Przyzwyczajenie druga natura. Co wam przeszkadza w Windows8?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
:D
Od 16 lat zajmuje sie zawodowo komputerami. Tych tekstow o kiepskich windowsach sie nasluchalem... I jakos nie bardzo ludzie chca sie przesiadac na alternatywne systemy.
Pamietam W95: dopiero W95 OSR2 jakos porzadnie pracowalo... W98? Placz i zgrzytanie zebow.... wyszlo W98 SE i nagle sie okazalo ze jest calkiem znosny... Windows XP jak sie pojawil polowa sprzetu miala problemy ze sterownikami i stabilnoscia. SP1 rozwiazal problem. Vista zaczela dzialac jakos w miare dopiero po SP2. W7 byl naprawde udany. W8 byc moze po poprawkach tez bedzie.
Po prostu Microsoft testuje sobie swoje OS-y na uzytkownikach...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

Wytrzymalem na w8 jakies 2 tygodnie. Ladny wyglad, animacje I dosyc stabilny. Jednak brak ekranu dotytkowego strasznie komplikuje nawigacje I to bylo dla mnie powodem do powrotu do w7 jak I rowniez posiadanie 2 systemu mac osx 10.8.3...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

Instalacja klasycznego menu / pulpitu nie jest problemem.
Czyli jednak metro jest glownym problemem w8?

Chodza pogloski ze Microsoft razem z SP1 do W8 doda opcje wlaczenia klasycznego menu...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

Ja posiadam podstawową wersję Windows 8. To co jest dla mnie największym minusem to tak:
-brak jakichkolwiek filmików wprowadzających
-dosłownie parę tapet i to jeszcze bardzo brzydkich ( w 7demce miałem od razu sample w postaci krótkich videoclipów, ładną galerię tapet i zainstalowane gry)
-kolory ogólnie: kolor paska okien, jak z przed 10 lat - brzydki i matowy, zupełnie jak z W98; problem z ustawieniem kolorów i płynności w filmach;
-beznadziejnie podzielony dysk twardy, bez możliwości zmian w wersji podstawowej - chcesz pofragmentować, musisz ściągnąć program z internetu;
-nie instalują się gry - pewnie brak jakichś sterowników;
-długo trwa logowanie - w porównaniu do mojego starego laptopa to jest jakieś 1.5 sek więcej.

To tak na początek.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Ja nie jestem specjalnym znawca komputerow i windowsow no ale po kupieniu nowego laptopa z zakichanym w8 domyslilam sie ze jest cos nie tak. Filmiki na youtube moge pomarzyc nie mowie o ogladaniu filmow online czy web tv ... Glupia gra na fb mi sie nie wlaczy a jak wlaczy to masakra szkoda nawet... Mam laptopa mies i zszarpane nerwy... Nie wiem co z tym zrobic ... Znajomy probowal wgrac w7 ale nie dalo rady nie wiem. Szukam kogos kto to zrobi !!!

maciaa
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 26 lip 2011, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

Ja jak kupiłem laptopa to jeszcze musiałem zainstalować masę rzeczy samemu. Przede wszystkim wtyczkę do oglądania filmów flash player. Bez niej youtube ci się nie uruchomi. I Java to obsługi czatów i innych podobnych aplikacji - za gry chyba też jest odpowiedzialna. No i jeszcze darmowe odpowiedniki płatnych programów jak np: Libreoffice zamiast Microsoft Office, Foxit Reader do odczytu plików Pdf. i inne pomniejsze do oglądania filmów i słuchania muzyki.
Ja bym na twoim miejscu nie zabierał się za instalację nowego windowsa tylko pogrzebał w tym. Wiem, że wcześniej sam narzekałem na Windows 8, ale po prawdzie przyzwyczaiłem się do niego i już mi praktycznie nie przeszkadza. Nawet zainstalowałem sobie przycisk start na dole w menu, żeby przypominało mi to jego poprzednika :)
W sumie, to muszę przyznać, że trochę mi głupio, że aż tak pojechałem po tym systemie. Nie jest tak źle jak wcześniej mi się wydawało, że jest. Powiem więcej - jestem nawet zadowolony z Windows 8. Można trochę przy nim pogrzebać i dostosować do swoich potrzeb. Tak by było przyjemnie i wygodnie.
Na komputerach nie znam się też za bardzo, ale spróbuj - jeżeli jeszcze tego nie robiłaś - zainstalować te dwie rzeczy, wtyczki: flash player i Java. Jeżeli to nie pomoże, to już tylko do fachowca, bo ja nie posiadam zbyt dużej wiedzy na ten temat. Pozdrawiam.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Amigo_uk napisał(a):Jedyne co zrobilem z konfiguracja to doinstalowalem sobie klasyczne menu start.
Wiekszosc problemow ze stabilnoscia ma najczesciej podloze sprzetowe...


Po co wiec przechodzić z siódemki żeby potem się znów cofać i instalować stare menu?

Czy oprócz tego skopanego interfejsu i możliwości instalowania aplikacji , które na pecetach są bezużyteczne ósemka ma jakieś ulepszenia w porównaniu do siódemki?

Ja zainstalowałem ją na laptopie na kilka dni i wróciłem do siódemki , gdybym miał dotykowy monitor to bym rozumiał sens metro, ale na zwykłym laptopie nowy interfejs tylko mi przeszkadzał.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

jarocin napisał(a):(...)
gdybym miał dotykowy monitor to bym rozumiał sens metro, (...)

Mam podobne odczucia od strony użytkowania.
A od strony estetycznej - cofanie się od kolorowych różnorodnych ikon do jednobarwnych kwadratów uważam za cofanie się do lat 80ych. Ale i wtedy piksele były zdecydowanie mniejsze...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

No mi właśnie kolorystyka najbardziej przeszkadza. Windows Aero miał przepiękny interfejs w 7demce, zaś tutaj wizualnie to przypomina Windows XP.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Hej, a ten windołs nowy to już ten cały klałd kompjuting ma?
Znaczy chodzi mi o kolejny krok podporządkowywania sobie (korporacjom) zdziczałego internetu i zagarnięcie już nie tylo info o użytkowniku a jeszcze jego danych?
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

z tego co się orientuję to w8 działa w chmurze(częściowo) :)
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA