Virgin Broadband i Vista

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez m0nika » 28 lip 2007, 18:47 Virgin Broadband i Vista

:sad: Tydzien temu kupilam nowego laptopa z Windowsem Vista.

Bardzo mi sie podoba grafika i wiele innych rzeczy w tym nowym systemie wiec nie bede go zmieniac na XP,poniewaz juz takowy mam w "starym"laptopie.

Internet mam od roku,w Virgin-poprzednio w Telewest,wiec probowalam zainstalowac broadband-sterowniki do modemu Motoroli abym mogla na swoim pieknym nowym laptopie korzystac z internetu-no i problem!!!

Wyslali mi nowa plytke z Virgin Broadband set-up guide,ale i tego tez nie idzie zainstalowac na Viscie.

Co tu zrobic z tym fantem-bo tak mam ochote miec internet na Viscie :???:

Pomozcie-doradzcie..... :idea:
Avatar użytkownika
m0nika
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 46
Dołączyła: 27 mar 2007, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 28 lip 2007, 19:56 Re: Virgin Broadband i Vista

u nas sie zainstalowal jakos tak sam i w laptopie i w kompie (tez zmienilismy niedawno i ma viste), za to dzwonilem do tech support w sprawie nie dzialajacych gier, i oni sami powiedzieli ze vista to troche kicha bo jest tylko w zasadzie kompatybilna z vista :-). tez mamy neta z telewest - virgin, tyle ze nie na linii TP (sorki BT znaczy sie hehehehhe) a na ichniej. nie wiem jak ale samo zadzialalo

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Heraklit » 28 lip 2007, 22:24 Re: Virgin Broadband i Vista

Kup sobie router i podlacz go do modemu.

To urzadzanko rozwiaze Twoje problemy ze sterownikami i dodatkowo pozwoli ci korzystac z internetu rownoczesnie na dwoch laptopach.

Heraklit
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 44
Dołączył: 19 kwi 2007, 21:57
Lokalizacja: Bham City Center
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 29 lip 2007, 08:03 Re: Virgin Broadband i Vista

podlacz modem z komputeram innym kablem, to znaczy nie kablem USB tylko kablem sieciowym(napewno go dostalas razem z modemem). Po podlaczeniu wylacz i wlacz modem i bedzie dzialac:)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 29 lip 2007, 08:24 Re: Virgin Broadband i Vista

O widzę że Adam mnie uprzedził ;)
Odłącz z prądu wszystkie "kostki" (modem, router) i podłącz z powrotem: najpierw modem, potem router, potem pecek. Komedie dzieją się dlatego, że modem telewestu zapamiętuje ip komputera (routera) do ktorego go jako pierwszy podpięto i tylko jemu daje internet, natomiast wyłączenie urządzonka z prądu (wyjęcie wszystkich wtyczek) na parę minut resetuje mu te pamięć i można od nowa zapełnić ją nowym ip, które najpewniej pecek dostał po reinstalacji windowsa. Proste, prawda? ;]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez m0nika » 29 lip 2007, 14:28 Re: Virgin Broadband i Vista

Ojejku chlopaki-co ja bym bez was zrobila???

Dzieki serdeczne za pomoc-oczywiscie udalo sie po podlaczeniu kablem sieciowym i wylaczeniu modemu!!!!

Jejku jak sie ciesze-SERDECZNE DZIEKI :roza: :roza: :roza: :roza: :roza:

Lece do Polski w piatek wiec dopiero po powrocie pewnie sie rozejrze za routerem-bo i tak mialam w planach jego zakup(zeby mi maz za uszami nie gledzil ze on tez chce internet :roll: ).

Niefortunnie sie zlozylo ze mamy leciec z lotniska London City Center-koszmar bo problem z dojechaniem!

Czy moze ma ktos jakies wiadomosci jak tam bezposrednio dojechec z B'ham??
National Express ni jezdzi :???:

Z tego co juz zdozaylam posprawdzac wychodzi ze trzeba dojechac do Londynu a potem to juz metro a potem jeszcze pociag!!Masakra!!Ale sie wpakowalam :???:

Jeszcze raz wielkie dzieki chlopaki!!!!
Avatar użytkownika
m0nika
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 46
Dołączyła: 27 mar 2007, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 29 lip 2007, 15:56 Re: Virgin Broadband i Vista

a co za firma lata z tegho lotniska i gdzie w PL?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez m0nika » 29 lip 2007, 17:31 Re: Virgin Broadband i Vista

http://www.esky.pl/

Kupilam u nich bilet na Swiss air,lot do Szwajcarii
nastepnie do Polski-taka 'mala przesiadka'miedzy ladowaniami :lol:
Bylo tanio jak na ceny ktore oferuja inni przewoznicy wiec sie skusilam.
Myslalam ze w rezerwacji jaka widzialam konkretnie nie sprecyzowali jeszcze lotniska bo nie slyszalam nigdy przedtem o tym lotnisku!
A tu bubel totalny-myslami lecialam ze Stansed lub innego a potemmmmmm-pobudka-kurde gdzie to jest?Koszmar!

Chyba nas czeka nocka na lotnisku bo najblizszy hotel jest oddalony o 13 km od lotniska :sad:

Totalny niewypal z tym dojazdem...

Ale mam nadzieje ze wy cos wiecej wiecie?

Byla bym wdzieczna -baaardzo!!!
Avatar użytkownika
m0nika
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 46
Dołączyła: 27 mar 2007, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA