problem z podłączeniem internetu

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Hubert 80 » 26 wrz 2007, 09:28 problem z podłączeniem internetu

Mam problem z virgin Broadband mianowicie z połączeniem.Mam laptopa i kompa stacjonarnego z polskim XP.Internet na stacjonarnym chodzi bez zarzutu ale kiedy podłączam laptopa jest problem. Wchodze w "połączenia sieciowe" następnie w "połączenie lokalne"zakładka "ogólne" jest tam coś tkiego jak "aktywność" pod spodem pakiety wysłane i odebrane i tu sie zaczynają schody pakiety wysyła ale nie odbiera, a na stacjonarnym i wysyła i odbiera na tym samym modemie.Resetowałem kilka krotnie modem ale i to nie pomaga.

Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Hubert 80
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 wrz 2007, 08:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pietia1 » 26 wrz 2007, 15:02 Re: problem z podłączeniem internetu

Ja nawet jak bym chcial to nie jestem w stanie ci pomoc :) To za daleko idaca wiedza jak dla mnie laika w dziedzinie komputerow.
Ale pisze tylko dlatego zeby cie pocieszyc iz na pewno znajdzie sie ktos kto ma w tym odpowiednia wiedze i na pewno ci pomoze. Powodzenia.
Bob Budowniczy ****

pietia1
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Wiek: 53
Dołączył: 17 wrz 2007, 09:36
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hubert 80 » 26 wrz 2007, 16:22 Re: problem z podłączeniem internetu

Dzięki za pocieszenie

Hubert 80
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 wrz 2007, 08:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 26 wrz 2007, 18:04 Re: problem z podłączeniem internetu

daj prawy klik na te polaczenie lokalne, wlasciwosci, zaqznacz (przewin w dol) na protokol internetowy, nastepnie wlasciwosci, upewnij sie ze masz ustawienia dane na automatyczne (adres ip i dns) jak i w pierwszej tak i drugiej zakladce... jak poldaczasz laptopa i kompa? przez kabel ethernet (skretka z koncowkami jak do telefonu np) czy usb?

a podaj tez jakies informacje, wejdz tam gdzie masz ogolne, (co byles) i daj na obsluga,zobacz czy przydzielil ci jakis adres ip czy pola sa puste, badz inne od tego co na kompie...

daj znac jak to wyszlo...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 26 wrz 2007, 21:01 Re: problem z podłączeniem internetu

próbowałeś ustawić wszystkie zmienne tak samo jak na stacjonarnym (zwłaszcza IP i brama) ? Połączenie laptopa z modemem masz przez kabel czy wi-fi... bo rozumiem ze problem jest taki ze komunikacja modem ---> PC działa poprawnie a z komunikacją tego samego modemu z laptopem (bez udziału PC) nie działa.
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hubert 80 » 27 wrz 2007, 08:25 Re: problem z podłączeniem internetu

Wszystkie te ustawienia w protokole internetowym są automatycznie w pierwszej jak i w drugiej zakładce,mało tego wpisywałem wszystko na piechote też nic.Teraz mam troszke inny problem bo podłączylem się przez router i internet chodzi ale gdy przełączam się bezpośrednio na modem internet znowu nie chodzi może wiecie jaka jest przyczyna oczywiście w obu przypadkach łącze się przez kabel ethernet.

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2007 13:55 ]
Dzięki wszystkim za pomoc i za dobre chęci. Poradziłem sobie z problemem mianowicie nie miałem zainstalowanego XP service pack 2 po zainstalowaniu wszystko chodzi jak trzeba. Jeszcze raz Wszystkim dzięki za wsparcie.

Hubert 80
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 wrz 2007, 08:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 28 wrz 2007, 05:13 Re: problem z podłączeniem internetu

no to milego smigania :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 28 wrz 2007, 09:11 Re: problem z podłączeniem internetu

Service Paxk 2 nie powinien wplywac na takie rzeczy....

Byc moze jeszcze cos ustawil co nei bylo ustawione.....
anyway, wazne ze dziala....

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hubert 80 » 29 wrz 2007, 18:15 Re: problem z podłączeniem internetu

Być może. Wkarzdym razie lata jak trzeba.

Hubert 80
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 wrz 2007, 08:53
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA