wybieramy dostawce netu

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez agg » 30 cze 2008, 20:03 wybieramy dostawce netu

przegladalam rozne watki dotyczace uslug internetowych, ale nie znalazlam nic konkretnego. proponuje pisac jakiego mamy dostawce internetu, ile placimy, wady, zalety i wasze doswiadczenia. niedlugo bede sie przeprowadzac i przedemna takowy wybor i juz mam metlik :roll:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 30 cze 2008, 20:52 Re: wybieramy dostawce netu

no wiec mam:
virgin na lini bt do 8mega za 18f miesiecznie - do dupy nie polecam nikomu.... sciaglem 3giga na tydzien i mi blokuja transfer niby fair policy albo jakies inne.... wada to kontrakt i jego warunki uzytkowania lacza + dupiaty virginowski modem (kupilem linksysa i smiga jak trza :) )
virgin 2mega za 18f (bez gniazdka tel) bezlimitowe sciaganie o kazdej porze i praktycznie w 99% uzywania wyciska max lacza :) wady wiadomo kontrakt na 12 miesiecy i warunki zerwania

mialem tez virgin 10 mega (bez lini tel)... cudo jak dla mnie, sciaganie max laczem poprzez 75% uzytkowania lacza... oplata byla chyba 27/miesiac... zadnych limitow i bardzo niski ping - wada to oczywiscie kontrakt...

jak to virgin glowna wada jest serwis (niektorzy chwala mysle ze Ci ktorzy dzwonia sie tylko spytac ktora godzina bo w sprawach innych kazdy konsultant mowi inaczej....)

jak skonczy mi sie kontrakt to wyp... w pieruny ta firme i poszukam jakiejs "lepszej" bez monopolu...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 30 cze 2008, 21:13 Re: wybieramy dostawce netu

ja pisalem wczesniej O2 telefon na abonament na miesiac -0, internet do 16 meg-10 dodatkowo linia bt chyba 11, wychodzi za 3 rzeczy ok 21 na miesiac

[ Dodano: Pon Cze 30, 2008 22:15 ]
dodam, iz ten net jest zarabisscie lepszy od virgin, ping 19
jedna wada, nie moge zmieniac adresu ip, ale mam zmienne -na razie nie interweniuje, ale jak mi bedzie potrzebne to zapytam co z tym sie dzieje.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niejacek6 » 1 lip 2008, 08:48 Re: wybieramy dostawce netu

a ja mam BT, kontrakt na 12 miesiecy, do 8mega, zero limitow, sciagam co chce i kiedy chce, poprostu super i nie narzekam, ale place 26.99 na miesiac, ale ogolnie jest ok
Avatar użytkownika
niejacek6
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 42
Dołączył: 18 kwi 2007, 19:16
Lokalizacja: Kidderminster
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 1 lip 2008, 08:51 Re: wybieramy dostawce netu

dla mnjie bezkonkurencyjy jest O2 tanio szybko wszystko dobra obsuga klienta ... jak narazie bvez problemow...zaleta masz z nimi tel £5 miej oplacisz...aaa mam 1 wade BT potrzebna ale gdzie nie chyba virgin i televest

[ Added: Tue Jul 01, 2008 09:53 ]
http://www.moneysupermarket.com/broadband/ polecem tez sprawdzic tutaj...wpisujesz kod i nr a wychodzi jaki tanio jaka predkosc itp
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 1 lip 2008, 19:04 Re: wybieramy dostawce netu

plusnet, daja stale IP, do tego dns a nawet revDNS, place 24ciurliki mies, aktulnie laczy mnie:
Downstream Rate: 6048 Kbps
Upstream Rate: 448 Kbps
W czasie 16-24 mam 15GB mies, poza tym czasem unlimited (a wiec rtorrent w sesji screena albo wget -b na kompie pd schodami ;) ). Minus musisz miec linie z BT, wiec dodatkowy koszt - ale numer lokalny przydaje sie np do freecall'a

Aha, support jest rzekomo po polsku!! http://www.plus.net/pl/?home=plflag

Zreszta zobacz jeszcze http://www.thinkbroadband.com/ - i wysztko jasne.

HTH
zdrowka
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 11 sie 2008, 22:50 Re: wybieramy dostawce netu

Słuchajcie mam taki problemik, mam neta z bt opcja 3 + linia telefoniczna za całosc płace 38f miesięcznie, kontrakt na internet konczy mi się we wrzesniu i chciałabym zostawic linie tel, i przejsc do O2 , nie wiecie jak zrezygnowac z internetu? pisemnie czy telefonicznie i czy robią problemy?

Pytanie 2-ale juz nie problemik tylko PROBLEM.Ostatnio konczył nam się kontrakt w sieci 3G na tel komorkowy.Gdy zgłosilismy im ze rezygnujemy z dalszej wspolpracy to się wypytywali czy mozemy komus sprzedac nr. by kontynuował kontrakt, powiedzielismy ze nie i ze rezygnujemy. Kazali zadzwonic w ost.dniu kontraktu, kiedy zadzwonilismy w tymze dniu, przełanczali nas z 800razy wkoncu po 10000000 beznadziejnych pytan i probie wcisnięcia kontraktu powiedzieli ze nalezy zadzwonic kiedy indziej itd. Zadzwonilismy jeszcze raz i powiedzielismy ze wyjezdzamy z Angli na stałe , karte łamiemy i wyrzucamy a oni ze mamy komus dac ble ble ble w koncu wywalilismy karte a oni nam juz 2 rachunek posłają co robic? Ma ktoś jakiś sposób na tych wampirow i jak uniknąć zapłaty za abonament ktorego juz nie chcielismy?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez DD » 11 sie 2008, 23:15 a nie lepiej

po prostu przejsc sie do salonu 3 i zalatwic? ja jestem w 3 od 2,5 roku - nie mialem ani razu klopotu z niczym

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 sie 2008, 04:03 Re: wybieramy dostawce netu

malaroksi napisał(a):Słuchajcie mam taki problemik, mam neta z bt opcja 3 + linia telefoniczna za całosc płace 38f miesięcznie, kontrakt na internet konczy mi się we wrzesniu i chciałabym zostawic linie tel, i przejsc do O2 , nie wiecie jak zrezygnowac z internetu? pisemnie czy telefonicznie i czy robią problemy?

Pytanie 2-ale juz nie problemik tylko PROBLEM.Ostatnio konczył nam się kontrakt w sieci 3G na tel komorkowy.Gdy zgłosilismy im ze rezygnujemy z dalszej wspolpracy to się wypytywali czy mozemy komus sprzedac nr. by kontynuował kontrakt, powiedzielismy ze nie i ze rezygnujemy. Kazali zadzwonic w ost.dniu kontraktu, kiedy zadzwonilismy w tymze dniu, przełanczali nas z 800razy wkoncu po 10000000 beznadziejnych pytan i probie wcisnięcia kontraktu powiedzieli ze nalezy zadzwonic kiedy indziej itd. Zadzwonilismy jeszcze raz i powiedzielismy ze wyjezdzamy z Angli na stałe , karte łamiemy i wyrzucamy a oni ze mamy komus dac ble ble ble w koncu wywalilismy karte a oni nam juz 2 rachunek posłają co robic? Ma ktoś jakiś sposób na tych wampirow i jak uniknąć zapłaty za abonament ktorego juz nie chcielismy?


Ja prawie zawsze wysylam prosta notatke listem poleconym, ze z dniem tym i tym rozwiazuje kontrakt i zeby nie plakali robie to 30 dni wczesniej i nigdy nie mialem problemu, jakies 3 lata temu, moze 2,5 rozwiazywalem kontrakt z siecia 3 , jak dobrze kojaze, to wtedy wystarczyla rozmowa telefoniczna, nie dyskutuj z nimi, chcesz rozwiazac umowe i koniec, to sa naciagacze.
mi sie co jakis czas koncza umowy i najpierw dzwonie, zeby ich o tym po informowac, to robia wszystko, zeby zostawic abonament, jak mowie , po raz piaty , ze nie dziekuje, bo mam 3 aktywne karty na abonament, to dopiero skutkuje. Wyslij poleconym rozwiazanie.


A jak chcesz przejsc do O2 z netem, to musisz sie skontaktowac z BT, zeby ci dali numer Mac czy PAc juz nie pamietam i potem dzwonisz do O 2 i podajesz i m ten numer .
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 12 sie 2008, 07:44 Re: wybieramy dostawce netu

numer PAC,

O2 to mnie wkurzylo ostatnio jak chcialem qpic sobie IPhone'a 3g w dniu premiery....

Padl im system do credit - check'a i gosc powiedzial ze moj PL paszport i PL prawo jazdo sa niewystarczajace zeby sprzedac mi telefon, a podpis na karcie debetowej jest niewyrazny....

Tak tez nie qpilem telefonu, a O2 omijam szerokim lukiem :D

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 12 sie 2008, 09:53 Re: wybieramy dostawce netu

owen napisał(a):numer PAC,

O2 to mnie wkurzylo ostatnio jak chcialem qpic sobie IPhone'a 3g w dniu premiery....

Padl im system do credit - check'a i gosc powiedzial ze moj PL paszport i PL prawo jazdo sa niewystarczajace zeby sprzedac mi telefon, a podpis na karcie debetowej jest niewyrazny....

Tak tez nie qpilem telefonu, a O2 omijam szerokim lukiem :D


Ja juz nie pamietam ile mialem telefonow tutaj na abo i zadnego nie kupowalem w salonie u darmozjadow, bez roznicy czy O2 czy 3 czy cos jeszcze innego, kupuje sie telefony na necie, tam nie zadaja jakis smiesznych paszportow czy prawa jazdy i jeszcze jedno- wszystko sie zgadza dokladnie tak jak chce, tzn nie ma jakis dziwnych ukrytych oplat typu, ze ktos cos powiedzial i mialo byc za darmo czy za pol ceny, a potem sie placi , bo sie sprzedawcy -najczesciej Polakowi na slowo uwierzylo.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 12 sie 2008, 09:56 Re: wybieramy dostawce netu

he no widzisz biedactwo kazdy ma jakies przykre doswiadczenia w zyciu... ;)
Ja tam jeszcze na O2 nie narzekam wiec spoko, ale te 3G to mi tak cisnienie podniosło ze sie płakac chce, w sobote wylatujemy na wakacjie do polski a tu przyszedł rachunek 98funtow za cos czego nie używamy :-( i co teraz?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 13 sie 2008, 07:22 Re: wybieramy dostawce netu

to ile ty placisz abonament, ze ci tyle naliczyli?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 sie 2008, 07:36 Re: wybieramy dostawce netu

wiesz z tym abonamentem to jest roznie na poczatku były grosze potem więcej i więcej przez rok płacilismy niecałe 50f oczywiscie z rozmowami itd, a teraz kiedy karta nie była uzywana rachunek przyszedł na 50.50 a teraz przyszedł blankiet do zaplaty na kwote 98. Ide dzisiaj do kolezanki niech mi tam zadzwoni bo ja sie nie dogadam a mój jest w pracy. Ja wiedziałam ze takie jaja z tego wyjdą , my zawsze mamy pecha z takimi rzeczami chcemy być uczciwi, płacimy na czas itd a potem nas kopią w d...e i próbują obskubac.... :cry:
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 13 sie 2008, 07:42 Re: wybieramy dostawce netu

Ja chcialem qpic iphone'a i miec go od razu ;-) Na WWW byl niedostepny w dniu promocji a ja powiedzialem sobie ze albo kupie go dzisiaj, albo nie kupie wogole ;-)

tak tez zostalem ze swoim starym, a O2 omijam. Nawet dzwonilem do Call Center od razu ze sklepu i mowilem, ze czuje sie dyskryminowany bo nie chca mi uznac PL dokumentow... Nie pomoglo...

Siedze dalej w T-Mobile z komorka i ostatnio zaczalem szukac mobilnego internetu....

Niestety nie moge znalezc takiej oferty jak chce, tj mobilny net doladowywany bez modemu... Modem mam wbudowany w laptopa. 3 Store daje niestety z modemem ktorego nie chce, bo bedzie sterczal z laptopa, pozatym trzeba za niego zaplacic 50 funtow ;-)

Abonamentu nie chce, bo dostep do szerokopasmowego netu mam i w domu i w biurze... Ale czasem sie gdzies jest z laptopem i fajnie byloby moc skorzystac z netu... Vodafone ma opcje 8 funtow za 1 dzien bez abonamentu... ale abonament kosztuje 20 funtow wiec to drobne nieporozumienie..... Moge nawet zaplacic drobny abonament za utrzymanie aktywnej karty SIM...

Jakby ktos mogl pomoc to bede wdzieczny :D

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA