virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 25 lip 2007, 22:04 virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

tak jak w temacie pakiet najwyzszy a jest lipa predkosc sprawdzalem na stronie
http://www.speedtest.net/
i pokazuje mi 260kb/s czy cos jest nie tak z routerem czy z konfiguracja jego nie wiem co zrobic wczesniej pokazywalo na tej samej stronce cos kolo 2400 czy dostawca leci w kulki? Strony otwieraja sie wolno z kompem wszystko jest oki poprzednio bylo 2 meg i bylo duzo lepiej.

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 04:13 ]
male uaktualnienie o gfodzinie 4 rano leci 5300 to juz znacznie lepiej...
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

jest tez stronka www.areyouuptospeed.co.uk albo.com -ta tez nalezy do virgin, sprawdz..
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

Prawde mówiąc to ten Virgin nie różni sie niczym od internetu z Tesco https://register.tesco.net/online
Mam łącze 2MB bez limitu ściągania i transfer do 240kb/s. Czasem jak linia jest przeciążona to mam 200kb/s ale po jakimś czasie wzrasta.
Znajomy ma z sieci TalkTalk telefon,internet,kablówkę za 20f miesięcznie na łączu 8MB.
Transfer około 640kb/s do 720kb/s. Sam sie tym bawiłem :mrgreen:

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

@Woozek: ale tam jest zdaje sie 40 gig limit transferu co? odpalasz emula na 2 dni i po internecie ;/



ja zawsze w pracy w niemclandzie uzywalem tej stronki do testow:

http://speedmeter.de/speedtest/

bardzo dobra i miarodajna
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

A ja mam virgin i musze powiedziec ze z 10Mg to roznie to jest :(.
Raz stronki internetu otwieraja sie bardzo szybko a jnnego razu czekam jak gdyby predkosc byla 1Mg.
Dzwonilem do nich i powiedzieli mi ze przyjedzie ktos zeby to sprawdzic. KUPA-nikt nie przyjechal.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

Jak to mawiają Anglicy: "Don't worry" :mrgreen:
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

krew mnie zalewa w nocy bylo w miare , ciekawe kiedy osiagne maximum , teraz jest ok 2400kbit/s lub ok 300KByte/s

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 13:41 ]
Lukaas85 napisał(a):jest tez stronka www.areyouuptospeed.co.uk albo.com -ta tez nalezy do virgin, sprawdz..


Na tej stronce koncowka .com wyszlo mi ze max speed u mnie jest tylko 5 meg, a oni mi sprzedali do 8
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

wsiaz napisał(a):krew mnie zalewa w nocy bylo w miare , ciekawe kiedy osiagne maximum , teraz jest ok 2400kbit/s lub ok 300KByte/s

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 13:41 ]
Lukaas85 napisał(a):jest tez stronka www.areyouuptospeed.co.uk albo.com -ta tez nalezy do virgin, sprawdz..


Na tej stronce koncowka .com wyszlo mi ze max speed u mnie jest tylko 5 meg, a oni mi sprzedali do 8


wlasnie wsiaz, DO 8... :neutral:
to co oni oferuja to predkosc maksymalna tzn ze jesli mieszkasz blisko centrali/rozdzielnika sygnalu to predkosc masz wieksza.

Swoja droga moze zauwazyles- w gazetach reklamuje sie SKY i VIRGIN, jeden drugiemu uszy podgryza za lepsza predkosc internetu. Dziwi mnie ze virgin sprzedal ci 8meg a dostajesz 5- w reklamie owej pisali ze maja swiatlowodowo przesylany i predkosc jest ta sama niezaleznie od odleglosci twojego domu od centrali...

na tym moja wiedza sie konczy :roza:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 26 lip 2007, 14:30 Re: virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

wsiaz napisał(a):Na tej stronce koncowka .com wyszlo mi ze max speed u mnie jest tylko 5 meg, a oni mi sprzedali do 8

Bylo by milo z ich strony zeby informowali ze maksymalna predkosc lini w tym rejonie jest 5 mega i ze wykupienie do 8 mega nie ma sensu. niestety tego nie robia

Ja przed zakupem sprawdzlem na tej stronce http://speedtest.broadbandgenie.co.uk/

Swoja droga ciekawe czy maja tu jakies sieci osiedlowe (swiatlowod) bez limitu predkosci uploadu itp?
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

no coz nie wiem co zrobic czy mozna cos z tego wyciagnac wiecej , do centrali mam 1100 metrow, 330Kb predkosc z tej strony co podales
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 26 lip 2007, 16:21 Re: virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

sprubuj sciagnac jakis duzy plik i sprawdz jaka jest predkosc
np: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=2168&t=10
Mysle ze strony do sprawdzania predkosci nie wpelni dobrze pokazuja wynik chocby nawet dlatego ze wyniki na roznych stronach sie roznia.
To tez jest zalezne od zapchania lacza dla danej strony.
Jak masz router to sprubuj sie podlaczyc bezposrednio i sprawdzic jak wtedy bedzie predkosc
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

sciagalem plik i pokazywolo ok 15Kb to tragedia , router jest podlaczony przez karte sieciowa cos jest nie tak strony otwieraja sie wolno, wczesniej bylo ok jak bylo po kablu to sa straszne wachania predkosci miedzy dniem , a noca
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez me72 » 26 lip 2007, 23:47 Re: virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

Lukaas85 napisał(a):
wsiaz napisał(a):krew mnie zalewa w nocy bylo w miare , ciekawe kiedy osiagne maximum , teraz jest ok 2400kbit/s lub ok 300KByte/s

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 13:41 ]
Lukaas85 napisał(a):jest tez stronka www.areyouuptospeed.co.uk albo.com -ta tez nalezy do virgin, sprawdz..


Na tej stronce koncowka .com wyszlo mi ze max speed u mnie jest tylko 5 meg, a oni mi sprzedali do 8


wlasnie wsiaz, DO 8... :neutral:
to co oni oferuja to predkosc maksymalna tzn ze jesli mieszkasz blisko centrali/rozdzielnika sygnalu to predkosc masz wieksza.

Swoja droga moze zauwazyles- w gazetach reklamuje sie SKY i VIRGIN, jeden drugiemu uszy podgryza za lepsza predkosc internetu. Dziwi mnie ze virgin sprzedal ci 8meg a dostajesz 5- w reklamie owej pisali ze maja swiatlowodowo przesylany i predkosc jest ta sama niezaleznie od odleglosci twojego domu od centrali...

na tym moja wiedza sie konczy :roza:


Marketing marketing i jeszcze raz marketing ;) Pomiędzy kablówkami i operatorami używającymi linii telefonicznych od zawsze toczy się wojna...

Pierwsi wmawiają że idzie światłowodem do centrali więc jest szybciej... Generalnie jest to g#$@ prawda, bo światłowód idzie tylko do szafki na ulicy, dalej sygnał jest rozdzielany pomiędzy wiele domów (kilka do kilkudziesięciu). W efekcie przepustowość na odcinku "do centrali" jest współdzielona i generalnie sprzedaję się tego ruchu więcej niż wynosi fizyczna szybkość światłowodu. A te reklamowane szybkości to tylko limity których przekroczyć się nie da.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku DSLa (dostępu przez sieć telefoniczną) - tu faktycznie jest gwarantowane pasmo do centrali, ale tak naprawdę nikt nie ma pojęcia jak szybko to będzie działać dopóki nie podłączą ci modemu w domu...
Wszystko zależy od długości i generalnie jakości linii telefonicznej - która w UK generalnie jest kiepska (znacznie dłuższe liniie niż w Polsce, instalowane w zamierzchłych przez pijanych monterów, pozalewane wodą, zakłócenia z beznadziejnie wykonanych instalacji elektrycznych i telefonicznych w domach - jednym słowem sajgon).

Co się dzieje dalej: w obu przypadkach agregacja ruchu "na centrali" jest również przewymiarowana - każdy megabit jest sprzedawany wielokrotnie... Czyli np. węzeł na centrali obsługuje ~2000 abonentów po 2Mbit/s każdy, ale to wszystko leci 100Mbit/s w górę sieci do routera brzegowego. Tam stosowany jest podobny numer.
W efekcie te wszystkie "gwarancje" itd. są jedną wielką fikcją - wszystko zależy głównie od tego ilu operator ma klientów, ile central i jak dużo ruchu ściągają ci klienci. A ci ściągają coraz więcej - P2P, youtube'a, myspace'y, coraz bogatsze wizualnie strony www itd.

Osobiście staram się wybrać mniejszego (niestety zazwyczaj droższego) operatora, który przykłada się do klienta bardziej niż molochy. Mam Be Unlimited - wideokonferencje z Polską przez Skajpa śmigają aż miło. No i bittorrent też chodzi jak burza...

No i jeszcze jedna rzecz: jeżeli chcemy żeby DSL działał lepiej warto dokonać jednej małej modyfikacji okablowania w domu - odłączyć tzw. ring wire. Nie jest to do końca legalne ;) i wymaga stosowania mikrofiltrów żeby działały telefony- ale różnica w szybkości może byc kolosalna!.
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 51
Dołączył: 24 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Solihull/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

Lomatko, me72! :mrgreen:
Ale wyklad :razz:

To na co w takim razie patrzec pzy wyborze operatora?
Olac sciemy o 8meg i tak jak piszesz- wybrac mniejszego ale drozszego dostawce?
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

http://www.broadbandgenie.co.uk/broadba ... +broadband
Popatrzcie sobie na te komentarze angolii na temat Virgin Media.
To co tu zobaczylem powaznie mnie przerazilo.
Sami mamy broadband od nich ( nawet mial byc upgrade-owany do 20 Mb za free )
ale jak sprawdzalismy szybkosc downland-u tylko raz mnie te wartosci ucieszyy bylo tego 11500 kb na sec, niestety nastepne pomiary wykazuja granice 2500 - 4000.
Smutne ze podpisalismy kontrakt z ktorego nie ma wyjscia ( teoretycznie jest trzeba tylko placic ta sama kwote do konca kontraktu i zmienic dostawce internetu )chyba ze placic dwa razy tyle przy innym dostawcy.
I co tu teraz zrobic :(
Prawdopodobnie musimy przetrwac ten rok z nimi i pomyslec o innej firmie.
Chyba ze sie cos poprawi hi hi :mrgreen:
pozdrowienia

[ Dodano: Nie Lip 29, 2007 13:04 ]
me 72 :grin:
czy moglbys opisac bardziej czytelnym jezykiem jakich nalezaloby dokonac przerobek aby internet chodzil szybciej????
Ja mam kablowy z Virgina moze da sie cos z tym zrobic???
dzieki z gory.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA