Windows 8 a internet

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 mar 2014, 06:55 Re: Windows 8 a internet

Biorąc pod uwagę, że to padły KABLE (a przeca Virgin nie będzie ciągnął własnych, tylko skorzysta z tego co jest) to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Virgin będzie się zachowywał dokładnie tak samo. Fibre optic to jest do szafy/studzienki. Dalej leci normalna skrętką.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 13 mar 2014, 12:06 Re: Windows 8 a internet

chmiel napisał(a):Czy jak Virgin media podłączy mi Fibre Optic, to on będzie też nie działał z powodu awarii tego exchange?


Powinno bo Virgin nie używa linii telefonicznej tylko linie telewizji kablowej.

Dalej leci normalna skrętką.
Widziałeś kiedyś skrętkę?

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd Virgin nie używa skrętki tylko Coax.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 mar 2014, 12:37 Odp: Re: Windows 8 a internet

jarocin napisał(a):
chmiel napisał(a):Czy jak Virgin media podłączy mi Fibre Optic, to on będzie też nie działał z powodu awarii tego exchange?


Powinno bo Virgin nie używa linii telefonicznej tylko linie telewizji kablowej.

Dalej leci normalna skrętką.
Widziałeś kiedyś skrętkę?

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd Virgin nie używa skrętki tylko Coax.


Nie masz racji virgin urzywa optyka do swoich skrzynek dalej tak jak wszyscy inny dostawcy urzywaja stare kable BT.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 13 mar 2014, 15:37 Re: Windows 8 a internet

Mam rację virgin używa kabli telewizji kablowej. Podobnych do kabli od anten satelitarnych.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 13 mar 2014, 15:52 Re: Windows 8 a internet

Zrezygnowałem z TT za ich oszukaństwa i żenującą obsługę klienta,no i za brak internetu i tel.Sąsiadka za ścianą ma TT i wszystko jej działa a przewody mamy z tego samego słupa telegraficznego.W moim rejonie jedynym dostawca Fibre Optic jest Virgin.

Wynika z tego, że chyba muszą mieć jakieś swoje studzienki z kablami.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 13 mar 2014, 16:05 Re: Windows 8 a internet

Thomas napisał(a):Nie masz racji virgin urzywa optyka do swoich skrzynek dalej tak jak wszyscy inny dostawcy urzywaja stare kable BT.


Jarocin raczej ma rację. U mnie Virgin jest podpiety ze skrzynki CA TV właśnie takim kablem jak mówił Jarocin. Od skrzynek do głównej skrzynki idą podobne kable bo widziałem jak kiedyś było rozkopane.



Wcześniej miałem BT i Talk Talk i było ciągnięte zupełnie innym kablem i z innego miejsca, dodatkowo musiałem płacić line rental a w Virgin nie muszę.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 mar 2014, 17:46 Re: Windows 8 a internet

jarocin Zapewne w zyciu widziałem więcej skrętki niż Ty, ale NVM.

KAŻDY dostawca używa tego co jest dostępne w danym miejscu. I MOŻESZ mieć połaczenie przez coax, możesz przez skrętkę. Myślisz, że jak do domu nie jest dociągnięta kablówka, to będa specjalnie ciągnęli? Virgin (szczególnie) jest firmą żerującą na istniejących rozwiązaniach jeśli chodzi o rozdzielenie sygnału po mieszkaniach.

Dla Twojej informacji - mam Optica z EE i 36 Mb hula jak ta lala. 76 też by leciało bez problemu. I połączenie jest przez miedzianą parę skręconych kabelków telefoniczny.

Pozdrawiam
PS. Skrętka to nie tylko 4ro parowy kabel stosowany do budowy sieci komputerowych tzw. UTP, to również 2 parowy telefoniczny i 20to parowy też. Wszystko co się składa z wielu par skręconych kabelków miedzianych. A że fizycznie do mieszkania dochodzi kabelek rozkręcony to juz inna bajka.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA