Odbior CCTV przez komorke

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 23 lip 2013, 13:57 Odbior CCTV przez komorke

MOze ktos pomoglby mi skonfigurowac CCTV na komorce
Wstepnie sciagnelam program MobileViewer2, ale jesli otrzymam inna rekomendacje to chetnie skorzystam.
oto jakie ustawienia moje cctv wyswietla:
Obrazek


a to czego potrzebuje komorkowa aplikacja:

Obrazek

probowalam to skonfigurowac:
podajac jako :
IP ADDRESS: to co na niebieskim ekranie nazwane jest IP ADDRESS
PORT: Uzylam zarowno MEDIA PORT jak i HTTP PORT z niebieskiego ekranu
USER ID i USER PASSWORD:uzylam te ktore uzywane sa w CCTV, zdefiowana trzy rodzaje dostepu : admin, guest i deafult.

Niestety przy kazdej z prob mialam komunikat bledu
"Connection is failed. CHeck network status again."

Popelniam gdzies blad?
Powinnam inne IP podac?
Zmienic cos w ustawieniach na niebieskim ekranie?
Net Card i Transfer Policy to menu rozwijalne.
Kilka informacji pojawia sie tez oid Net Service

Niestety instrukcja obslugi uzadzenia jest bardzo kiepska i nie odpowiada na powyzsze pytania

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i rady

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 23 lip 2013, 14:34 Re: Odbior CCTV przez komorke

ktosienka, nie napisałaś czy komórka jest połączona przez lokalne WI-FI czy GSM.

Jeśli lokalne WI-FI i CCTV ma prawidłowo skonfigurowany internet, to takie ustawienia jak podajesz , według mnie, powinny działać, jako port ustawiasz MEDIA PORT, o ile CCTV nie ma dedykowanego portu dla urządzeń mobilnych.

Jeśli GSM musisz przekierować porty na routerze a w aplikacji podać swój adres IP który możesz sprawdzić na whatismyip.com. Jako port podajesz MEDIA PORT.

Przekierowanie portów powinno wyglądać tak:
Kod: Zaznacz cały
Zakres portów    Lokalny IP       Port lokalny    Protokół
---------------------------------------------------------------------
MEDIA PORT       IP ADDRESS        MEDIA PORT     TCP


edit:
Jeśli nie działa z WF-FI spróbuj znaczyć DHCP Enabe w CCTV i zresetować urządzenie.
Po resecie wyłącz DHCP Enabe i użyj do konfiguracji danych, które się pokażą w ustawieniach sieci.

Poszukaj też w ustawieniach czy nie ma jakiegoś oddzielnego portu dla urządzeń mobilnych.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 26 lip 2013, 22:12 Re: Odbior CCTV przez komorke

Dzieki za wskazowki Adam.
Niestety pomimo wielu prob nie udalo mi sie rozwiazac problemu.
Kwestia przekierowania portow w routerze jest dla mnie nie do przeskoczenia.
Komorka laczy sie z netem zarowno przez wiFi , ktore dziala w tej samej sieci co kablem podpiete CCTV jak i niezaleznie.


Moge ogladac strumien na zywo z PC dzialajacego w tej samej sieci co CCTV przez przegladarke internetowa bezposrednio uzywajac IP i danych konta uzytkownika.
Niestety to nie dziala u mnie na komorce i nawet nie wiem czy potencjalnie zadziala na jakimkolwiek uzadzeniu podlaczonym do netu poza nasza siecia.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 26 lip 2013, 22:39 Re: Odbior CCTV przez komorke

Napisz jaka jest firma i model tego CCTV?

Niestety bez przekierowania portów nie ma szans abyś mogła połączyć się z sieci zewnętrznej. Nie jest to jednak takie trudne jak się zdaje. Ale myślę że na początek powinnaś próbować się połączyć gdy telefon działa w sieci WI-FI, jeśli to się uda to potem już będzie z górki.

Czy w ustawieniach CCTV masz menu Devices ->Mobile ewentualnie samo Mobile?


Edit:
Zobacz jeszcze czy w opcji Netservice nie ma ustawień mobile.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 lip 2013, 08:08 Re: Odbior CCTV przez komorke

Ja mojego CCTV nie mogę oglądać nawet na monitorze komputera o tablecie czy telefonie to już nie wspomnę , tyle razy zmieniałam ustawienia , że już nie wiem o co chodzi i nawet nie wiem czy coś się nagrywa bo na monitorze wskaźnik pamięci pokazuje cały czas taki sam . Zresetowałabym to ustrojstwo i zaczęła jeszcze raz z fabrycznymi ustawieniami ale ........................ :oops: nie wiem jak to się robi :oops: :oops: :oops:
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 30 lip 2013, 07:41 Re: Odbior CCTV przez komorke

jesli nie mozesz polaczyc sie z systemem CCTV nie bedac podpiety pod ta sama siec LAN (Twoja siec domowa) to musisz przekierowac port na routerze i w aplikacji na komorce wpisujesz swoj zewnetrzny adres IP.

Przykladowo:
Twoja siec lokalna to tylko adresy 192.168.0.x
Twoj adres IP zewnetrzny moze byc np. 89.120.10.138

Na routerze musisz tak ustawic, aby polaczenie przychodzace na adres zewnetrzny na wybrany port (port systemu CCTV) bylo przekazywane na adres wewnetrzny w Twojej sieci.
Potem wpisujesz tylko IP zewnetrzne do Twojej komorki. Bedzie dzialac zarowno poza siecia LAN jak i bedac w tej samej sieci
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA