Problem z instalacja XP

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez piit » 11 lip 2013, 20:32 Re: Problem z instalacja XP

szukalem siudemki ale oewnie gdzieś poszła, co do biosu wszystko pięknie ładnie wchodzę w winde po dluuuugim self checku
próbowałem wyłączyć ale wtedy nie wchodzi windows
zostały sterowniki do garfiki może wtedy pojdze bez self check tylko że za ch.. nie mogę znaleźć modelu tej karty
na dziś mam dość
lecę na parę shotow
elo

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 lip 2013, 05:59 Re: Problem z instalacja XP

Co rozumiesz pod pojęciem
piit napisał(a):(...) self checku (...)



Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 12 lip 2013, 09:05 Re: Problem z instalacja XP

self test, quick boot to akurat u mnie

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 lip 2013, 15:27 Re: Problem z instalacja XP

Czyli POST.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz w BIOSie ustawionej opcji 3 krotnego sprawdzania pamięci podczas startu systemu :)
Albo przyuważ dokładnie który moment zajmuje aż tak dużo czasu (test pamięci, czy identyfikacja napedów czy co...)

Aa i jak juz Ci winda zahula, to wykasuj sterownik karty grafiki i ustaw Standard Video. Restart i karta powinna zidentyfikowac się sama. Sprawdź w Menadżerze urządzeń. I wówczas zassaj odpowiedni sterownik i zainstaluj.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 12 lip 2013, 21:21 Re: Problem z instalacja XP

sprawdzanie napedow schodzi bardzo dluuuugo,
w windowsie nie pokazuje mi co za karta tylko cos jak standard vga
na stronce nvidii nie wykrylo mi rodzaju karty, poszukam na ebay co nabylem moze znajde ;)
no i poszperam cos na tym 3krotnym boocie i dam znac :)

a i w windowsie juz jestem tylko to standard vga standard sterowniki :/

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 lip 2013, 00:56 Re: Problem z instalacja XP

piit napisał(a):sprawdzanie napedow schodzi bardzo dluuuugo,
w windowsie nie pokazuje mi co za karta tylko cos jak standard vga
na stronce nvidii nie wykrylo mi rodzaju karty, poszukam na ebay co nabylem moze znajde ;)
no i poszperam cos na tym 3krotnym boocie i dam znac :)

a i w windowsie juz jestem tylko to standard vga standard sterowniki :/


1. Skoro sprawdzanie/szukanie napędów Ci schodzi tak długo to możesz mieć skopane ich ustawienie w BIOSie albo podłączenie. Albo sypie Ci się HDD. Albo masz stare napędy podpięte na IDE a nie SATA na jednym kanale i nie są zaworkowane który Slave który Master. Albo parę innych rzeczy. Albo nie masz włączonej opcji szybkiego bootowania w BIOSie
2. Masz Standard VGA, więc masz ustawione dobrze (na początek).
3. Na stronce nvidii nie wykryje karty... Uzyj jakiegoś programiku do tego. Ja używam BelArcAdvisor. I sprawdź czy masz karte nvidii czy AMD. Wtedy ściągnij sterownik z właściwej strony. Z reguły wszystko jedno jaki byle najnowszy. Choc i od tej reguły są wyjątki :P
4. Czytaj ze zrozumieniem - nie ma czegoś takiego jak 3krotny boot... Ale jest pojedyńcze bootowanie z 3 krotnym testowaniem pamięci.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 13 lip 2013, 17:52 Re: Problem z instalacja XP

Jeśli chcesz zidentyfikować kartę spróbuj progamem tak jak wskazuje kolega lub na podstawie oznaczeń zczytanych z karty..otwórz obudowę i jazda. Co do windy to po zainstalowaniu Winda śmiga na domyślnych ustawieniach , na upartego możesz pracować na tym ale do pohulania trzeba normalnych sterów. A sprawdzałeś może AIDĄ?
Co do Bootowania jak chcesz sie uprzeć to powyłączaj w biosie menu bootowania i zostaw tylko cd rom. Gdy już zainstalujesz system to przywrócisz ustawienia. Sądzę sącząc piwko że jest na 100% polecenie z linii komend które pozwala Ci zainstalować system bez skanowania. Sprawdź w necie. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 lip 2013, 18:23 Re: Problem z instalacja XP

Hunteros30 napisał(a):(...)Sądzę sącząc piwko że jest na 100% polecenie z linii komend które pozwala Ci zainstalować system bez skanowania. Sprawdź w necie. Pozdrawiam

No jest, ale i tak nie pomoże skoro to przez BIOS tak mu muil...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 14 lip 2013, 19:03 Re: Problem z instalacja XP

Karta kupiona byla jako nvidia, wiec pewnie taka jest
Po wielu probach resetowania biosu, sprawdzania roznymi programami (aida nie wykryla rodzaju karty) zainstalowalem stery do jakiejs standardowki i dalej nic
Podmienilem karte na podobna na prawie identycznym zestawie ten sam problem z ta karta na tamtym kompie,
natomiast komp na innej karcie smiga jak nowy

macie jakies pomysly?

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 14 lip 2013, 19:51 Re: Problem z instalacja XP

piit napisał(a):Karta kupiona byla jako nvidia,(...)

nVidia produkuje karty graficzne od ho ho ho a może i dłużej (odkąd wygryzła z rynku 3dfx i dopalacz VooDoo). Więc "trochę" modeli wypusciła.

piit napisał(a):(...)sprawdzania roznymi programami (aida nie wykryla rodzaju karty)(...)

Napisałem czym masz sprawdzić.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 14 lip 2013, 20:08 Re: Problem z instalacja XP

po zainstalowaniu sterownikow wyskoczyla jako gt210, wiec drewnianych wiatrakow nie ma...

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 lip 2013, 07:45 Re: Problem z instalacja XP

Skoro Ci wykryło teraz, to zastanawiam się co tam nakombinbowałeś wcześniej.
piit napisał(a):(...) zainstalowalem stery do jakiejs standardowki i dalej nic(...)


Rozumiem, że problem rozwiązany

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 15 lip 2013, 09:10 Re: Problem z instalacja XP

z karta luuzik tylko zostaje post który trwa jakieś 10min
a na innej karcie kilka sekund

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 lip 2013, 09:56 Re: Problem z instalacja XP

Wcześniej Ci napisałem co może być nie tak.
Cokolwiek sprawdziłeś z tego?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piit » 15 lip 2013, 16:01 Re: Problem z instalacja XP

piit napisał(a):Podmienilem karte na podobna na prawie identycznym zestawie ten sam problem z ta karta na tamtym kompie,
natomiast komp na innej karcie smiga jak nowy


musi byc cos nie tak z karta
bios na tamtym ten sam moze troszke inna wersja

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA