netbook Sony Vaio z serii P

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 29 maja 2009, 16:08 Re: netbook Sony Vaio z serii P

Pośpieszyłem się chyba z tym zakupem a mogłem poczekać bo okazało się że wychodzą te same netbooki, lecz z systemem WINDOWS XP, a nie VISTA jaką mam ja:
Oto jedna z tych informacji:
Cytat: ze strony :

http://newsroom.gery.pl/notka,291206.html

Sony Vaio P tym razem z Windowsem XP
Jedną z najbardziej krytykowanych cech netbooka japońskiej firmy był zainstalowany na nim system - Windows Vista, który nie był powiedzmy sobie szczerze najszczęśliwszym wyborem. Jak widać do podobnych wniosków doszedł sam producent i postanowił zaoferować nową wersję komputerka z systemem Windows XP. Dostępny w czerwieni, zieleni oraz kolorze białym Vaio P poza zmianą systemu niczym nie różni się od poprzednika. VAIO P VGN-P50 -przypomnijmy- wyposażony jest w 8 calowy keran podświetlany diodami LED o bardzo dużej rozdzielczości 1600 x 768, procesor 1.33 GHz Atom Z520, 1GB RAMu, 80GB HDD i zintegrowaną grafikę GMA 500. Wraz z Windows XP Home Ed. SP3 nowy VAIO P będzie dostępny od 6 czerwca, początkowo na terenie Japonii w cenie 900USD.

Koniec cytatu.

Ja mam 2 pytania na które bardzo proszę o odpowiedz:

Piszą że niczym się nie różni od poprzednika, a czyz ja nie mam innych parametrów.
Np. ja mam Pamięć RAM: 2048 MB
Prędkość pamięci: 533
Typ pamięci: DDR2 SDRAM (1x2048 MB)
Maksymalnie: 2048 MB

GB mam za to mniej bo: Twardy dysk: 60 GB 4200 rpm SATA . a w powyższym jest 80GB HDD.

proszę o porównanie czy ja mam szybszego laptopa ( Sony VAIO VGN-P11Z ) i może jeszcze różniącego się w czymś od VAIO P VGN-P50 ?
Np. czy windows vista nie chodzi w moim netbooku o wiele lepiej ( szybciej ) aniżeli chodziła by w nowym Sony VAIO VGN-P50 ?

Poza tym że ja w starej wersji nie mam XP, czy myślicie że ja mam gorszego czy lepszego laptopa?

Przypominam że piszą o moim laptopie tutaj:

http://www.spaceone.pl/index.php/sklep/ ... flyer.html

a nie o moim piszą tu, tyle że się powtarzają:
http://newsroom.gery.pl/notka,291206.html
http://nt.interia.pl/news/vaio-p-z-wind ... source=rss
http://www.chip.pl/news/sprzet/notebook ... windows-xp


Moje drugie pytanie to:
słyszałem kiedyś ze przez chyba 3 miesiące każdy kto zakupił nowego laptopa ma prawo do otrzymania darmowego nowego systemu operacyjnego jeśli taki wyjdzie. Zatem czy ja nie mam prawa do nowego, tyle że ten nowy to stary :-)
Bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 maja 2009, 19:38 Re: netbook Sony Vaio z serii P

Twój netbook ma więcej RAMu, co poprawia wydajność systemu. Ilość miejsca na dysku to _wyłącznie_ kwestia ile danych możesz na nim zachować, a nie kwestia wydajności systemu.
Do tego stwierdzenia:
słyszałem kiedyś ze przez chyba 3 miesiące każdy kto zakupił nowego laptopa ma prawo do otrzymania darmowego nowego systemu operacyjnego jeśli taki wyjdzie.

nie mogę się ustosunkować, bo co prawda nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale biorąc pod uwagę Microsotf, to wszystko możliwe.
Co do Vista vs. XP. Musisz sam ocenić, co bardziej Tobie odpowiada. A bez przetestowania jednego i drugiego stystemu nikt Ci nie powie co jest lepsze, a co gorsze.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 29 maja 2009, 21:40 Re: netbook Sony Vaio z serii P

słyszałem kiedyś ze przez chyba 3 miesiące każdy kto zakupił nowego laptopa ma prawo do otrzymania darmowego nowego systemu operacyjnego jeśli taki wyjdzie.


AdamBoltryk napisał(a):nie mogę się ustosunkować, bo co prawda nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale biorąc pod uwagę Microsotf, to wszystko możliwe.


Np. doczytałem się coś tutaj o tym:

Serwis TechARP dotarł do wewnętrznych materiałów Microsoftu na temat aktualizacji z Windows Vista do Windows 7. Według tych informacji klienci którzy zakupią komputer wraz z Windows Vista w wersji OEM w terminie od lipca 2009 do czasu premiery nowego systemu otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 7. Producenci sprzętu będą mogli zawężać przedział czasu aktualizacji ponieważ ma on charakter ramowy. System aktualizacji podobny jest do tego uruchomionego w 2006 roku przed premierą Visty. Wówczas jednak za pośrednictwem Vista Express Upgrade w większości przypadków za aktualizację

http://www.windows7.pl/nowosci/darmowa_ ... hp?idkom=1




AdamBoltryk napisał(a):Twój netbook ma więcej RAMu, co poprawia wydajność systemu.


Nie wiem dokładnie co to wydajność systemu
Czy to chodzi o szybkość przeglądania internetu i pracy komputera, np. w otwieraniu plików, i otwieraniu każdego menu jakie mam w komputerze?
W wikipedii pisze że

Indeks wydajności systemu Windows to wbudowany w Windows Vista system oceniania wydajności komputera, :

* Procesor (obliczenia na sekundę)
* Pamięć RAM (operacje pamięci na sekundę)
* Grafika (wydajność karty graficznej przy pracy w Windows Aero)
* Grafika w grach (wydajność karty graficznej przy grafice trójwymiarowej)
* Dysk twardy (szybkość zapisu i odczytu danych)
nic z tych parametrów nie rozumiem, poza dyskiem twardym który myślałem że jest tylko i wyłącznie wielkościa pojemności pamięci jakiej mogę tam zapisać.
Bardzo prosił bym chociaż o przedstawienie tylko tego co w moim laptopie jest lepsze od VAIO P VGN-P50, no i co gorsze również by mnie interesowało bo podobno mogę jeszcze zwrócić go, lecz nie chce tego czynić.
Dziękuję Adam Boltryk.

[ Dodano: Pią Cze 26, 2009 12:39 ]
Zobaczyłem w sklepie tego samego laptopa ale czerwonego i spodobał mi się bardziej. Zatem postanowiłem kupić sobie go ale nie wiem co zrobić z moim białym. Jeśli ktoś miał by czerwonego laptopa, takiego samego a chciałby wymienić go na białego, to bardzo chętnie uczynię to. Gotów jestem nawet sprzedać gobardzo tanio, by tylko kupić czerwonego. Ma dopiero kilka tygodni, oczywiście gwarancja itp.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 26 cze 2009, 11:43 Re: netbook Sony Vaio z serii P

soniac napisał(a):
Dodano[/b]: Pią Cze 26, 2009 12:39[/i] ][/size]
Zobaczyłem w sklepie tego samego laptopa ale czerwonego i spodobał mi się bardziej. Zatem postanowiłem kupić sobie go ale nie wiem co zrobić z moim białym. Jeśli ktoś miał by czerwonego laptopa, takiego samego a chciałby wymienić go na białego, to bardzo chętnie uczynię to. Gotów jestem nawet sprzedać gobardzo tanio, by tylko kupić czerwonego. Ma dopiero kilka tygodni, oczywiście gwarancja itp.
Pozdrawiam.


W Polsce jest on o wiele droższy :-)

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA