Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 18 maja 2009, 22:55 Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Wydaje mi się że krytyka jaka spotkała Vistę, nie spotkała XP.
Niestety mamy jeszcze trochę czasu do pojawienia się Windows-a "7", zatem planując zakup Visty, chciałem zapytać się czy naprawdę jest aż tak źle z nią jak się słyszy?
A jeśli już pojawia się ta krytyka, czy to oznacza że mając do wyboru dostać w prezencie XP lub Vistę, każdy z nas wziął by XP?
Może wszyscy wolimy Viste tylko, że mając xp, nie warto wydawać pieniędzy na Viste, bo nie jest aż tak bardzo lepsza, ( ale lepsza pozostaje ).
Wymyśliłem pytanie czy Windows 7, bardziej podobny jest do Visty czy do XP, gdyż może to podobieństwo zdradzi że Vista jest lepsza od XP. No chyba że Windows 7, już zaczyna zdobywać na swym kącie krytykę na korzyść starego xp. :-)
Wtedy już sam nie będę wiedział co myśleć :roll:

Zapewne każdy domyśla się do czego zmierzam:
Otóż uparłem się kupić laptopa ( Sony VAIO VGN-P11Z ) który ma viste, i nie wiem czy vista będzie mi przeszkadzać cieszyć się laptopem?
Jeśli wyjdzie windows 7, i okaże się tak dobry że Vista bedzie się chować, zatem wtedy będę żałował że nie poczekałem.
Doradźcie proszę.
Dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 18 maja 2009, 23:50 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Czlowieku Vista to nawet nie jest system operacyjny tylko jakaś parodia :P, mam w domu 4 komputery i laptopa i na wszystkim poinstalowałem Xp :P Nie wiem jaki ma być windows 7 ale na pewno będzie się różnił od Visty, bo nawet producenci wiedzą że to syf :) Po za tym Windows (nie orginalny) jest tak łatwo dostępny że jak wyjdzie 7 to sobie zobaczysz czy Ci odpowiada, a jeżeli tak to będziesz mógł sobie kupić :P. Co do Xp to aktualizacje maja wychodzić hmm do 2012 roku więc narazie polecam XP. No oczywiście warty polecenia jest Linux, tylko jest trudniejszy w obsludze :P

Ps. Przecież windows 7 możesz sobie teraz sciagnac i zobaczyc w wersji beta jak sie nie myle :P
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

Powiem tak - siedzę na XP, a na Vistę miałem zamiar przesiąść się wraz z wyjściem SP2 :)
Podobnie będzie z 7ką.
KAŻDY nowy system w wykonaniu MS jest tak nafaszerowany dziurami, bugami i innymi błędami, że dopiero jak miliony użytkowników go przetestują i informatycy MS napiszą dziesiątą łatę do setnej poprawki to może być uważany za "coś". Z drugiej strony jak zauważył przedpiścia, nawet MS stwierdza, ze Vista to niewypał. Dlaczego? Nie oferowaliby nowych komputerów z licencjonowaną Vistą z możliwością legalnego zainstalowania XP :D Podobnie rzecz się miała z Windows Millenium, o ile ktoś jeszcze pamięta ta wersję windy :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 19 maja 2009, 12:19 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

ja mam windowsa 7... bo mialam viste to internet mi przestal chodzic pokazywalo podlaczony do internetu a przegladarki ani nic nie chodzilo.. i koles co mi przeinstalowal zainstalowal 7 i dziala bez zarzutu..
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 19 maja 2009, 22:20 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

AdamBoltryk napisał(a):Windows Millenium, o ile ktoś jeszcze pamięta ta wersję wind
no tej wersji tak jak 2000 nie wspominam najlepiej :D Ja tam mam doswiadczenie od wersji 3.11 (czy jakoś tak się nazywało)
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 20 maja 2009, 08:43 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Ja akurat dłuugo byłem za millenium,teraz instalka mi zginęła i nie mam. Podejrzewam że jakbym miał to bym zainstalował ;]

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 20 maja 2009, 08:57 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

przeciez sciagnac milenium to moment :) no chyba ze mowa o orginalnej instalce :D
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 20 maja 2009, 09:07 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

VirusJah, to chyba na prawdę szukałem tak żeby nie znaleźć. :)) :roll:

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 20 maja 2009, 10:16 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

W zasadzie to Ms co jakis czas serwuje nam systemy-przejsciowki.
Co do W7: jak ktos ma ochote to moze jeszcze sobie pobrac za darmo i legalnie i zainstalowac:
http://download.chip.eu/pl/Windows-7-Beta_4431442.html
tak naprawde jak bedzie wygladal finalnie nie wiemy - to co jest w wersji BETA to przerobione lekko aero. Wersja ostateczna ma posiadac calkowicie nowe i innowacyjne srodowisko graficzne.

Nawiazujac do linii windows:
W3.11
W95
W98
WME

to systemy dedykowane do domu
WNT
W2000
to systemy stabilniejsze jednak z gorsza obsluga multimediow (jesli przy NT o czyms takim mozna mowiec;))

Win XP bazuje juz na historycznych rozwiazaniach NT (New Technology) i polaczono linie produktow w jedno wypuszczajac wersje Home i Professionall rozniace sie de facto tylko narzedziami.

Podobnie jest z Vista - tylko wersji wiecej....
- fakt WME i Vista to faktycznie tylko przejsciowki

VirusJah: dlaczego uwazasz ze linux jest lepszy ale trudniejszy w obsludze? To moj ulubiony temat wiec zapraszam cie do dyskusji...

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 11:20 ]
Wracajac do tematu jednak: kupowac czy nie kupowac: Najlepszy okres na zakupy to pierwszy kwartal roku - firmy sprzedaja to co nie udalo sie sprzedac "na gwiazdke" robiac czesto nieludzkie po prostu promocje. Poza tym premiera W7 bedzie wlasnie w 1 kwartale przyszlego roku wiec mozna kupic komputer z systemem pewnie w ciekawej cenie...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 20 maja 2009, 11:05 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Amigo_uk napisał(a):
....... premiera W7 bedzie wlasnie w 1 kwartale przyszlego roku ...


Zbyt bardzo zakochałem się w pewnym netbooku aby czekać tyle czasu.
Dlatego stało się,
dziś kupiłem Viste :mrgreen:
Tylko nie piszcie że spieprzyłem sprawę :oops:
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

@Amigo
Co do linii windy, to (pomijając prawie nikomu nie znane u nas 1.x i 2.x) należałoby zacząć od 3.0 no i oczywiście 3.11 for Workgroups, też bardzo popularne w Polsce swego czasu (13 dyskietek 3,5" :D). A główna różnica między wersjami professional a dla domu polegała na zastosowanym systemie plików - FAT (wersje 16 lub później 32) w domowych wersjach oraz NTFS w professional oraz dodatkowo wyposażeniu tych domowych w obsługę multimediów i obcięciu możliwości obsługi/ustawień sieci (np. zabezpieczenia itd.). Ale dużo różnic wynikało właśnie z systemu plików.
XP wywodzi się z linii prostej od 2000, a ta od NT 4.0. Widać to najwyraźniej po NTFSie.
Cała reszta to ozdobniki, wodotryski, zjadacze zasobów systemowych i niewiele tak na prawdę ważnych rozwiązań :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 20 maja 2009, 20:40 Re: Windows 7, bardziej podobny do Visty czy do XP?

Amigo_uk napisał(a):VirusJah: dlaczego uwazasz ze linux jest lepszy ale trudniejszy w obsludze? To moj ulubiony temat wiec zapraszam cie do dyskusji...


Nom jest fajny, wszystko można praktycznie na nim wykonać, ma konsole, liczba wirosow jest ogromnia mniejsza, jest stabilny, hmm to się chyba nazywało wirtualne pulpity(?).
No jest trochę trudniejszy, a być może wydaje mi się tak ponieważ nie mam z nim doświadczenia. No ale trzeba znać komendy, a początkującym użytkownikom może to sprawiać kłopoty :/. W każdym bądź razie miałem linuxa jakieś 4 lata temu, no ale nie potrafiłem się nim obsługiwać i odinstalowałem po ~30 minutach, ale byłem szczylem wiec... Powiem tylko ostatnio pobrałem ubunt i teraz tylko plytki DvD i zmiana systemu :).
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

hheh Virus, komendy do linuxa? a po co :P Potrzebne są tylko do pracy w trybie konsoli. Zupełnie tak samo jak i winda + poczciwy DOS. Zresztą komendy są podobne. A i tak 99% zwykłych użytkowników linuxa/windy korzysta wyłącznie ze środowisk graficznych. A w tych to tylko jak w komiksach - obrazki i dymanie... znaczy dymki i klikanie :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA