Pytanko do użytkowników maca

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez lemon » 16 paź 2012, 10:29 Pytanko do użytkowników maca

Witam, mam pytanko do użytkowników maca.
Kilka dni temu zainstalowałem NTFS-3G, niestety od tamtej pory mój mac nie pozwala otwierać zewnętrznych dysków PC poprzez usb. Wcześniej rozpoznawał on owe dyski i otwierał je bez problemu, mogłem również kopiować i przenosić wszystkie pliki z PC do maca (oczywiście nie było to możliwe w drugą stronę).
Teraz kiedy podłączam zewnętrzny dysk PC do portu usb pojawia się komunikat (NTFS-3G could not mount …) i nie jestem w stanie zobaczyć zawartości dysku. Odinstalowałem owe pliki NTFS z twardego dysku maca (tak mi się przynajmniej wydaje) ale zewnętrznych dysków PC dalej mi nie otwiera. Proszę o podpowiedź jeśli to możliwe, gdyż pracuje jednocześnie na pecetach i macu i potrzebuję ciągłej wymiany plików miedzy moimi komputerami

pozdrawiam

lemon
Raczkujący
 
 
Posty: 56
Dołączył: 27 lip 2009, 17:20
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez erka » 16 paź 2012, 12:00 Re: Pytanko do użytkowników maca

To blad formatowania chyba, zformatuj NTFS zwykly, nie wiem nawet jaki to jest ten NTFS-3g ale wiem, ze nie rozpoznaje lub nawet psuje dyski gdy sie wyjmuje bez "eject"-tu. I wtedy znowu trzeba formatowac/naprawiac dysk zewnetrzny - przez disk utility. A format NTFS chyba dziala na pc i macu, bo reszta jest pod maca albo mozna tylko odczytac na pc ale nic z nimi nie zrobisz.
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 13 cze 2010, 12:29
Reputacja: -7
Wyśmiewca


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA