Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez pomassage » 2 lis 2012, 22:42 Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Siemka ma dwa problemy które dotyczą osobnych laptopów

pierwszy to mam na starym kapie pięcioletnim windowsa xp na daną chwilę nie mogę sformatować kompa, a problem polega na tym, że cały czas tracę na dysku C miejsce robiłam już defragmentator dysków, oczyściłam historie internetową, oczyszczanie dysku oraz skanowanie antywirusem czy nie ma jakiś wirusów. Odinstalowałam już również nie potrzebne pliki i było na nim nawet dwa giga wolnego miejsca na daną chwile jest trzysta mega a dysk C ma dziewięć giga. To wszystko powoduje, że komp bardzo wolno chodzi nie mam już pojęcia co z nim zrobić, gdzie jest problem może ktoś doradzić cokolwiek.

drugi problem to mam lenova y530 nie warto go już naprawiać, ale zależy mi na tym co znajduje się na dysku. Słyszałam że jest możliwość włożenia dysku w jakiś czytnik dysków i działa to na zasadzie przenośnego dysku potem, ale nie wiem jak to się nazywa i gdzie można to nabyć w uk. Zna się ktoś na tym na tyle aby móc mnie pokierować gdzie można to kupić, bardzo proszę o pomoc.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 2 lis 2012, 23:46 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Żeby podłączyć dysk przez usb to się nazywa 2,5 hdd enclosure. Możesz to kupić np. W Maplinie podaje linka do konkretnego modelu.

http://www.maplin.co.uk/2.5-inch-sata-i ... ure-221180

A z tym drugim laptopem 9gb trochę mało jak na dysk z windowsem jak chcesz mogę cię przeprowadzić przez proces podebrania wolnego miejsca z 2 Giego dysku np. D bez utraty danych przez tak zwany god mode

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kylu » 3 lis 2012, 07:17 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

witam :) mialem podobne problemy wiec podaje moim zdaniem najlepsze rozwiazania :)
co do XP to proponuje postawienie nowego systemu bo xp lubi sie juz po okolo roku zamulic na maxa :)
a co do danych z drugiego laptka to jesli nie zalezy ci na czasie bo przesylka idzie do 2 tygodni to
http://www.ebay.co.uk/itm/2-5-USB-2-0-S ... 3371a96bef

kupilem ta puszke i jest bardzo zadowolony :) tylk sprawdz czy masz dysk z taki wejsciem ;)
ps. chinczycy nie wszystko potrafia sp...c :)
pozdro...
Avatar użytkownika
kylu
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 3 wrz 2007, 09:19
Lokalizacja: wolverhampton
Reputacja: -10
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 3 lis 2012, 18:02 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

A spróbuj odkręcić ten dysk ze starego lapka i podpiąć go do kompa stacjonarnego po postawieniu systemu oczywiście.Ilość pinów na taśmie jest taka sama jak na złączu więc spokojniepodpinaj pod druga wolna taśme w kompie.Napisz jak Ci poszlo.Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez pomassage » 3 lis 2012, 22:30 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

dzieki, a jak sprawdzic to wejście i wiesz może jak zapłacić pay pal jak to zrobić?

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 4 lis 2012, 02:33 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Spojrz na dysk po odkręceniu obudowy w pc, musisz podłączyć takie same przewody. Jeśli nie masz to będzie trzeba iść do sklepu sprawdź czy z zasilacza masz 2 gi taki sam kabel pradowy, jak nie ma to potrzebna będzie przejsciowka molex-sata

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 4 lis 2012, 17:49 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Wewnątrz pc masz plyte glowna i prowadzace od niej najczesciej dwa przewody w postaci tasm.sprawdz czy po wykreceniu dysku z laptopa bedziesz mogla podpiac pod jedna z tych tasm..probuj a zyskasz dodatkowy dysk
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez felba » 5 lis 2012, 13:21 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

utrata miejsca moze byc spowodowana nadmiernym tworzeniem kopi zapasowych systemu trzeba by wylaczyc ta opcje
a jesli chodzi o skopiowanie danych nawet przy zepsutym systemie to polecam jakis prosty system bezinstalacyjny np win xp mini
wrazie potrzeby slurze pomoca :]

felba
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 5 lis 2012, 12:14
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 13 lis 2012, 18:27 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

jak wyłączyć tą opcje tworzenia kopi zapasowych?

A co do pc to ja go nie mam, to jest dla mnie nie realne kupować stacjonarny komputer do rozwiązania problemu z dyskiem z lenova który jest laptopem, posiadam same laptopy. A u znajomych odpada wiadomo jak każdy reaguje na prośbę grzebania we wnętrzu jego komputera, "nie ma mowy."

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez felba » 14 lis 2012, 11:50 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

Panel sterowania > kopia zapasowa, przywracanie > wyłącz harmonogram ( w menu po lewej stronie)
Pozdrawiam

felba
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 5 lis 2012, 12:14
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 14 lis 2012, 22:53 Re: Problemy z xp oraz co zrobić z lenovo

hej nei mogę znaleźć w panelu sterowania tej kopi zapasowej;/

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA