Dell i notebooki

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 20 kwi 2007, 12:27 Dell i notebooki

Słuchajcie, Rozsypuje mi się mój Dell.
I napisałem maila do Dell UK. I odpisał mi Jakiś tam ichni inżynier, że jak będzie umiał to pomorze mi...
Oczywiście notebooka mam na gwarancji itd i kupionego tutaj w Anglii.
I dziś mi napisał jeszcze raz, że on nie potrafi mi pomóc z moim problemem- chodzi o przeinstalownaie systemu. Lub wysłanie, płyty z Oryginalnym Windowsem, bo to ich sprawa...
I dał mi namiary na Polskę...

Czy ktoś wie, gdzie można tanio kupić Windowsy? Tanio...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaculski » 20 kwi 2007, 13:08 Re: Dell i notebooki

www.allegro.pl , tam jest tanio ;)

Tak na powaznie to idz do sklepu w ktorym go kupiles i postaraj sie im wcisnac sztrucla na gwarancje :) Nie wiem jak to tutaj dziala, ale pracowlaem w pl w serwisie i gwarancja nigdy nie obejmowala przeinstalowania systemu. Zasada jest taka, ze sam zepsules to sam napraw:> Watpie zeby tutaj windy instalowali, bo gwarancja obejmuje sprzet a nie soft do niego(chyba ze wadliwe oprogramowanie bylo dolaczone do kompa albo wbrew specyfikacji sprzet nie wspolpracuje z oprogramowaniem z ktorym powinien). Co do windy, to nie lepiej zamiast kupowac nowej, pozyczyc od kumpla albo przepalic na plytke i samemu system postawic?:)

Powodzenia!

jaculski
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 17 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 20 kwi 2007, 14:17 Re: Dell i notebooki

idz na gielde komputerowa do muzeum motoryzacji na cowentry road dojezdzasz tylko niewiem gdzie wysaiasc bo zawsze samochodem jechalem musisz kierowcy sie spytac 900, 60, 57 sprzedaja tam kudzie ktozy maja wlane sklepy naprawde mila dobry klimat

wjazd 4 funciaki wejscie tylko w sobote olbrzymi wybor
a co do sprzetu
proponuje IBM zeria T41 (dostaniesz juz za 220f wiecej nie dawaj) i powyzej niema mocnych na ten sprzet
mam i uzywam od 10 lat i jeszcze sie nie zawiodlem tero czaje sie na T60m ale jeszcze jakis miesiac :)

odradzam wypasione noname

PSjaculski, jakiego ty systemu uzywasz ?


pozdro
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 20 kwi 2007, 16:32 Re: Dell i notebooki

Co do windy, to nie lepiej zamiast kupowac nowej, pozyczyc od kumpla albo przepalic na plytke i samemu system postawic


Ja sobie tak ostatnio OEM sformatowalem 320 gb twardego...A wydawalo mi sie ze malo co mnie zaskoczy jesli chodzi o kompy...

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 44
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez szamac » 20 kwi 2007, 18:05 Re: Dell i notebooki

sciagnij sobie wersje windowsa i nie kupuj nowej bo do della masz dodany klucz ktory sie znajduje pod spodem, plyta nie musi byc orginalna, masz numer masz windowsa.
pozdrawiam

ps. tylko sciagnij wersje jaka miales dodana do kompa

szamac
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 4 maja 2006, 09:44
Lokalizacja: coventry
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kodi » 20 kwi 2007, 20:42 Re: Dell i notebooki

Shon, ja sobie smigam od roku na IBM X60 to jest milutka maszynka i nigdy mnie nie zawiodla .... polecam
The_Saints_Are_Coming
Avatar użytkownika
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posty: 355
Wiek: 44
Dołączył: 1 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ERDINGTON
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 kwi 2007, 22:46 Re: Dell i notebooki

skoro kupiles nowego della tutaj, to powinienes dostac plyte z tzw. recovery. jesli nie dostales to przy pierwszym uruchomieniu laptopa powinien poprosic cie o wsadzenie pustej plyty do napedu w celu wypalenia plyty srartowej windowsa czy inaczej recovery
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 20 kwi 2007, 22:51 Re: Dell i notebooki

jaculski napisał(a):Tak na powaznie to idz do sklepu w ktorym


kupno przez net, prosto od della, i w gawarancji mam, że ona obejmuje przeinstalkę. Przez 5 lat za darmo...
szamac napisał(a):tylko sciagnij wersje jaka miales dodana do kompa



Dzięki za informacje o kluczu...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 21 kwi 2007, 00:26 Re: Dell i notebooki

kodi napisał(a):Shon, ja sobie smigam od roku na IBM X60 to jest milutka maszynka i nigdy mnie nie zawiodla .... polecam


e no wypasna wiem wiem slyszalem o cudenku duzo dobtego

no wiadomo kto tu jest gora haha IBM IBM

choc wybralem serie T z powodu grafiki zawsze mam pelno okienek w photoshop'ie po otwieranych :) ale daje rade no i walcem moge ponim przejechac :P
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kodi » 21 kwi 2007, 01:44 Re: Dell i notebooki

tak IBM gora :mrgreen:
The_Saints_Are_Coming
Avatar użytkownika
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posty: 355
Wiek: 44
Dołączył: 1 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ERDINGTON
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oXide » 21 kwi 2007, 09:22 Re: Dell i notebooki

To Dell :/ będziesz miał problem ze sterami do wszystkiego co na nim jest najlepiej idz do sklepu tam gdzie go kupiłeś poproś żeby zadzwonili do dell i poprosili o recovery cd lub dvd do twojego modelu laptopa jeżeli jest na gwarancji to będzie za free ale potrwa ze dwa tygodnie zanim dostaniesz soft.
Avatar użytkownika
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posty: 379
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 21 kwi 2007, 16:34 jeżeli

nie formatowałeś - powinieneś mieć drugą partycję a na niej system - kopia z któej tworzysz recovery CD. czy jak uruchomisz komputer, spróbuj F10, pokazuje się menu w którym możesz wybrać recovery? powinno działać.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 23 kwi 2007, 07:27 Re: Dell i notebooki

W Polszu serwisu nie obowiązuje w ramach gwarancji przeinstalowanie systemu operacyjnego, gwarancja nie oberjmuje software tylko hardware :]
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 23 kwi 2007, 10:11 Re: Dell i notebooki

No a tutaj mam napisane, że dotyczy także... i chyba poprostu kupię nowego notebooka jak się wkurzę, bo chyba to mi zostało... =o)
Dzięki wszystkim...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez p.lewandowski » 23 kwi 2007, 15:29 Re: Dell i notebooki

Hej!

Szamac: sciagnij sobie wersje windowsa i nie kupuj nowej bo do della masz dodany klucz ktory sie znajduje pod spodem, plyta nie musi byc orginalna, masz numer masz windowsa.
pozdrawiam


Jestes w bledzie. Pod systemy skladane przez firmy takie jak dell, ibm, hp/compaq dedykowane sa specjalne wersje OEM. Obojetnie jaka instalka nie ruszy.


nie formatowałeś - powinieneś mieć drugą partycję a na niej system - kopia z któej tworzysz recovery CD. czy jak uruchomisz komputer, spróbuj F10, pokazuje się menu w którym możesz wybrać recovery? powinno działać.


Racja. Wogole powinienes zrobic przed rozpoczeciem pracy backup partycji. Do wykonania tej czynnosci mozna uzyc doolaczonego oprogramowania.
Obrazek - Profil na golden line
Avatar użytkownika
p.lewandowski
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 37
Dołączył: 20 paź 2006, 22:53
Lokalizacja: Birmingham, Aston
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA