Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez vanilia » 16 cze 2013, 16:50 Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Mój komputer chyba zwariował. Nie mogę utworzyć nowego folderu, wogóle nie ma go w opcji. Czy ktoś może mi pomoć? Mam Windowsa 7. Z góry dziękuję za pomoc. P.S. Szukałam w googlach, ale nic to nie dało. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez rkuk » 16 cze 2013, 19:06 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

ekran glowny- prawy przycisk myszki-nowy-folder

rkuk
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 cze 2012, 07:33
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez stillinback » 16 cze 2013, 19:39 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

PRZYWRACANIE POLECENIA "UTWÓRZ NOWY FOLDER"

Uruchom edytor rejestru. Aby uruchomić edytor rejestru, klikaj po kolei: Start/Uruchom i w oknie które się pojawi, wpisz REGEDIT. Uruchomi się edytor rejestru. Teraz znajdź wpis który widzisz na samym dole tego tekstu, i zamień znajdującą tam wartość, na tą: {D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}

TO JEST WPIS KTÓRY TRZEBA ZNALEŹĆ

HKEY_CLASSES_ROOT---Directory---Background---shellex---C ontextMenuHandlers---New.
Nazwa: (Default)

Jeśli wszystko bylo zrobione poprawnie, to polecenie "Utwórz nowy folder" powinno być już dostępne.

________________________________________________________

Znalazlam cos takiego, moze akurat pomoze ;)
A tu jest w miare dobre forum o Windowsie 7, moze cos znajdziesz:
http://searchengines.pl/forum/193-windows-7/
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
Avatar użytkownika
stillinback
Rozeznany
 
 
Posty: 243
Dołączyła: 24 paź 2012, 15:52
Lokalizacja: Walsall/Wlkp
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 17 cze 2013, 13:39 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

stillinback, nie pomogło niestety :(
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 17 cze 2013, 18:54 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

A sprawdż czy możesz skopiować dwa pliki o tej samej nazwie bez zastępowania? Daj znać jak Ci poszlo
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 17 cze 2013, 21:18 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Dziwna sprawa :) ale to w koncu windows. Tego typu opcje mozna usunac modyfikujac rejestr, np usunac ta opcje z menu kontekstowego. Moze zainstalowalas jakis nie zaufany program ktory w backgroundzie zmodyfikowal rejestr. Trudno tez powiedziec co sie dzieje nie widzac tego. Jest sporo opcji do utworzenia nowego folderu. Ktora opcja zniknela u Ciebie, ta w menu kontekstowym?

Poki co, metoda ktora na pewno zadziala to otworz cmd, przejdz do sciezki gdzie chesz utworzyc folder i wpisz mkdir <nazwa folderu>
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 17 cze 2013, 21:34 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

przejdź do ścieżki w której chcesz utworzyć folder... toś jej pomógł :) bez obrazy:P

1. Przeskanuj komputer antywirusem
2. Przejżyj ten link: http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 8b2eaf94a3
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 17 cze 2013, 21:54 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Tymczasowe rozwiazanie.

P.S.
to jej pomogles a nie "tos jej pomogl" :D - bez obrazy
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 17 cze 2013, 22:00 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

relentless napisał(a):to jej pomogles a nie "tos jej pomogl" :D - bez obrazy

To z kabaretu było :) Dlatego piszę, żeby przeskanowała dysk antywirusem

P.S. Tylko błagam... nie avastem :)
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 18 cze 2013, 17:09 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Dzięki wszystkim za pomoc. Przeinstalowałam Win i jest ok :). Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 cze 2013, 14:08 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

vanilia napisał(a):(...) Przeinstalowałam Win i jest ok :). (...)

Heheh zrobiłas to, co ja zawsze robię w podobnych przypadkach, a co bałem się zaproponować na forum publicznym, coby "inżyniery" mnie nie zjedli :D
Z doświadczenia - jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda na niestandardowe problemy z systemem :) Jedyny minus to utrata ustawień i paru innych dupereli. Zaleta - czyściutki i świeżutki rejestr :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 24 cze 2013, 14:36 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

No tak... ale jesli jest to Windows 7 - wystarczylo przywrocic system do stanu przed wystapieniem problemu...
Prawdowopodobnie by pomoglo...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 cze 2013, 15:00 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Amigo_uk, prawdopodobnie robi wielką różnice :) a tak mam problem z głowy po przeinstalowaniu. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 cze 2013, 17:21 Re: Nie mogę utworzyć nowego folderu - pomocy

Amigo_uk pod warunkiem, że
- wie się dokładnie od którego momentu "zaczęło się dziać", jak instalacja nowego programu/sterownika
- ma się włączony punkt przywracania
- nie majstrowało się przy partycjach - powiększanie pojemności dysku :P
- ma się kopię zapasową
:)

Z reguły takie cuda zaczynają się dziać "od jakiegoś czasu"... I bądź tu mądry :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA