BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez panchita » 12 paź 2006, 16:35 BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Witam,

na poczatek - przedstawie sie: mam na imie Asia i przyjechalam tu tydzien temu. Mam straszny problem z zalozeniem Internetu. Wpadlam w bledne kolo: dostalam prace jako freelancer, ale zeby ja wykonywac, potrzebuje dostepu do sieci. Zeby go dostac, poszlam do T-Mobile i Orange. Okazalo sie, ze potrzebna mi jest karta kredytowa; zeby ja dostac, potrzebnuje zaswiadczenia o zatrudnieniu, a takiego nie moze mi zapewnic moj pracodawca (bo to tylko praca zdalna, dorywcza). Pozostaje mi chodzenie do biblioteki. Co robic w tej sytuacji? Jest jakis spodob, zeby zalozyc Internet (obojetne, czy przez kabel, czy przez wireless) bez takich formalnosci?

Pozdrawiam

panchita
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 21 wrz 2006, 17:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edyta » 12 paź 2006, 16:39 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

ja mam internet w telewest i o ile sobie przypominam nic takiego nie trzeba bylo.Wiec dowiedz sie w Telewest.
Avatar użytkownika
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posty: 973
Wiek: 44
Dołączyła: 11 sie 2006, 18:00
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez John.Q » 12 paź 2006, 19:03 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Witam

A wiec zadzwon do BT ( czyli brytyjska telekomunikacja). Podaj im swoj adres, oni sprawdza czy kiedys byla tam zalozona linia telefoniczna.Jezeli byla to aktywuja ci ja za darmo i tym sposobem nabedziesz domowy numer telefoniczny, za ktory bedzie trzeba placic abonament 11 funtow miesiecznie.Jak juz bedziesz miala linie telefoniczna to moze sobie wybierac sposrod kikunastow dostawcow internetu. Pakietow jest mnostwo zalezy ile chcesz na to przeznaczyc.Drugie wyjscie to Telewest czyli kablowka z internetem .Zadzwon do nich bo nie wszedzie sa dostepni. Jesli chodzi o to sprawe z karta kredytowa to w BT nic takiego nie bylo, normalnie przysylaja rachunek.

Z powazaniem

John Q
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 sie 2006, 21:10
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 12 paź 2006, 19:13 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Sprostowanie
Do zalozenia internetu wcale nie jest konieczna linia telefoniczna tym bardziej aktywna.
Jesli nie ma lini telefonicznej do dociagaja z najblizszej puszki rozdzielczej.
Proponuje wejsc na strone telewest i wyslac do nich formularz oni juz reszte zrobia za ciebie bez zadnej karty i innych ... nawet dowodu chyba nie sprawdzaja
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez John.Q » 12 paź 2006, 19:29 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Witam

Jasne, ze nie jest potrzebna zawsze ale przy wiekszosci dostawcow AOL,BT ,Talk Talk , Orange, Virgin, Tiscali itp potrzebna jest aktywna linia BT. W przypadku lini BT, jesli jej nie masz, tzn nigdy nie byla zalozona w domu czy mieszkaniu to Ci ja dociagna ale za to juz musisz zaplacic 125 funtow (BT).Jesli chodzi o Telewest to nie wiem jak to u nich dziala.

Z powazaniem

John Q
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 sie 2006, 21:10
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 12 paź 2006, 20:23 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Moze wtedy bezprzewodowo- daja ci jakies pudlo-odbiornik i z powietrza sie lapie :mrgreen:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ika » 12 paź 2006, 21:01 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

telewest ma też podciągniete kable w wiekszosci domów jeśli mieszka się w ąnglii mnej niz 3,5 roku czy 3 już nie pamiętam płaci się 125 funtów kaucji potem jest już comiesięczny rachunek

07875060001 ted kolodynski zakłada neta z telewestu anglik polskiego pochodzenia mozna wszystko wypytac po polsku
ps proszę o informację na pw jak jest coś nie tak z numerem tel

ika
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 5 cze 2006, 17:46
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 12 paź 2006, 21:26 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

Telewest zarowno jak inni dostawcy korzysta z lini BT. Ja nie placilem zadnej kaucji jedynie za pierwszy miesiac musialem zaplacic z gory przed zalozeniem. Ale to bylo 2 lata temu
przypadku lini BT, jesli jej nie masz, tzn nigdy nie byla zalozona w domu czy mieszkaniu to Ci ja dociagna ale za to juz musisz zaplacic 125 funtow (BT).Jesli chodzi o Telewest to nie wiem jak to u nich dziala

Moji znajomi maja net BT i nie mieli ani telefonu ani pociagnietej lini. fakt ze zalozyli im net razem z telefonem jednak nie placili nic za pociagniecie lini. Byc moze ta oplata jest jesli odleglosc do najblizszej rozetki jest wieksza niz ileś tam metrow.
Swoja droga Monthly usage jakie daje BT rzy pakiecie za 14 funa nie starczylo by mi na dzień dobrego uzytkowania internetu
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Edyta » 12 paź 2006, 22:12 Re: BARDZO PILNE!!! Internet w domu

u nas wlasnie tez byl pan Ted Kolodynski :wink: (jaki ten swiat maly)...
Avatar użytkownika
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posty: 973
Wiek: 44
Dołączyła: 11 sie 2006, 18:00
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA