Problem z podlaczeniem do internetu przez dial up

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez Anek » 27 cze 2007, 19:34 Problem z podlaczeniem do internetu przez dial up

Hey czy ktos moze mi pomoc? Kolezanka ma problem, probuje sie podlaczyc do internetu przez dial up i przy probie polaczenia wyskakuje jej error msg: modem lub inne urzadzenie laczace jest juz w uzyciu lub ma nieprawidlowa konfiguracje....twisted: :twisted: :twisted
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez feanor » 27 cze 2007, 22:28 Re: Problem z podlaczeniem do internetu przez dial up

Sprawdz moze to pomoze:

http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B324760

Przydalo by sie troszke wiecej informacji. Model modemu, zewnetrzny czy wew, jaki system operacyjny, czy dzialal wczesniej, itp.

Pozdrawiam
Adam

feanor
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 45
Dołączył: 27 cze 2007, 20:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 27 cze 2007, 22:51 Re: Problem z podlaczeniem do internetu przez dial up

Obawiam sie ze nie wiele moge o tym napisac wiecej. Kumpela sie zmyla do domku. :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

potrzebuje fachowca do ustawienia internetu przez dial-up i routera przy okazji :-) siedze nad tym od 3 godzin i zadnych pozytywnych efektow :evil:

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny

a jaki to modem/router? i w jakiej sieci? napisz jak to robisz (krok po kroku) moze jakos poradzimy :)

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

no wiec :-D od poczatku:
router d link w virginie, ktory dostalam juz skonfigurowany. do podlaczenia uzywam lini telefonicznej BT.
podlaczylam kable pod gniazdko bt przez switcha, dugi kabel do routera, kabel ethernet tez jest na miejscu, router sie wlacza i pokazuje polaczenie z komputerem i siec WLAN, ale lampka od internetu ani drgnela.
wlaczylam komputer i jedyne oznaki, ze pc wykrywa router jest to ze zainstalowal mi sie program do backup'u.
wchodzilam w network and sharing, narzedzia w IE w zakladke polaczenia i lipa :evil:

zadzwonilam do virgina i zresetowalam ustawienia routera przez wpisanie IP w IE i dalej nic. firewall wylaczony, antywirusy tez zeby sie upewnic ze nic gniazdka nie blokuje.
dodam, ze jak zwykle w viscie ;wszystkie urzadzenia dzialaja poprawnie;, ale neta brak :sad:

jedyne co mi przychodzi to albo router jest popsuty, albo bt nie wysyla sygnalu przez adsl, albo moja karta sieciowa ma niewlasciwy sterownik.

jakies pomysly??

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny

takie glupie pytanko zadam.... przyslali Ci skonfigorowany router? ale ze niby jak? wpisywalas gdzies hasla i loginy w tym routerze (bo taka czynnosc musisz wykonac jak masz z gniazdka bt) haslo i login podaje Ci virgin - ale jak piszesz router jest skonfigurowany (tak czy siak login + haslo powinnas znac) to nie powinno byc problemu.

ja stawiam na to bo nigdzie nie ma wzmianki na ten temat... by laczyl router kilka kompow nie potrzeba mu podlaczenia do internetu.... jesli do routera dostalas plytke wrzuc ja i skonfiguruj na nowo calosc ktora jest banalnie prosta

aha zapomnialbym chodzi mi o haslo i login by uzyskac dostep do sieci poprzez linie telefoniczna a nie haslo i login do routera... ale to ze przyslali skonfigorowany to pierwsze slysze... mi pamietam przyslali jakos 2 lata temu tez router ale sam musialem go skonfigurowac zreszta tak nawet bezpieczniej :)

podaj tez model tego d linka zobaczymy czy w ogole ma dial up czy sam router Ci wyslali :)

doczytalem reszte i... jak zainstalowal Ci sie program do backup'u sam? podlaczony komp masz po kablu, bezprzewodowo? czy moze jakos poprzez usb?
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

Bartsun, dokladnie napisali tak w liscie ktory mi wyslali:
Your broadband routerhas been pre-configured for your convenience.

potem podczas walki z tym netem weszlam w opcje routera przez IE i tam konfigurujesz wszystko. i wchodzac w kolejne opcje mialam juz wpisany username i password, wiec musieli te dane juz wpisac.

a co do routera to dziala, tzn wykrywa mi siec na PC ale nie ma polaczenia z internetem. a plytki w pudelku brak :roll:

dzwonilam do nich dzisiaj i robia obecnie jakies testy na lini BT, bo tam moze byc problem. jesli to nie to, ja sie poddaje :cry:

poza tym ciezko tak opisywac co jest zrobione a co, nie. najlepiej to zobaczyc ;)

a co backup'a to dopiero po podlaczeniu routera sie pojawila ikonka w pasku a sama nic nie instalowalam :roll:

a router jest podlaczony bezposrednio pod kompa przez ethernet i jak narazie nie zabieralam sie za laczenie z innymi komputerami.

A model to D-link DSL 2640R

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA