i tlko indianie z reklamy kropelki o tym pamiętają (kompy w tych czasach były produkowane). compaq jest przereklamowany. ;)

Toshiba- trochę firmą sony zalatuje jeśli chodzi o wytrzymałość to warto ale tylko powyżej 3 tyś zł. w przeciwieństwie do sony które nawet i za 5 tys. są dupne. W toshibach za cenę do 3 tys. Jest słaba konstrukcja klapy + mocna konstrukcja zawiasów = uszkodzenia matryc. w wielu modelach są też ciulowe mocowania dysków twardych sprzyjające błędom.

i ogólnie cała reszta której nie ma na liście poniżej

pozytywy płynące z zakupu laptopów marki:

Lenovo- nie muszę przedstawiać tym którzy mieli przyjemność obcowania z tą firmą, laptopy wytrzymałe, dużo dobrego sprzętu napchali w nie w fabryce. polecam

IBM- jak wyżej.

Dell- buble się zdarzają, ale i tak cudowny HP może w nich najwyżej klawiaturę odkurzać

częściowo (zależnie od modelu i ceny) :

Asus - można dostać tanie i fajne modele
Acer- powiedział bym że to taki Asus dla ubogich. choć powyżej 2,5-3 tyś, nawet wymiata jeśli chodzi o jakość.
eMachines- słaba konstrukcja, częste awarie drobiazgów.
Intel- też nieźle.


proszę teraz założyciela tematu o sprecyzowanie, do czego będzie używał laptopa, ile chce na niego wydać, i co mu się by w owym laptopie podobało. Najlepiej jeszcze zanim za twoimi plecami wdamy się w dyskusję na temat wyższości matryc błyszczących nad matowymi lub odwrotnie :)

w UK i PL niby można dostać tego samego laptopa, ale czasami to ściema, i w PL nie dostaniesz tego samego Laptopa, będzie gorszy, Laptop to nie tylko nazwa Jak np toshiba satellite, to też model, np. Toshiba satellite C660, i to nie wszystko, bo po modelu jest jeszcze dalsza część modelu owego laptopa, taki pod model, to różnica w tym co dany laptop ma w środku, jak np. inna kamera, o podobnych parametrach ale innego producenta. mówiąc krótko w UK dostajesz "Toshiba Satellite C660 xxxxx" a w Polsce dostajesz "Toshiba Satellite C660 zzzzz". czasem nie ma to znaczenia, ale zdarza się tek że laptop który w Polsce niby jest tym samym laptopem okazuje się być tańszą wersją laptopa z innych krajów, np. gorszej jakości dyski, sieciówki itp. itd.
kiedyś porównywaliśmy na serwisie z ciekawości lapki i ich bebechy sprowadzane z UK z tymi z PL pod kontem podzespołów, układów i drobnych elementów i różnice bywały ciekawe. często "lepsze" modele nie są dostępne w Polsce. to rzadkość ale się zdarza.
ciekawe porównanie:
http://www.wykop.pl/ramka/1089171/jak-r ... zie-lidla/


powtarzam że w wyżej wymienionym spisie wyrażam tylko swoje zdanie które uformowało się w mojej głowie podczas napraw laptopów w czasie trwania ich gwarancji jak i po. Każdej kiepskiej firmie zdarzy się wybryk w postaci dobrych modeli i sztuk sprzętów których nie sposób zajechać. jak i każdemu dobremu producentowi zdarzy się wypuścić bubel, w postaci słynnych wadliwych układów Nvidii czy chociażby dupnych inwerterów.

pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika
niezwyczajny
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 15 kwi 2012, 23:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 kwi 2012, 06:07 Re: Jaki laptop kupic

Buahahah niezwyczajny faktycznie zasługujesz na nick...
Napisałeś ścianę tekstu a nawet nie pofatygowałeś się aby przeczytać to na co odpowiadasz lol
Że tak zacytuję najpierw Ciebie:
niezwyczajny napisał(a):ile chciałbyś wydać i do czego używać laptopa? konkrety poproszę :) gry? grafika? filmy? muzyka?
(...)


a teraz pierwszy post autora tego wątku:
Fesso napisał(a):potrzebuje go glownie do pracy biurowej, surfowania po necie i moze czasem jakiegos filmu.


To po 1sze.
Po drugie
niezwyczajny napisał(a):są sposoby poprzestawiania klawiszy na klawiaturze (...)

Po kiego? Żeby po wciśnięciu klawisza system wyświetlał co innego na ekranie niż ma się napisane na klawiszach? Toż wystarczy zainstalować klawiaturę polskiej maszynistki. Bez bawienia się w przypisywanie klawiszy. i będą polskie literki i małpa "na swoim" miejscu...
Tylko wtedy konia z rzędem temu kto znajdzie to czego szuka. Chyba, że jak napisałem - pisze bez wzrokowo i jest mu wszystko jedno co znajduje się na klawiszach. Albo się przyzwyczai. A w takim wypadku do klawiatury UK też idzie się przyzwyczaić.
Chyba, że jakiś student rusycystyki potrzebuje cyrylicy. No to wtedy ma przechlapane :) Ale wszystkiego się idzie nauczyć.

Pozdrawiam
PS. Żeby nie było - w 90% zgadzam się z Twoją oceną firm :) Jedynie zostawiam sobie 10% na te ASUSy i ACERy, bo nie miałem z nimi dłuższego do czynienia :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez niezwyczajny » 29 kwi 2012, 09:01 Re: Jaki laptop kupic

AdamBoltryk: źdźbło w oku bliźniego widzisz...

proponuję przyjrzeć się dogłębnie obu laptopom.

-układ klawiatury to jedno a brak "£" to drugie, podałem jedynie prosty przykład jak można wyeliminować braki znaku, podstawiając go za klawisze nie używane. można sobie i cyrylicę ustawić na klawiaturze numerycznej a znaczki zrobić z taśmy patex i markera :) widziałem takie wynalazki u wyjątkowo indywidualnych i wymagających użytkowników. To wszystko kwestia indywidualnych potrzeb i wygody właściciela.

a teraz sprawa dotycząca pytania założyciela tematu:

-Praca biurowa to dla niektórych praca z tekstem, a dla innych również z grafiką która ma większe niekiedy ogromne wymagania sprzętowe.

-takie sprawy jak moc sprzętu, wielkość matrycy, a nawet waga mają dla użytkowników różne znaczenie, dla jednych są ważniejsze dla innych mniej.

mamy tu dwa laptopy i porównanie dwóch światów:

podzespół HP ACER

Matryca 17,3 13,3
Procesor i3 i7
Ram 4GB 4GB
HDD 320GB 500GB
Graf. Intel HD Intel HD

szybkie podsumowanie:
Acer jest drogi i mały, nie zbyt wygodnie będzie się przy nim spędzać czas przez dłużej niż godzinę bo ma małą matrycę a oczy ma się w życiu jedne, za to ma lepsze podzespoły, większy dysk do przechowywania np. filmów, ale małą matrycę po raz drugi na której oglądanie filmów jest czasem przejawem masochizmu zwłaszcza dla ludzi lubiących jakość :) . Procesor który pozwala na zdecydowanie lepsze osiągi. jest lżejszy więc na rękę jeśli chodzi o częste przenoszenie i wożenie lapka. miałem na stole owy model, jest dobrze zaprojektowany i wykonany.

HP: ma dużą matrycę dzięki której nie zmęczy Cię tak praca z tekstem a jeśli chodzi o cięższe zadania to nie będzie z tym szału. Jest delikatnie mówiąc duży i nieco cięższy :) również miałem przyjemność spotkania się z tą serią i nie jestem zachwycony rozwiązaniami technicznymi i wytrzymałością.

podsumowując po raz drugi, lepiej aby autor powiedział jakich programów używa, czy ogranicza się do pakietu office czy może zagłębia się w cięższe produkcje, jak ważne jest dla niego to czy będzie duża matryca czy mała, oraz waga/mobilność urządzenia.

niby bzdury, ale jednak ważne dla indywidualnego klienta dlatego im więcej się dowiemy o potrzebie użytkownika, tym lepiej będziemy mogli mu pomóc w wyborze :)

Dodano: -- 29 kwi 2012, 10:05 --

Dodam jeszcze tylko że Acer to bez-napędowiec, czyli płyty już się w nim nie odtworzy, za to HP ma super multi srurti dvd-spojler-dvd z bajerami. sam używam bez-napędowca i zdarzały się momenty zwątpienia i upadki gdy potrzebna była jakaś płyta. niby era pamięci masowych, ale jeszcze nie wszędzie i nie dla wszystkich brak napędu to dobre rozwiązanie.

:)
Avatar użytkownika
niezwyczajny
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 15 kwi 2012, 23:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 kwi 2012, 17:20 Re: Jaki laptop kupic

niezwyczajny napisał(a):(...)

Dodam jeszcze tylko że Acer to bez-napędowiec, czyli płyty już się w nim nie odtworzy,(...)


Zewnętrzny napęd?

Nie znam żadnego biurowego zadania obciążającego grafikę/procesor/pamięć tak mocno, żeby nie poradziły sobie z tym nowe kompy. Chyba, że pracuje się na 754327234324 arkuszach excela z których każdy ma w 32745236452 komórkach jakieś skomplikowane formuły do obliczenia. To już nie te czasy, że korzystało się z funkcji ręcznego odświeżania zawartości komórek po zmianie/wprowadzeniu danych.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 29 kwi 2012, 19:30 Re: Jaki laptop kupic

::stop:: ::stop:: ::stop:: ?Pustym dyskusjom na poboczne tematy. Pytanie brzmiało który model prawda? Odpowiadam. Podaruj sobie HP. shit na kółkach. polecać można acera ale szczerze --- nie w tej cenie. Ceny tutaj są zbliżone a nie takie same. Jeśli szukasz dobrego sprzętu to polecam Asusa. Jednakże namawiam do kupna w UK gdyż w razie jak sie cokolwiek skopie to gwarancja uznawana jest na podstawie paragonu a ten jak wiesz zostanie wystawiony w Polsce a nie w UK. Druga sprawa zgodnie z dyrektywą naszej kochanej Unii Europejskiej na jej terenie na paragon masz 24 mce na sprzęt elektroniczny czyli nawet śmieszną lampkę do kontaktu jak się skopie to po 23mcach możesz oddać. :) zajrzyj do PC worlda i Currysa tam znajdziesz okazji trochę. A co do lapka to jeśli używać będziesz do filmów i biura to nie szarżuj z wysokimi półkami cenowymi bo nie warto. 17'' Windows 7 Asus najlepiej 4 rdzenie procesora 4G ramu wystarczy w zupełności a nawet nadto. A co do klawiatury to kochani w Windowsie można sobie zmienić na 214 klaiwszy i Polski programisty i nie piszcie proszę głupot. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie. :mrgreen: :mrgreen:


Fesso napisał(a):niedlugo bede jechac do Polski na dwa miesiace i chce wtedy kupic sobie laptopa. potrzebuje go glownie do pracy biurowej, surfowania po necie i moze czasem jakiegos filmu. zastanawiam sie nad tym:
Acer S3-951-2634G52iss
ewentualnie nad tym
HP Pavilion g7-1210sw

sa to komputery z dwoch roznych polek cenowych, czy mozecie mi cos doradzic- ktory wybrac? przyznam, ze sklaniam sie bardziej ku acerowi, chociaz swoje kosztuje
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA