Zegar i kalendarz w tle ekranu. Vista.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 6 cze 2009, 21:53 Zegar i kalendarz w tle ekranu. Vista.

Gdy pierwszy raz napotkałem komputery w sklepie z systemem operacyjnym VISTA, bardzo podobało mi się w nich na stałe pojawiający się zegar , kalendarz...był też kalkulator itp. Myślałem że każda VISTA ma to na stałe na pulpicie. Po tym jak sam teraz stałem się posiadaczem VISTY, znikły mi te ustawienia i zatanwaiam się czy oby nie były on tzw ,,Google Desktop Gadgets" . Miałem te bajery już w XP, ale spowalniał mi laptop dlatego je usunąłem ( szkoda bo podobałymi się ). Teraz mam zapytanie czy w Vistcie, to jest to samo, czy jest to inny program, Jeśli tak to bardzo prosił bym o pomoc w odnalezieniu go w mym laptopie.
Mam jeszcze jedno pytanie, ale nie wiem czy nie w osobnym temacie go zapytać;
Mianowicie czy istnieje możliwość posiadania jako TŁO EKRANU Kalendarz z widokiem na miesiąc lub rok. ? Zarówno interesował by mnie on w systemie XP jak i VISTA.
Dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 6 cze 2009, 22:25 Re: Zegar i kalendarz w tle ekranu. Vista.

To nie jest google deskop gadgets tylko sidebar.
Jeśli masz go w systemie to możesz go uruchomić wciskając Start -> Run -> wpisz sidebar i enter.
Jeśli nie dziala to znaczy ze Twoja wersja systemu go nie posiada.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 7 cze 2009, 20:34 Re: Zegar i kalendarz w tle ekranu. Vista.

Bardzo dziękuję za pomoc.
Zrobiłem tak i przed naciśnięciem ENTER, wyskoczyły mi 3 opcje:
1-Google Desktop Sidebar
2-windows Sidebar ( własnie jego zainstalowałem ).
3-windows Sidebar properites


Bardzo mi się spodobał ten zegar, ( chociaż wolał bym nie skazówki zegara a elektroniczne wyświetlenie cyfr czasu )

Doczytałem się wielu wskazówek, jednak o pewnych opcjach nic nie jest wspomniane. Jedną z nich jest ZOOM. W systemie XP, w gadżetach była możliwość zwiększenia lub zwiększenia np. zegara, tutaj Vista, natomiast nie mogę tego zrobić, czy ktoś to potrafi?
Dziękuję.


Ciekaw jestem też czy bardzo taki zegar i inne gadżety obciążają komputer, powodując że chodzi wolniej?
Czy można tez zostawić sobie zegar ( już przeniosłem go sobie na środek pulpitu) a jednocześnie korzystając z zegara wymazać boczny cały pasek reszty dodatków, by nie zabierał on mi miejsca na ekranie?

Dziękuje i proszę o opinie.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA