Nvidis Geforce GT 720M

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Wojcieszekk » 24 wrz 2013, 20:52 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Napisałeś po prostu coś głupiego. Każdy producent ma konkretny segment produktów przeznaczony dla różnych odbiorców, ty właśnie napisałeś nie kupujcie lenovo, to badziewie, a chodzi oto, że kupiłeś g***o. Rozumiesz gdzie leży Twój problem?

Ja mam w laptopie dwie karty graficzne
Intel HD Graphics 4000 - ta jest używana w środowisku systemowym + GeForce GT 620M, załącza się w momencie kiedy jest wymagana wyższa wydajność, przynajmniej tak mówi teoria :)
I działa to chyba całkiem sprawnie chociaż wielu gier nie uruchamiałem...

Wojcieszekk
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 33
Dołączył: 26 mar 2013, 16:11
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 wrz 2013, 22:34 Re: Nvidis Geforce GT 720M

adam806
Kolego, masz problem sam ze sobą i ze rozumieniem słowa pisanego. O trudności w wysławianiu nie wspominając. Jeśli zaczynasz wątek w ten sposób:
adam806 napisał(a):Witam,
Mam pytanie co sadzicie o karcie tej ? Ja osobiscie jestem niezadowolony pomimo tego ze ma pamieci 1G.

nie podając ani konfiguracji sprzętu, ani używanych programów, ani dostrzeżonych wad nie dziw się, że ludzie znający się trochę na branży próbują się dowiedzieć czegoś więcej, aby móc podjąć dyskusję. I albo się zgodzić z Twoim poglądem albo go obalić.
Jak widzę obce Ci jest pojęcie paraleli (to w kwestii samochodu).

A co do laptopa, to powiem tak - na 99% dostałeś to za co zapłaciłeś.

Dla mnie EOT.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez pabloski » 24 wrz 2013, 22:39 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Czyli w jaki sposob jestes w stanie stwierdzic, ze grafika Ci nie odpowiada skoro nie uzywasz go do grania? Kazdy troche obcujacy z kompem wie, ze najbardziej wymagajace sa gry i tą droga dedukcji doszli, ze mozesz potrzebowac dobrej grafy do tego celu. No chyba, ze uzywasz go do CAD, CAE czy tez inne wymagajace photo ediotory wiec tu raczej procesor i szybka pamiec podreczna wchodzi w gre.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 25 wrz 2013, 04:05 Re: Nvidis Geforce GT 720M

pabloski napisał(a):Czyli w jaki sposob jestes w stanie stwierdzic, ze grafika Ci nie odpowiada skoro nie uzywasz go do grania? Kazdy troche obcujacy z kompem wie, ze najbardziej wymagajace sa gry i tą droga dedukcji doszli, ze mozesz potrzebowac dobrej grafy do tego celu. No chyba, ze uzywasz go do CAD, CAE czy tez inne wymagajace photo ediotory wiec tu raczej procesor i szybka pamiec podreczna wchodzi w gre.



No w koncu ktos konkretny. Nie gram w gierki bo to jest nudne a co edycji to tak. slabo odzwierciedla kolory. I tu porazka. A myslalem ze bedzie inaczej.

Dodano: -- 25 wrz 2013, o 04:14 --

AdamBoltryk napisał(a):adam806
Kolego, masz problem sam ze sobą i ze rozumieniem słowa pisanego. O trudności w wysławianiu nie wspominając. Jeśli zaczynasz wątek w ten sposób:
adam806 napisał(a):Witam,
Mam pytanie co sadzicie o karcie tej ? Ja osobiscie jestem niezadowolony pomimo tego ze ma pamieci 1G.

nie podając ani konfiguracji sprzętu, ani używanych programów, ani dostrzeżonych wad nie dziw się, że ludzie znający się trochę na branży próbują się dowiedzieć czegoś więcej, aby móc podjąć dyskusję. I albo się zgodzić z Twoim poglądem albo go obalić.
Jak widzę obce Ci jest pojęcie paraleli (to w kwestii samochodu).

A co do laptopa, to powiem tak - na 99% dostałeś to za co zapłaciłeś.

Dla mnie EOT.


O widze ze wpadlem na informatyka z powolania hehe. Panie kolego pewnie jestes tak samo zielony jak ja choc tu moglbym Cie zaskoczyc. Ale jak sam to wyszczegolniles pytanie bylo : co sadzicie o karcie ..... ? wiec sam masz problem ze soba. A po co Ci dane laptopa nie wiem i chyba sie nie dowiem. Jesli pytanie brzmi co sadzisz o tej karcie to chyba mowa o karcie a nie o calym sprzecie! Tak wiec nie wypowiadaj sie ogolnikowo tylko konkretnie. A nie bo taka se kupiles to masz, co ty chcesz za taka cene. Kuxwa co ma piernik do wiatraka. Pytam sie o KARTE GRAFICZNA. I nie rob z siebie politologa. Bo w tym temacie bys polegl hehe. I w ten sposob w roznego rodzaju forach ludzie odpisuja ale nie na temat. Ludzie pytaja sie o grafike a inni odpowiadaja na temat systemu. Uwaznie przeczytaj raz jeszcze temat. Co myslicie o tej karcie .... ja uwazam ze jest do kitu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 wrz 2013, 05:10 Re: Nvidis Geforce GT 720M

adam806 napisał(a):(...) slabo odzwierciedla kolory. I tu porazka. A myslalem ze bedzie inaczej.

W końcu jakiś konkret - zarzut na który mozna odpowiedzieć.
Po 1sze. Żadna budżetowa karta graficzna dla graczy nie odzwierciedli Ci dobrze kolorów. Za starych czasów do domu kupowało się Matroxa Parhelię. Nie siedzę w temacie od wielu lat, więc nie wiem co się bierze na dziś.
Po 2gie. Odwzorowanie kolorów to bardziej kwestia monitora/matrycy niż karty. Wystarczy sobie pójść do sklepu TV i zobaczyć różnice w kolorach między LCD/TFT/Plasma/Led. Widać gołym okiem. Nie trzeba być specjalistą. A i tak najlepiej odzwierciedlają kolory stare poczciwe monitory CRT, a nie płaszczaki.
Po 3cie. Nawet najlepszy monitor będzie świecił źle a karta źle pracowała jesli będzie pracował pod sterownikiem do dupy.
Po 4te. Nawet najlepszy sprzęt z najlepszym sterownikiem wyrzucisz do kosza jeśli go nie ustawisz
Po 5te. Nawet jak masz już wszystkie elementy, to bez kalibracji monitora może być wciąż "nie to".
Po 6te. Odwzorowanie kolorów na monitorze to tylko jeden z kroków w elemencie układanki zwanym "zabawą z kolorami". Kalibruje/ustawia się całą drogę - źródło (aparat/skaner) - narzędzie (komputer/monitor) - wyjście (drukarka/maszyna poligraficzna).
Po 7me. Gratuluję decyzji zakupu laptopa, jeżli ważnym dla Ciebie parametrem jest "odwzorowanie kolorów". Laptopy mają zupełnie inne założenia konstrukcyjne i do czego innego są przeznaczone.

Tyle co mi na już przychodzi do głowy.

A poza merytoryczna dyskusja - zdziwiłbyś się jakie mam doświadczenie. Resztę pomijam milczeniem, bo nie warto strzępić języka.

Pozdrawiam

/Edit: Jeszcze mi sie przypomniał wpływ zastosowanej palety barw, bo jest ich kilka...
Ostatnio edytowano 25 wrz 2013, 05:19 przez AdamBoltryk, łącznie edytowano 3 razy

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 25 wrz 2013, 05:12 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Jak byś napisał - "co sądzicie o tej karcie? Ja uważam, że jest do kitu" to prawdopodobnie większość by cię poparła i na tym temat by sie zakończył. Ale że dodałeś to bardzo istotne stwierdzenie "pomimo, że ma 1gb ramu" to każdy kto ma minimum wiedzy na temat komputerów wie że ram nie jest wyznacznikiem wydajności karty. Ty w swoich postach udowodniles BRAK jakiejkolwiek wiedzy, mało tego człowiek ma cierpliwość żeby Ci ładnie wytłumaczyć jak to działa na przykładzie samochodów ( w taki sposób tłumaczy się ludziom którzy nie rozumieją). Zamiast obrażać się na każdego, przeczytaj jeszcze raz co sam napisałeś i to co napisali inni. Jedyną osobą która ma tu problem ze zrozumieniem jesteś Ty.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 25 wrz 2013, 17:19 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Fok@ napisał(a):Jak byś napisał - "co sądzicie o tej karcie? Ja uważam, że jest do kitu" to prawdopodobnie większość by cię poparła i na tym temat by sie zakończył. Ale że dodałeś to bardzo istotne stwierdzenie "pomimo, że ma 1gb ramu" to każdy kto ma minimum wiedzy na temat komputerów wie że ram nie jest wyznacznikiem wydajności karty. Ty w swoich postach udowodniles BRAK jakiejkolwiek wiedzy, mało tego człowiek ma cierpliwość żeby Ci ładnie wytłumaczyć jak to działa na przykładzie samochodów ( w taki sposób tłumaczy się ludziom którzy nie rozumieją). Zamiast obrażać się na każdego, przeczytaj jeszcze raz co sam napisałeś i to co napisali inni. Jedyną osobą która ma tu problem ze zrozumieniem jesteś Ty.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2



Ale napisales, uuu lala. Z polskiego cieniutko oj cieniutko., I widzisz trzeba bylo siedziec w klasie a nie wagarowac ! Jak zauwazyles w 1 zdaniu jest " co sadzicie o .... " - czyli zapytanie, w 2 -ej czesci napisalem moje stwierdzenie ze jest do bani pomimo 1 gb ramu ! Wiec masz powazny problem z jezykiem polskim. Ale chyba pamietasz zdania nadrzedne, podrzedne itd. w co bardzo watpie. A jak nie pamietamy to wyszukiwarka googla sie klania. A jesli pamiec ram nie jest wyznacznikiem to podlacz sobie karte 256 ramu i pozniej 1gb . Fakt roznicy nie ma.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Wojcieszekk » 25 wrz 2013, 19:02 Re: Nvidis Geforce GT 720M

zawsze to jakaś dawka humoru na koniec dnia :)
dzięki!

Wojcieszekk
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 33
Dołączył: 26 mar 2013, 16:11
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 26 wrz 2013, 02:22 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Więcej ognia! :)

Tak nawiasem mówiąc...Karty mobilne geforce'a to nie kombajny graficzne... gdyby tak było bateria trzymałaby 20minut... ja w laptopie mam NVIDIA(nie NVidis) GeForce GT220M(czyli o wiele starszy model) i nie narzekam (do pracy w Photoshopie czy Blenderze wystarcza a i w GTA 4 też się da pograć na nienajniższych detalach) aczkolwiek ja sugerowałem się bardziej procesorem przy wyborze laptopa...

wydaje mi się, że tak jak powiedzieli już inni Twój problem nie wynika z karty graficznej lecz z matrycy (lub też profilu kolorów) czy choćby nawet z rozjaśnienia ekranu. Aby to potwierdzić podłącz pod lapka jakiś lepszy monitor i sprawdź jak ta rzekomo słaba karta graficzna sprawuje się na zewnętrznym monitorze.

a i na końcu.... upewnij się, że masz najnowsze sterowniki :P A nóż może była jakaś poważna zmiana wpływająca na wyświetlanie kolorów :P
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 27 wrz 2013, 05:54 Re: Nvidis Geforce GT 720M

adam806 jeszcze chcial cos dodac od siebie ale nie mial odwagi publicznie wiec zamieszczam to co otrzymalem na prv.

o odpisal pusty bebenek. udowodniles ze jestes prostakiem udajacym informatyka. kondolencje rodzinie. sory ale u ciebie myslenie musi wywolywc potezny bol glowy. uwazaj na slowa kretynie za to mozna slono zaplacic. a chyba nie chcesz tego. zapytaj sie na forum debilu. albo sprostujesz posta albo ciezko pozalujesz tego idiote.

matka usiadla ci na glowe jak cie urodzila i teraz masz ci pech. smrod czuc z daleka od debila. plytki jestes chlopcze. ale coz matka natura i takie psikusy robi. niedorozwoju spoleczny.
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez pabloski » 27 wrz 2013, 14:47 Re: Nvidis Geforce GT 720M

nerwowy kolega, bez widel nie podchodz, heheh

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 27 wrz 2013, 14:52 Re: Nvidis Geforce GT 720M

szkoda ze swoich cytatow nie ujawniles 8)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 27 wrz 2013, 16:16 Re: Nvidis Geforce GT 720M

adam806 napisał(a):szkoda ze swoich cytatow nie ujawniles 8)


Interesujace, jakie cytaty ? moze jakies przedstawisz bo nie przypominam sobie zebym wysylal Ci jakies wiadomosci. Na takie prostackie teksty i prowokacje nie odpisuje. Dla mnie temat zamkniety bo nie mam zamiaru tracic czasu na kogos takiego.

P.S Admin, jakies konsekwencje dla adama806 za pogrozki ?
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

Poprzednia strona

Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA