Problem z instalacja XP

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez piit » 9 lip 2013, 22:04 Problem z instalacja XP

witam chce zainstalowac xp wlasnie wymienilem grafike na poprzedniej instalowalem szlo bez problemu teraz bootowac mi z cd nie chce :/
nie wiecie jak to mozna rozwiazac?

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2013, 07:30 Re: Problem z instalacja XP

Oczywiście BIOS musi bootować, czyli albo musisz ustawić CD w Biosie jako pierwsze urządzenie bootujące, lub po starcie kompa uruchomić opcje bootowania, o ile wiesz którym klawiszem, ale nie wszystkie kompy tą opcję mają.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 10 lip 2013, 08:20 Re: Problem z instalacja XP

Dokładnie tak jak VA mówi a wygląda to tak jak na filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=VQRx5-Np5Q8
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez piit » 10 lip 2013, 09:17 Re: Problem z instalacja XP

boot mam na f8 ale nie wejdzie jak naciskam
w biosie zmieniłem na cd. dalej nic :/

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 10 lip 2013, 09:48 Re: Problem z instalacja XP

Upewnij sie ze plyta ktora masz jest bootable. Pare razy zdarzyło mi sie zle wypalic plyte.

sent from galaxy note 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2013, 10:56 Re: Problem z instalacja XP

Czasami trzeba odpalić instalkę z DOS'a. Na necie znajdziesz wiele wersji DOS'a gotowych do wypalenia na CD.
Czasami się zdarza, że instalka Windowsa jest przygotowana pod daną markę kompa i na innych nawet nie wystartuje.

Jeżeli masz tylko problem z odpaleniem kompa z nową grafą, to wystarczy że odpalisz Windę ze standardową grafiką (nie pamiętam dokładnie jak się ta opcja nazywa). Znajdziesz to w menu po przyciśnięciu F8 podczas startu Windy. Po uruchomieniu kompa przeinstaluj sterowniki dla grafy i wszystko będzie znowu działać.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 10 lip 2013, 12:32 Re: Problem z instalacja XP

fok@ płyta napewno dobra instalowalem z niej windowsa niedawno na tym kompie poszło bez problemow

VA właśnie nic się nie dzieje kiedy wciskam f8 chociaż pisze press f8 to boot setup
f2 na bios i tyle widać

spróbuje jeszcze wyczaic w biosie co to za karta może ati mi nie wcisneli

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2013, 12:55 Re: Problem z instalacja XP

piit napisał(a):VA właśnie nic się nie dzieje kiedy wciskam f8 chociaż pisze press f8 to boot setup
f2 na bios i tyle widać

F8 musisz nacisnąć przy starcie systemu, nie kompa, zaraz po tym jak boot ruszy.
Może łatwiej Ci będzie jak spróbujesz po starcie kompa przycisnąć F8, wybrać główny HDD, i zaraz po tym przycisnąć F8 ponownie. Powinno się pokazać menu startowe windowsa.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 lip 2013, 16:35 Re: Problem z instalacja XP

piit napisał(a):witam chce zainstalowac xp wlasnie wymienilem grafike na poprzedniej instalowalem szlo bez problemu teraz bootowac mi z cd nie chce :/
nie wiecie jak to mozna rozwiazac?

1. czy po fizycznej wymianie grafiki winda sie w ogołe odpala?
2. jaki komp - polski/angielski i marka.
3. czy napęd CD i płyta są widziane w BIOSie/windzie? Czy w ogołe wchodzisz do BIOSu.
4. Jaki BIOS.
5. Jaka winę masz teraz.

VA
co ma sterownik grafy do niemożności zabootowania z CD? 2 totalnie różne problemy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2013, 18:13 Re: Problem z instalacja XP

AdamBoltryk napisał(a):VA
co ma sterownik grafy do niemożności zabootowania z CD? 2 totalnie różne problemy.

A kto napisał że to ma coś z tym wspólnego?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 lip 2013, 06:57 Re: Problem z instalacja XP

VA napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):VA
co ma sterownik grafy do niemożności zabootowania z CD? 2 totalnie różne problemy.

A kto napisał że to ma coś z tym wspólnego?

VA napisał(a):(...)Jeżeli masz tylko problem z odpaleniem kompa z nową grafą, to wystarczy że odpalisz Windę ze standardową grafiką (nie pamiętam dokładnie jak się ta opcja nazywa). (...)


Gwoli przypomnienia temat jest o niemożności zbootowania z CD.
A i tak wciąż mi się wydaje, że za mało wiemy i najważniejszy szczegół jeszcze nie został nam powiedziany :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 11 lip 2013, 12:45 Re: Problem z instalacja XP

Adam jakbyś nie zauważył, kolega piit ma problem z odpaleniem kompa po wymianie grafy i dlatego chciał przeinstalować windę, ale ma problem z bootowaniem z CD-romu, więc podałem mu alternatywę naprawy systemu.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 11 lip 2013, 17:34 Re: Problem z instalacja XP

poszlo tylko robi self check
award bios v600pg
szukam i nie daje rady tego wylaczyc ;/

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 lip 2013, 19:24 Re: Problem z instalacja XP

to jak robi slef check, to przechodzi (a przynajmniej zaczyna) procedury POST. Czyli możesz wejść do BIOSu.
Byłeś w BIOSie? Ustawiałeś kolejność bootowania z napędów?
tu masz małą wskazówkę. Choć opcje w BIOSie mogę się różnic, ale może to pomoże
http://www.cuug.ab.ca/branderr/mepis/bios_both.html

VA Siur - problem z odpaleniem systemu po zmianie grafy, i potrzeba reinstalki a to się wiąże z odpaleniem z CDka, czego nie może zrobić i co próbujemy zrobić. Tryb awaryjny i instajacja sterowników to w dalszej kolejności.
Najpierw poradźmy sobie z jednym, a nie mieszajmy mu w głowie nadmiarem zbędnych w tym momencie informacji. Założę się, że nie wszedł jeszcze do BIOSu :P Zresztą ciężko tam wejść klawiszem F8, jak 99% znanych mi płyt używa do tego klawisza DEL...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 11 lip 2013, 19:33 Re: Problem z instalacja XP

Sprawdź czy przede wszystkim nie masz czasem "przypadkowo" karty grafiki na płycie głównej. Jeśli chcesz spróbować wykluczyć BIOSA poprsotu go zresetuj do ustawień fabrycznych i spróbuj wtedy. Zworkę do resetu znajdziesz na płycie głównej. Co do win xp to skoro to nowa grafa to dlaczego trzymasz się xp? Spróbuj siódemki i napisz jak Ci poszło. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA