Upgrade windows 10 dla windows'a 7. brac czy nie brac?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Witam,
Dostałem właśnie informacje od Billego G. ze mogę sobie zarezerwować darmowa aktualizacje win10.
Obecnie mam win7 ma lapku który niema dotykowego ekranu i ogólnie nie mogę narzekać na jego działanie z obecnym systemem.

Pytanie dla tych nieco bardziej zorientowanych w świecie informatyki i komputerów, czy trzymać się sprawdzonej siódemki tak jak kiedyś wszyscy trzymali się Xp'ka? Czy brać to nowe cudo często nazywane przez internautów szpiegiem usa???

Pozdrawiam
Tomek
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

To tylko darmowa wersja testowa na jakiś okres czasu nie daj się nabrać.
Pozdrawiam

riza366
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 wrz 2014, 13:16
Reputacja: 0
Neutralny

Riza to NIE jest darmowa wersja testowa Microsoft już dawno zapowiadał darmowy upgrade dla uzytkowników 7 w górę.

HAHA z tym szpiegowaniem to bym nie przesadzał, większość z nas i tak udostępnia samemu tyle informacji o sobie na różnych portalach społecznościowych i nie tylko, że biografie by można pisać.

Wracając do tematu. Miałem już zainstalowane wersje testowe 10 i jedno wiem na pewno brak ekranu dotykowego nie będzie przeszkadzał tak jak to było początkowo z 8. Wróciłem jednak do 7 ponieważ system jeszcze nie był zbyt stabilny i niektóre aplikacje sobie nie radziły.

Jeśli chodzi o obsługę to nie można narzekać, system jest intuicyjny i szybko można się przestawić, jest kilka nowych udogodnień. Nie wczytywałem się w kwestie techniczne ale na pewno początki nie będą lekkie. Jeśli nie jesteś fanem nowinek to wstrzymaj się kilka miesięcy jak już aplikacje i sterowniki będą dostosowane do nowej platformy.

ps.

Ja już rezerwację zrobiłem ;)
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 2 cze 2015, 20:19

No właśnie nie jestem fanem nowinek obawiam się właśnie tego znienionego podejścia do klienta jako ktoś kto musi umieć włączyć urządzenie i bez jakiejkolwiek wiedzy umieć je obsłużyć. Coś ja produkty apple potocznie określane jako " idiotproof".
Apropos tej rezerwacji, czy rezerwując tego upgrade'a będzie można powiedzmy go pobrać ale nie koniecznie użyć odrazu tylko zostawić sobie na później kiedy się do niego przekonam?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Witam a jak zarezerwować tego nowego windowsa musi mi coś przyjść czy mogę sam to zrobic

Mariusz_85
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 wrz 2007, 16:02
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

mi sie pojawiła ikonka obok tray'a.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Mi się żadna ikonka jeszcze nie pojawiła.
Czy ta darmowa aktualizacja jest tylko dla użytkowników laptopów?
Czy również dla tych, co kiedyś kupili wersję BOX systemu Windows 7?

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

Ja posiadam desktopa z zakupionym systemem Windows 7 Home Premium Eng w wersji BOX
tak to wygląda
https://drive.google.com/file/d/0Byk0VE ... sp=sharing

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 cze 2015, 07:22

Teraz dostałem to samo powiadomienie na PC gdzie mam pirata. I co brać? Czy zaraz po aktualizacji zawołał klucz od poprzedniej wersji?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Ja tez mam PC I zarezerwowalem juz aktualizacje.Beda dostepne pod koniec miesiaca chyba od 26. Czy warto? Ponoc ma nie byc juz nastepnych wersji tylko automatyczne aktualizacje ,a ile w tym prawdy nie wiem. Mysle ze warto isc do przodu. :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Eryk1 napisał(a):Ja tez mam PC I zarezerwowalem juz aktualizacje.Beda dostepne pod koniec miesiaca chyba od 26. Czy warto? Ponoc ma nie byc juz nastepnych wersji tylko automatyczne aktualizacje ,a ile w tym prawdy nie wiem. Mysle ze warto isc do przodu. :)

To tez pirat?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Nie nie pirat;)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Thomas, Oczywiscie, ze zapytaja o licencje! Pierwsze co to zainstaluja program do sprawdzenia autnentycznosci systemu. Przy okazji skopijuja jak najwiecej informacji na twoj temat i beda czekac az ktos stworzy prawo do scigania uzytkownikow nielegalnych kopi windy !

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

Ostatnie aktualizacje Windows Update dodały właśnie ikonę. Aktualizacja jest darmowa, jednakże nastąpi dopiero (chyba) w sierpniu ? (musiałem poszukać info na ten temat)/ Sam na dziesiątkę na razie się nie przerzucę, niestety mimo bawienia się nią już kilka razy (technical previews) i tak mi nie podchodzi. Dla informatyków (w tym i mnie) jest trochę udogodnień, ale poczekam aż system się dotrze i wyjdzie pierwszy service pack.
Sprawa druga, to że system zaktualizuje się do dziesiątki, nie oznacza że będzie legalny bo jest od Microsoftu. Jest to tylko aktualizacja systemu a nie jej legalizacja.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 cze 2015, 20:26

No a co z szybkością działania tego systemu? Podobno jest mocno odciążony dzięki czemu działa jeszcze sprawniej jak win7. Kiedy bawiłes się win10 napotkałeś jakieś problemy ze sterownikami lub kompatybilnością z innymi szczególnie starszymi programami?
Nie chciałbym żeby niektóre programy przestały mi działać bo potrzebuje je do pracy.
Apropo piratów. Nie oczekiwalbym żeby ta aktualizacja na win10 zalegalizować jednocześnie mojego pirata win7 ale czy poprostu system będzie dalej działaj jako pirat czy zaraz wykryją i zablokują system?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA