Jak zainstalować prosty program?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 28 lut 2009, 21:37 Jak zainstalować prosty program?

Zakupiłem w Polsce program do przetłumaczenia języka Angielskiego na Polski i odwrotnie ( English translator xt profesional- PC CD ROM ) przy jego instalacji pojawił się problem. Już na początku instalowania komputer wyświetla mi informację że muszę wyzamykać wszystkie office itp. w moim kompie bo są otwarte, czy coś w tym rodzaju a ja nie mam zielonego pojęcia o co chodzi bo w komputerach jestem zielony.
Boję się kombinować sam bo właśnie jestem w trakcie pisania ważnego artykułu na moim laptopie w systemie OPEN OFFICE.ORG WRITER, i boję się że utracę coś przy tych zamykaniach. Mam też w komputerze MICROSOFT OFFICE WORD.
Bardzo proszę o wskazówki co mam zrobić aby uruchomić ten program i czy nie zagraża to utratom mych danych.
Mam windows xp.
dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez micropositive » 28 lut 2009, 22:52 Re: Jak zainstalować prosty program?

jesli cos piszesz waznego na programach office wystarczy zapisac zmiany w dokumencie i najzwyczajnie zamknac program i po klopocie.instalacja powinna przebiec bez klopotu.

micropositive
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 cze 2007, 14:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 1 mar 2009, 14:59 Re: Jak zainstalować prosty program?

Dziękuje za pomoc ale nadal nie udało się.
wciąż ukazuje się dokładnie to na moim ekranie komputera:

,,ostrzeżenie 2502. aplikacje pakietu open office. org są uruchomione. zamknij wszystkie aplikacje pakietu openoffice. org oraz wyłącz openoffice. org - szybke uruchamianie i naciśnij przycisk ponów".


wyłączyłem komputer i włączyłem go na nowo włożyłem płytę cd z prgramem i NIC.
Proszę o pomoc, dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez micropositive » 1 mar 2009, 20:34 Re: Jak zainstalować prosty program?

prawdopodobnie program open office org ma opcje uruchamiania sie przy wlaczeniu systemu,sprawdz czy na pasku szybkiego uruchamiania po prawej stronie na dole nie ma ikonki programu open office , jesli jest kliknij prawym przyciskiem na nia i wybierz opcje zamknij.

micropositive
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 cze 2007, 14:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 1 mar 2009, 21:03 Re: Jak zainstalować prosty program?

Ctrl + Alt + Del niezastąpiona kombinacja trzech przycisków otwiera menadżera zadań w drugiej zakladce masz uruchomione wszystkie procesy wybierz te od openofica prawym klawiszem wybierz zamknij drzewo procesów i załatwione być powinno
Powodzenia

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 mar 2009, 00:59 Re: Jak zainstalować prosty program?

English translator współpracuje bardzo ściśle z używanymi programami do pisania. Konkretnie wykorzystuje słowniki używane przez owe programy. Dlatego monituje o zamknięcie programów, gdyż nie będzie mógł nic zrobić z bibliotekami (prawdopodobnie)
OpenOffice - jeżeli jest instalowany automatycznie - uruchamia proces odpowiedzialny za tzw. szybkie uruchamianie. Dla wersji 2.4.0 OpenOffice'a pojawia się ikonka w prawym dolnym rogu ekranu (tzw. tray) takie szare "niewiadomoco" :D zatytułowane "OpenOffice 2.4 - Szybkie uruchamianie". Najedź na to myszą, wciśnij _prawy_ klawisz myszy i wybierz "Zakończ moduł szybkiego uruchamiania".
Drugi sposób, to Jak ktoś wspomniał - wciśnij Ctrl-Alt-Del. Otworzy Ci się okno Menedżera zadań. wybierz kartę Procesy znajdź proces soffice.exe, kliknij na niego i wciśnij przycisk Zakończ proces. Potwierdź ostrzeżenie i powinno być ok.
Co do Worda, to wszystko zależy z jakiej dystrybucji był instalowany, czy sam word, czy instalowany z całego pakietu. Jeśli z pakietu, może też być zainstalowany podobny moduł indeksujący. Niestety, nie używam Worda od dawna i nie pamiętam jak on się nazywa :)
Najpierw spróbuj z soffice :) zobaczymy czy pomoże.
Jak nie będziemy próbować dalej :)
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 2 mar 2009, 13:34 Re: Jak zainstalować prosty program?

Dziękuję, dziękuję, dziękuję :!: udało się :mrgreen:
W prawym dolnym rogu ekranu miałem ikonkę z OpenOffice. zlikwidowałem ją i zainstalował sie program bez przeszkód. potem wyłączyłem lapka i wszystko powróciło do starej doskonałości :wink:

Teraz pozostał mi tylko jeszcze jeden problem z rejestracją programu.
Otóż kiedyś powiedziałem sobie że nigdy w kompie nie będę podawał moich danych aby trojany i ciemne typy mnie nie ogołociły z kąta bankowego itp, jednak program prosi mnie o podanie dokładnych moich danych, czy można to jakoś ominąć?
Czy ja muszę wpisywać moje prawdziwe dane?
Oczywiście program mam zupełnie legalny zakupiony w sklepie w Polsce.
Pozdrawiam i Dziękuję jeszcze raz za wielką pomoc :!:
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez EltechComputers » 2 mar 2009, 17:10 Pisz co chcesz

Mozesz wpisac co chcesz twoja wola ale zadam jedno pytanie Masz nasza klase? jezeli tak to smialo mozesz podac swoje dane bo i tak sa ogolnie dostepne w necie wiec nie ma sie o co bac :P
Avatar użytkownika
EltechComputers
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 lut 2009, 15:22
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 3 mar 2009, 13:17 Re: Jak zainstalować prosty program?

Jeśli nie mam innego wyjścia podam swoje prawdziwe dane, lecz zastanawiam sie czy zakupując kiełbasę za niedługo będziemy musieli również podawać adres i nazwisko :-)
mieszkam w Anglii i wydaje mi się że nikt wysyłał poczty mi tutaj nie będzie, a jednak prawdziwe dane chcą wiedzieć. Programów mam bardzo wiele i już na samą myśl ile razy będę musiał wpisywać te dane robi mi się słabo :oops:
Wam bardzo dziękuje za wielką pomoc, to naprawdę jest piękne, móc napisać sobie pytanie i uzyskać tak wspaniałą pomoc i na dodatek darmową pomoc, co w świecie dzisiejszym wydaje sie być nie możliwe :wink:
. pozdrawiam.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 mar 2009, 20:15 Re: Jak zainstalować prosty program?

Nie przejmuj się stwierdzeniem, że chcą _prawdziwe_ dane. JEDYNA rzecz jaka musi być z reguły to działający adres e-mail. Zrób sobie na np. gmailu skrzynkę koziolekmatolek@gmail.com i wpisz dane do formularza: Imię: Koziołek Nazwisko: Matołek, Miejscowość Pacanów, Tel: 12345678 (ile tam potrzeba cyfr :P)
a to, ze ONI sobie życzą _prawdziwych_ - niech sobie życzą. Na zdrowie. Aha - na koniec wydrukuj sobie stronkę rejestracyjną, żeby w razie "W" mieć co i gdzie wpisałeś :D
Tego typu formularze na 99% nie sprawdza żaden człowiek, tylko automat. Więc nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 20 mar 2009, 17:27 Re: Jak zainstalować prosty program?

W wiekszosci programow Rejestracja nie jest obowiazkowa, zgaduje ze w twoim przypadku moze byc podobnie. Jezeli jest opcja "pomin rejestracje" to smialo klikaj i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na twoj program.
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA