Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 27 kwi 2014, 10:07 Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Upadl mi dzis telefon i teraz jedny sluszny przycisk do wlaczania,, wylaczania i przelaczania nie dziala.
Na pewno jest fizycznie uszkodzony, bo mozna nim pokrecic wkolo i charakterystyczny kwadrat na nim naklejony tez sie kreci.

Udalo mi sie w ustawieniach znalezc funkcje ktora daje mi dostep do "wirtualnego przycisku" na ekranie, ale to raczej tymczasowe rozwiazanie, bo zajmuje sporo miejsca i przyslania, to wszystko co sie pod nim znajduje.

Moze ktos z Was umie cos takiego naprawic, mial podobny problem, albo moze mi polecic uczciwy serwis,w ktorym nie podmienia mi telefonu na podrobke.
Jesli odpowedz moglaby naruszyc regulamin formu, prosze o kontakt na priv.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie,

pozdrawiam,

Ktoska

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 27 kwi 2014, 16:54 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Ktoska, a ubezpieczenia Pani nie ma? Kurde, pewnie kupe kasy Cie to bedzie kosztowalo :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 27 kwi 2014, 20:53 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

siema :)
ok wiem ze telefon upadl i przycisk sie uszkodził ale moze popatrz na to :

http://venturebeat.com/2014/04/26/apple ... t-program/

a tutaj bezposredni link
https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/

a jesli to nie pomoze to Apple store Bull Ring koszt około 100GBP i według mnie to jedyne rozwiazanie ale to tylko moje zdanie :P
Nie oddawaj do zadnych serwisów przejdz sie do Apple store .

Pozdro i powodzenia
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 28 kwi 2014, 05:18 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Bardzo dziekuje za wszystkie rady wlaczajac w to prywatne wiadomosci!
W tej chwili przycisk dziala poprawne, niemniej kreci sie wkolo wlasnej osi, wiec pewnie czesc mechanizmu go mocujacego jest uszkodzona.
Przemysle temat, sprwadze polecane przez Was rozwiazania!

Raz jeszcze bardzo dziekuje!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 28 kwi 2014, 06:11 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Mam kolegę zagorzałego Iphoniarza ;).
Z tego co mi opowiada mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Idź w centrum do Appla i wymień na nowy. Z tego co mi mówił jeśli nie upłynął rok od zakupu przysługuje Ci wymiana uszkodzonego na nowy za free, taka polityka firmy a nie każdy o tym wie. Koleżka robi to regularnie co pół roku. Jedyne co musisz zrobić to backup danych telefonu, jeśli nie wiesz jak to w Applu Ci pomogą.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 28 kwi 2014, 06:21 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Od zakupu uplynelo 12,5 miesiaca;)
Niemniej dzieki za rade , do Apple store I tak sie przejde!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 28 kwi 2014, 07:11 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Tak czy siak spróbowałbym zagadać jak to jest z tą wymianą.
Może się uda.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 28 kwi 2014, 08:38 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Mordorzg, Sproboje, raz jeszcze dziekuje za rade!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez maciej93ja » 23 maja 2014, 07:59 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Witam tak że się w trące to jaki to Iphone 5 czy 5c czy 5S jak support apple nie pomoże to proszę do mnie się odezwać w polsce pracowałem w serwisie HP tak więc mam wprawę w elektronice.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
maciej93ja
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 31
Dołączył: 25 maja 2012, 20:08
Lokalizacja: Birmingham West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez polostap » 15 lip 2014, 22:25 Re: Iphone5 i uszkodzony fizycznie przycisk home

Zaskoczę CIę, ale iPhonowy przycisk nie jest mocowany na żadne zatrzaski. Jest utrzymywany gumką, która jest wycięta w kształt rowków. Najprawdopodobniej po upadku gumka po prostu przeskoczyła. Naprawa dosyć prosta, ale zajmie parę dobrych minut. Niemniej da się zrobić bez inwazyjnie.

Pozdr.

polostap
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 22 lip 2013, 16:25
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA