IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez greg2904 » 25 paź 2013, 10:06 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

A co z Szajsunkiem galaxy note/tab???
---------------------------------------
Posiadam Samsung Galaxy Note 10.1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie rozumie dlaczego ktos pisze o firmie samsung "szjasunk". posiada bardzo dobra tylna kamere, przednie tez daje rade na skype. Kupilem go pol roku temu i porownywalem wiele roznych modeli jak ipad, xperia i samsung mial najlepszy procesor i pamiec ram. Ja osobiscie nienawidze firmy apple za ich oprogramowanie i jestem zwolennikiem androida.
pozdrawiam

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 25 paź 2013, 21:32 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

a tu jest interesny insajt w sprawę osiągów naszych cacuszek :)

http://www.idownloadblog.com/2013/10/02 ... enchmarks/
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 25 paź 2013, 22:10 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Czyli co z tego wynika bo nie do końca rozumiem?

Ja mam galaxy note 10.1 i ipada w domu. jak dla mnie oba są tylko zabawkami i jako zabawni sprawdzają się dobrze.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 26 paź 2013, 00:21 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

plazermen, ten artykuł do mnie nie przemawia. Widać po blogu że to jedna wielka reklama Apple. Nie jest to dla mnie woarygodne źródło, ale fajnie że coś poszukałeś. Wogóle nie ma tam wzmianki na temat Sony. Wydaje mi się, że u mnie jednak wygra Sony. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 28 paź 2013, 16:13 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Ja mam samsunga galaxy tab 2 7.0'' i powiem ze to szajs. Muli i generalnie do plynnosci mu daleko. A to generalnie tylko i wylacznie dlatego, ze to Android. Ja pierwsze co zrobilem po 1 dniu uzytkowania tego tabletu, to wywalilem... tzn jest dalej... system i zmienilem go na Androida z CynagenMod. Chodzi 10 razy szybciej, jest plynniejszy i jestem teraz super zadowolony.

Z racji ze dostalem ten tablet za free to ja moge powiedziec ze jakbym mial wybor i mialbym wydac kase to zdecydowanie bym bral iPada.

Roznica jest taka, ze system iPada jest pisany pod ten konkretny sprzet i optymalizowany pod ten sprzet. Wszystkie te tablety z Androidem bazuja na systemie ktory jest ogolnie napisany na wszystko, a dorzucane sa tylko fajerwerki przez producentow - cholera wie po co - zeby uatracyjnic produkt. Takze na 1 tablecie producenta Android bedzie dzialal, a na drugim bedzie mulil. To samo jest z oprogramowaniem, jest go mnostwo za free, ale na 1 tablecie dziala lepiej na 2 gorzej. na iPada wszystko po prostu chodzi. Placisz za jakosc i tak samo jak masz platne appki, to placisz za to po prostu ze to dziala.

Ja przez 4 lata testowalem rozne telefony na Androidach az w koncu sie pzrerzucilem na iPhone i generalnie nie ma w tym telefoni nic co bym mogl mu zarzucic ze jest zle... no moze tylko to ze iPady/Pody/Phony nie obsluguja flashy na stronach przez co czasami jest serfowanie po necie utrudnione... no ale... to jest jedyny minus jaki moglbym powiedizec... no i cena :).
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 paź 2013, 10:20 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym 4G? Jak to działa?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 29 paź 2013, 10:33 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Latwiej pewnie bedzie jak Ci powiem ze 4G to jest to co reklamuja w Polsce jako LTE. Generalnie szybki mobilny internet (100mpbs).
Jak to dziala ? Sprecyzuj pytanie, bo nie wiem jakie kwestie Cie interesuja. Jak Cie interesuje jak to dziala w sensie czy to w ogole dziala, to nie wiem, bo ja mam z 3ki telefon, a oni jeszcze 4G nie maja. EE ma, takze moze ktos z tej sieci Ci powie czy to tyra jak powinno.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 paź 2013, 10:35 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

To co ja potrzebuje żeby mi to działało? Karty sim czy jak? Bo ja tego nie rozumiem wogóle. Czy musze dokupować coś ?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 29 paź 2013, 10:39 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Telefon musisz miec ktory jest kompatybilny z 4G. No albo modem zalezy z czego chcesz korzystac.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 paź 2013, 10:42 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Czyli tak jak ja będę używać tego głównie w domu to 4G mi się nie przyda. A jak to się ma np jeśli jadę za granicę to czy jak kupie sobie ten modem to czy dodatkowo zapłacę za korzystanie z internetu?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 29 paź 2013, 10:47 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Nie. To dziala normalnie po Twojej seici komorkowej. Jak wyjedziesz za granice to uzywanie neta tam zalezy od infrastruktury operatora, ale ... koszty roamingu Cie zjedza.

Co do uzywania w domu to jesli nie kupisz czegos tkaiego co sie nazywa MiFi czyli od operatora kupujesz takie urzadzonko ktore daje Ci neta po WiFi to moga Cie zablokowac jesli bedziesz uzywac neta przez telefon np. na laptopie. Osobiscie nie spotkalem sie jeszcze z sytuacja zeby operator zablokowal, sam duzo korzystalem z tego ze udostepnialem internet na komorce dla laptopa, ale no jak zaczniesz przeginac to na pewno Cie utna.

Moim zdaniem jak szukasz neta do domu, to nie idz w sieci komorkowe tylko standard. Jak potrzebujesz naprawde cos ponad przecietnosc to masz teraz FTTC praktycznie u kazdego operatora. Net po swiatlowodzie... ceny sa dosc rozsadne, ale moim zdaniem jak przegladasz czasami forum i facebooka to nie jest CI potrzebne ani FTTC ani 4G.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 paź 2013, 10:51 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

Ja myślałam żeby się podłączyć normalnie pod WIFI, tak jak z laptopa korzystam. Mam normalnie neta w domu z Virginu, zastanawiałam się tylko co to jest to 4G i czy faktycznie mi jest potrzebne? A czy na takim tablecie połącze się z netem z komórki nie mając 4G? Np powiedzmy będę na wycieczce i będę chciała połazić po necie, a wiadomo komórka jest nie wygodna, mała w porównaniu z tabletem.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 29 paź 2013, 11:02 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

OK. Mieszasz pojecia troche.

Prosto mowiac podziel sobie urzadzenia na te ktore daja net i na te ktore korzystaja.

To ktore daje net jest urzadzeniem - nazwijmy to brama - ktore daje Ci internet. Od parametrow czy umiejetnosci bramy zalezy jaki internet bedziesz miala. Czyli powiedzmy jesli Twoja brama jest iPhone 5, ktory obsluguje 4G i jestes w zasiegu sieci 4G, udostepniasz net z bramy na inne urzadzenia przez WiFi to one tez beda mialy dostep do internetu 4G. One jakby "dziedzicza" ustawienia bramy - w skorcie, bo jeszcze dochodza tez ograniczenia samego WiFi itd. ale to pomine. Wiec jesli Twoja komrorka udostepnia net przez WiFi, a Twoje urzadzenia koncowe (tablety, laptopy, etc) maja mozliwosc laczenia sie z WiFi to beda mialy net.

Co do spaceru, to jesli na nim bedizesz miala zasieg sieci 4G to tak, bedziesz mogla sie cieszyc "predkoscia".

Jedno co musisz pamietac, to w sieciach komorkowych udostepnianie internetu na urzadzenia koncowe jest zabronione, takze jesli to wykryja to po prostu beda Cie blokowac... tzn no jesli nie przegniesz i sporadycznie bedziesz sobie korzystac to OK, ale jesli ma byc to Twoj glowny net, to mozesz miec problemy.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 29 paź 2013, 11:04 Re: IPAD czy Sony Xperia tablet Z?

No to wszystko jasne teraz. Dziękuje za pomoc :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 29 paź 2013, 11:08

4g to dodatkowa opcja dosc uzyteczna. Dziala to tak ze wladasz do tqbleta karte sim jak do telefonu. Wykupujesz sobie taryfe pod internet i wowczas mozesz urzywac tablet rowniez poza domem. Bez tej opcji bedziesz mogla urzywac tablet tylko w domu. Chyba ze urzyjesz swoja komorke jako modem wifi (jak tak robie)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA

cron