Jak to podłączyć ?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 23 wrz 2013, 13:25 Jak to podłączyć ?

Otóż tak... Posiadam telewizor , pod telewizor podpięty jest dekoder polskiej tv , dźwięk leci z bezprzewodowego soundbaru , ale mam jeszcze tradycyjne kino domowe 5.1 i chciałabym, by chociaż 2 tylne głośniki chodziły podczas oglądania tv , czy da się tak to zrobić ? Czy jak juz jest jakiś jeden przekaźnik dźwięku to nie da się więcej podłączyć by chodziło równocześnie ?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez BLUE78 » 23 wrz 2013, 15:03 Re: Jak to podłączyć ?

Tak jest to mozliwe ,wystarczu uzyc kabla audio-video(tzw.czincza ) podlaczy go do dekodera i kina domowego out-in u mnie tak to dziala.

BLUE78
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 lis 2010, 12:04
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 23 wrz 2013, 16:20 Re: Jak to podłączyć ?

Z tyłu tunera i / lub telewizora powinno być wyjście chinch:

Obrazek

To podłączasz kabelkami:
Obrazek

do wzmacniacza kina domowego w odpowiednie wejście (dowolne: TV, DVD, CD, etc., ciężko byłoby mi powiedzieć dokładnie w które gniazdo się nada bez obejrzenia wzmacniacza) i wszystko powinno grać.

Jeżeli nie masz takiego wyjścia ani w TV, ani w tunerze to możesz dokupić przejściówkę na scart z wyjściem audio:

Obrazek

lub:

Obrazek
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Grab4 » 23 wrz 2013, 16:32 Re: Jak to podłączyć ?

Możesz tez urzyc optical cable i złącza optycznego. W ten sposób dźwięk przesyłany będzie najlepszej jakości.
Pozdrawiam

Grab4
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 21 mar 2009, 20:37
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 23 wrz 2013, 20:51 Re: Jak to podłączyć ?

Dzięki za odpowiedzi, wygląda to tak ,najprościej było by użyć kabla optycznego i podłączyć kino domowe do dekodera ale wejście optyczne w kinie mam zepsute i nie świeci tam ta dioda na czerwono , natomiast w dekoderze nie ma wejścia na czincze , tak więc kupiłam przed chwilą na ebayu ten adopter ze scarta na czincze i jak tylko przyjdzie to podłączę dekoder z kinem domowym, do tv nie dodaję już nic, bo tam jest ustawiony soundbar. Mam nadzieję,że zadziała :) Dzięki jeszcze raz (nie wiem czemu nie pomyślałam wcześniej, by połączyć kino domowe z dekoderem :) )
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA