Windows 8 a internet

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 2 sty 2014, 19:07 Windows 8 a internet

Witam.
Zastanawiam sie czy jest mozliwe zaleznosc windowsa 8 i limited internet access ?. To znaczy mialam wczesniej inny komputer z windowsem 7 i nigdy nie mialam tego typu problemu, ze skype chodzil a nie mozna bylo wejsc na strony internetowe np fb czy innego typu. Natomiast zasieg internetu byl na max czyli 5 kresek natomiast network limited. Po jakims czasie na nowo pojawiala sie informacja connectet i internet normalnie dzialal. Pojawie sie tak co jakis czas i czasem jest denerwujace. Internet ciagle ten sam tylko komputery i windowsy sie zmienily. Dzieki za info
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cocotecbham » 3 sty 2014, 10:41 Re: Windows 8 a internet

czesc, sprawdz jaki masz program antywirusowy, jesli jest to jeden z tych pakietow internet security moze to byc przyczyna...najlepiej odinstalowac i wgrac darmowa wersje avast antivirus...w zupelnosci wystarczy plus zdrowy rozsadek podczas surfowania ;)

cocotecbham
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 paź 2012, 23:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 3 sty 2014, 11:51 Re: Windows 8 a internet

Zawsze uzywam darmowej wersji avasta. Nie mam wirusow na kompie jesli o to chodzi, a limited wciaz wyskakuje.
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cocotecbham » 3 sty 2014, 16:55 Re: Windows 8 a internet

jaczestsza przyczyna jest oprogramowanie antywirusowe / firewall itp ale skoro masz avast antyvirus powinno dzialac.....pozostaje router albo jego ustawienia ktore nie najlepiej dzialaja z twoim laptopem...sprobuj sie zalogowac u znajomych i zobacz czy na ich sieci dalej wystepuje ten sam problem

cocotecbham
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 paź 2012, 23:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 3 sty 2014, 20:08 Re: Windows 8 a internet

No wlasnie przy darmowej wersji avasta firewall chyba nie jest obslugiwany (przynajmniej ja nie mam takiej mozliwosci). Co do lapka i rutera mam watpliwosci. Ale zastanawiam sie czy to mozliwe. Internet mam z Virgina bez limitow i z ruterem nie mialam nigdy klopotow a kompa w miare nowego Lenovo Z500. Kolega ma lapka (mieszka tam gdzie ja) z windowsem 7 i nie ma problemow, a kolega ktory jest w innym kraju po kupieniu nowego lapka z windowsem 8 tez ma ten sam problem.
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cocotecbham » 4 sty 2014, 11:34 Re: Windows 8 a internet

sprobuj na routerze u sasiadow ;) to nic nie boli ... mozliwe tez ze jakis inny program zainstalowany na laptopie jest przyczyna (mozesz przeinstalowac sterowniki najlepiej same bez programu do zarzadzania siecia - windowsowy program wystarczy) jak cos pojdzie nie tak zawsze mozesz przywrocic do stanu poprzedniego

cocotecbham
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 paź 2012, 23:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 9 sty 2014, 10:36 Re: Windows 8 a internet

ewidentnie masz problem z połączeniem. sprawdź sterowniki i czy na pewno masz dobrze DNS'y ustawione. może też być że router zrywa połączenie. Wersja Windowsa nie ma tutaj nic do rzeczy
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 21 lut 2014, 09:59 Re: Windows 8 a internet

Witam,


mam ten sam problem po zmianie kompa na laptopa,zmiana z win7 n a win8. router wymieniony, sterowniki są a firewall z windowsa.Możemacie jeszcze jakies pomysły jak to naprawić?
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 21 lut 2014, 12:09 Re: Windows 8 a internet

masz połączenie pomiędzy laptopem a routerem ? jaki masz przyznany adres ip ? jaka jest odpowiedź na pingi przy użyciu nazwy (np. google.com) a jaka jest odpowiedź jak pingujesz serwer po numerze IP
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 lut 2014, 16:13 Re: Windows 8 a internet

u mnie podobny problem windows 8 anty Mcafee nowy laptop ( sony ) predkosc neta 25Mb a na starym laptopie windows 7 anty windowski i predkosc 37Mb ? I o co tu chodzi, ktos wie ? Na starym laptopie zasieg full na nowym prawie full.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 21 lut 2014, 17:31 Re: Windows 8 a internet

zasięg wi-fi prawie nie ma nic do rzeczy . sprawdź speedtestem w różne pory dnia . może to być antywirus lub inne ustawienia karty sieciowej tudzież karta sieciowa jest gorszej jakości w nowszym laptopie
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 lut 2014, 20:09 Re: Windows 8 a internet

tez tak mysle ze jest gorsza, ewentualnie uszkodzona. Wiadomo chiny rzadza.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 27 lut 2014, 12:35 Re: Windows 8 a internet

Sprawa chyba zostanie rozwiązana, zalało im studzienkę, szkoda tylko, że jak pryjeźdzał wcześniej inżynier i sprawdzał net, to wszystko grało, dopiero jak ludzie potracili linie tel. i internet to zaczęli dociekać.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 lut 2014, 14:53 Re: Windows 8 a internet

takie tu inzyniery Panie,

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 12 mar 2014, 21:43 Re: Windows 8 a internet

Mały update:

Nie mam internetu i tel. od 21/02 (Talk talk) internet poprzez linię tel.Oto co napisali.

LATEST UPDATE: Openreach engineers advise that traffic management resource is required to fully resolve this incident. A period of retesting has been conducted and some lines are still affected by the cable break in the vicinity of the Dudley exchange. Openreach are currently unable to supply a revised ECD but we will continue to communicate all updates accordingly, once received.


Czy jak Virgin media podłączy mi Fibre Optic, to on będzie też nie działał z powodu awarii tego exchange?

Dzięki
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA