Powiększenie liter na pulpicie. Vista.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 30 maja 2009, 21:56 Powiększenie liter na pulpicie. Vista.

Z powodu tego że mam bardzo mały ekran w laptopie ( 9 cali ) chciałem powiększyć sobie literki pod ikonkami. Właściwie wszystko powiększyć w komputerze, pasek narzędzi, strony internetowe ( wiem że można tez je powiększyć, tylko na stronach internetu ale ja chciałem również w Komputerze ) Były tam dwie możliwości, lecz gdzieś wszedłem gdzie znalazłem możliwość trzecią. Nazywała się ona COSTOM SCALE ( 192 )- - - DPI SCALING.. Ustawiłem ją na maxa by była jak największa i wszytko teraz mam ogromne nawet strony internetowe. Z pulpitu nawet znikła mi część ikonek.
Chciałby wrócić to do poprzedniego stanu lecz nie potrafię. ?
Nie pamiętam też gdzie to ustawiało się wilkość tego COSTOM SCALE - - - DPI SCALING. ?
Viste mam po angielsku, zatem z Polskich wyrażeń nic nie będę wiedział, tym bardziej że w ogóle mało wiem.
Dziękuje i proszę o pomoc.

Mniej więcej chyba o tym programie piszą tak:

Make the text on your screen larger or smaller

You can make the text and other items, such as icons, on your screen easier to see by making them larger. You do this by increasing the dots per inch (DPI) scale. You can also decrease the DPI scale to make text and other items on your screen smaller, so that more information fits on the screen.

Click to open Personalization.

In the left pane, click Adjust font size (DPI). If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

In the DPI Scaling dialog box, do one of the following:

To increase the size of text and other items on the screen, click Larger scale (120 DPI)–make text more readable, and then click OK.

To decrease the size of text and other items on the screen, click Default scale (96 DPI)–fit more information, and then click OK.

To see the changes, close all of your programs, and then restart Windows.

To create a custom DPI scale
Click to open Personalization.

In the left pane, click Adjust font size (DPI). If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

In the DPI Scaling dialog box, click Custom DPI.

In the Scale to this percentage of normal size list, enter the percentage you want, and then click OK.

To see the changes, close all of your programs, and then restart Windows.

To make text and on-screen items clearer in programs that aren't designed for high DPI
If you set the DPI higher than 96, and you are running Windows Aero (the premium visual experience of Windows Vista), the text and other items on the screen might appear blurry in some programs that are not designed for high–DPI display in this version of Windows. You can avoid this issue by using Windows XP–style DPI scaling for these programs.

Click to open Personalization.

In the left pane, click Adjust font size (DPI). If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

In the DPI Scaling dialog box, click Custom DPI.

Select the Use Windows XP style DPI scaling check box, and then click OK.

Ja niestety nic z tego nie rozumiem.

)
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 30 maja 2009, 22:31 Re: Powiększenie liter na pulpicie. Vista.

klikasz prawyn gdziekolwiek na ekranie, potem dolna pozycje 'personalize' potem advanced, potem ustalasz wielkosc czcionki, potem apply, potem robisz restart. tez mam powiekszone zeby dobrze widziec podczas jazdy

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 31 maja 2009, 14:18 Re: Powiększenie liter na pulpicie. Vista.

Niestety ale u mnie po tym jak nacisnąłem prawa myszką, tylko to


PERSONALIZE , się pokazało. Potem juz zupełnie mam inne obrazy, wyrazy.






Napiszę kolejność czynności dzieki jakim zmieniam małe litery na duże:


naciskam prawą myszką i potem na -PERSONALIZE

potem naciskam na -Adjust font size (DPI).

potem naciskam na-CONTINUE

potem naciskam na -Custom DPI.

Potem układam SCALE w PROCENTACH , ( ja dałem na maxa)

Potem restartuje laptopa i wszystko jest wielkie,

Problem pojawia się potem bo nie potrafie powrócić do wcześniejszych zmian.

Niby wydaje sie że wszystko jest ok., bo sa dwa kółeczka które każdfe wskazuje inny rozmiar, gdy klikam na jakies, koloryzuje sie jednak potem nie zapamiętuje aby juz tak zostało, czyli nawet przez sekundę nie widzę żadnych zmian. .
...

Po godzinach manipulowania komputerem udało mi się zlikwidować to i powrócić do wcześniejszych ustawień ale stało się to dziwnym sposobem bo dzięki zmianie języka . Tak mi się to pomieszało wszystko że nic już nie wiem. No bo co ma wspólnego język ze zmianą wielkości?
Czy zna ktoś normalną drogę ustawień tych zmian?
Dziękuję.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 10:48 ]
Dokładnie to o czym piszę ukazane jest tutaj :
http://www.vistax64.com/tutorials/84233 ... aling.html
a pod artykułem nawet ktoś opisuje chyba identyczny problem z którym ja nie mam pojęcia jak sobie poradzić.
Dodam również że byłem w sklepie PC -WORLD, i tam nawet fachowcy się poddali.
Proszę o pomoc. Doradzili przeinstalować komputer,( o co proszę w innym dziale).
Dziękuję.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 16:50 ]
Hurrrraaaaaa. Po długim spędzonym czasie samotnego dubania w laptopie, naprawiłem sam 2 problemy.
Pierwszy problem okazał się być:
Miałem za duże litery na ekranie, zatem zminimalizowałem je najmocniej w ustawieniach gdzie sekretem okazał się w ostatniej fazie przycisk ENTER, a ja wciąż szukałem kliknięcia myszką gdzieś.
Drugi problem rozwiązał się automatycznie, gdyż pomniejszone litery, zwiększyły ilość pojawiającego się tekstu w okienku, co sprawiło ukazanie się w ostatniej opcji wcześniej nie widocznego oznaczenia, na które należało kliknąć i było potrzebne do przywrócenia ustawień fabrycznych.
Bardzo dziękuję za dobre chęci i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA