Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez nokter » 5 paź 2009, 17:06 Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Z racji tego, że od niedawna pomieszkuje sobie w B'ham, zapytuje uprzejmie gdzież można znaleźć dobre i relatywnie tanie salony komputerowe położone w mieście. Takie gdzie można by spotkać ludzi kompetentnych i pomocnych w składaniu blaszaka.

Czy ktoś z użytkowników posiada użyteczne informacje w tym temacie?

nokter
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 37
Dołączył: 29 wrz 2009, 11:27
Lokalizacja: Konin/B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 5 paź 2009, 20:51 kompetentnych komputrowo Anglikow?

kompetentnych komputrowo Anglikow? nie spotkalem takich jeszcze.

jest tu na forum kilka osob z tego co wiem. ja rowniez moge Cie wspomoc. nadaj pytanie i zawalczymy z tematem.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaculski » 6 paź 2009, 02:01 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Kiedyś na Smethwick'u między tesco a meczetem był salonik i klient kumaty się wydawał. Poźniej kupowałem cd-rom do laptopa w jednym i też Kali całkiem rozgarnięty był...ale nie powiem Ci jaka to ulica bo nie wiem :D okolice Asdy na smethwick'u.
Złóż sobie kompa sam...to jak klocki LEGO, nie pomylisz się :)

jaculski
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 17 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xao » 6 paź 2009, 05:48 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Bardzo prosta sprawa. Chcesz to powiedz jakie specyfikacje komputera potrzebujesz,do czego bedziesz uzywal. Moge Ci podac cene kazdej "czesci"
,oczywiscie nowej ze sklepu internetowego,z ktorego sam zawsze kupuje.Maja swietne ceny i bardzo czesto specjalne oferty,nigdy sie nie zawiodlem na nich, a i sa polecani w brytyjskiej prasie komputerowej.
Moge Ci to potem pomoc zamowic i za drobno oplata zlozyc w kilka minut,ustawic system i co tylko chcesz.
Wspominam o oplacie poniewaz tym sie zajmuje.
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 paź 2009, 05:55 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

jaculski napisał(a):(...) nie pomylisz się :)

tia, szczególnie w zestawieniu Płyta-procek-pamięci. Jeżeli kolega jest zielony (tak wywnioskowałem z postu) to nie polecam składać samemu, bo później jedno nie pasuje do drugiego i problem.
@xao - rozumiem, ze zajmujesz się tym zawodowo i wystawiasz faktury? (czyt. płacisz podatki)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez xao » 6 paź 2009, 06:07 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

A to pytanie ze zlosliwosci czy ciekawosci...
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 6 paź 2009, 10:28 ja tez

zapytam a powod to chyba raczej ciekawosc. a raczej zdumienie. za drobna oplata?
lepiej sie tym nie zajmuj jesli robisz to za drobna oplata. zrob to dobrze i za oplata a nie za drobna oplata. zlozenie kompa i postawienie systemu + ustawienia to ile, 10-15 funi? 30-40 to tak no chyba, ze 40 funi to te drobne, o ktorych kolega wspomnial.

dodam tylko, ze np. powieszenie anteny i ulozenie 6m kabla kosztuje od 50 do 100 funi a Ty
3 godzinna robote chcesz za drobna oplata robic.. masakra.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 6 paź 2009, 19:09 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

xao napisał(a):A to pytanie ze zlosliwosci czy ciekawosci...

z ciekawości oczywiście:D

[ Dodano: Wto Paź 06, 2009 20:19 ]
Ale wracając do tematu: proponuje sklep internetowy www.misco.co.uk. Dosc dobre opisy umozliwią przy odrobinie dobrej woli wlaściwe zestawienie podzespołów nawet laikowi.
Tak jak ktoś już zawuażył to klocki;)
Ale od czasu do czasu tak złożony komputer nie chce ruszyć albo co gorsza odpala się i krzaczy ...
A diabeł - tkwi w szczegółach. Ale powodzenia życzę - wcale nie musi cie spotkać od razu czarny scenariusz:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 paź 2009, 01:34 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

z misco kiedys bralem sluchawki - byly wadliwe... co sie z nimi na wymienialem email'i zeby wyslali nowe... a skonczylo sie na odeslaniu i zwroceniu kasy....
kompa nie radze samemu skladac jesli nie masz podstaw w tym temacie... klocki co prawda to sa ale jak jeden klocek nie bedzie pasowal do zestawienia to juz ...fizda :)

kiedys sie tym bawilem... potem mialem krotka przerwe az do wyjscia visty (w tedy byl szal) 2 lata temu myslalem ze nerwicy dostane ze stawianiem systemu na 2xsata w raid0 (wtedy nie bylo jeszcze tak popularne raid) jakies pierdy ze sterami... ale przy pomocy kompetentnej osoby (b.dobry znajomy) za skrzynke bronka zlozylismy kompa, postawili system i tak smiga az do dzisiaj... zadnych przygod z zawiechami az dziw :) jedynie wiatraki musze wymienic bo te juz za glosno trzeszcza...

wiadomo jak pojdziesz do sklepu to wcisna Ci zawsze cos co bedzie za slabe (np lepsza grafe a slabszy dysk co by jeszcze na podzespolach zarobic) zagadaj na forach komputerowych, napisz czego od kompa wymagasz i ile jestes w stanie dac... zamow czesci i daj komus kto sie na tym zna a sam sobie pij browarka do TV przez ten czas :) po ostatnim skladaniu wlasnie tak bym zrobil :)

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xao » 7 paź 2009, 05:46 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Oczywiscie,ze taniej niz 40 funtow. Widze,ze z Ciebie DD typowy dorobkiewicz. Pomyslales chociaz troche,ze moze robie to jako dodatkowe zajecie i z zamilowania do tematyki IT ? Za kilka minut czasu zeby zlozyc kompa mam wymyslac chore ceny,moze to w Twoim stylu wiec pozostawie Ci ta przyjemnosc i niech autor sie do Ciebie zglosi,ja dziekuje za uwage,zyjce sobie w swoim malym swiatku heretykow.
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 7 paź 2009, 12:08 sie usmialem

xao napisał(a):Oczywiscie,ze taniej niz 40 funtow. Widze,ze z Ciebie DD typowy dorobkiewicz. Pomyslales chociaz troche,ze moze robie to jako dodatkowe zajecie i z zamilowania do tematyki IT ? Za kilka minut czasu zeby zlozyc kompa mam wymyslac chore ceny,moze to w Twoim stylu wiec pozostawie Ci ta przyjemnosc i niech autor sie do Ciebie zglosi,ja dziekuje za uwage,zyjce sobie w swoim malym swiatku heretykow.


obsmialem sie po pachy. widac, ze czytasz bezwzrokowo chyba.
Ja napisalem raczej o tym, ze piszesz o zlozeniu komputera w "kilka minut"
Prosze bardzo, powiedz gdzie i kiedy bedziesz skladal i ustawial systemw te Twoje kilka minut a chetnie popatrze. Ba, pewnie nie tylko ja ale i wielu czytajacych o Twoim zamilowaniu.

A wiesz dlaczego takiemu komus nie dalbym nic do naprawy? Chcesz byc brany powaznie to powaznie traktuj samego siebie. Z zamilowania do IT poczytaj jakies ksiazki albo zacznij zbierac znaczki. Zrozum, ze ja nie mam do Ciebie pretensji, ze cos naprawiasz i ze bierzesz za to pieniadze ale badz czlowiekiem dla samego siebie i nie okradaj sie ze swojego czasu.

Ja gdy naprawiam kompa, stawiam system od razu zaciagam potrzebne laty i poprawki bo bez tego komp wroci za 3-4 tygodnie a z nim klient z pretensjami, ze cos nie tak.
Robisz cos to rob to porzadnie i czas wyceniaj bo tym bardziej jesli robisz to po czasie pracy - ten czas jest dla Ciebie najcenniejszy.
Zlozenie kompa od zera + instalka systemu + laty na systemie to ok 4 godzin. Biorac 30 funi jest fair - biorac 10 funi - nie fair a najgorsze, ze w stosunku do samego siebie. Jesli zatem uwazasz, ze 40 funi to chora cena to Twoja broszka. Tylko, ze do Ciebie nikt juz nie przyjdzie drugi raz. No chyba, ze poogladac sobie frajera to moze tak.

Zacznij cenic swoj czas i umiejetnosci a wtedy ludzie beda cenic Ciebie tak jak na to zaslugujesz.

A ja? Dorobkiewiczem nie jestem, po prostu od 12 lat naprawiam komputery i wiem jaki to chlebek. Raz zarabiasz to samo w godzine, innym razem sleczysz nad sprzetem caly dzien..
Stad moje podejscie o tematu. Pewnie gdy zaczynalem myslalem podobnie jak Ty ale nikt mnie nie uswiadomil i dochodzilem do tego sam. Moze po przeczytaniu moich wypocin oszczedzisz sobie duzo czasu.

Zycze Ci setek kompow do naprawy i powodzenia w rozwijaniu pasji.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xao » 7 paź 2009, 12:28 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

"poogladac sobie frajera to moze tak" to ewentualnie do Ciebie skieruje.
Zlozenie samo kompa zajmuje kilka minut,ale chyba Ty musisz siedziec
z instrukcja oblugi,to fakt,potrzebujesz duuuuuzo czasu i napewno ciszy bo inaczej
to pewnie zlozysz cos innego. Takie masz profesjonalne podejscie,a dopiero chcesz
pozniej sciagac potrzebne latki? Ja mam wszystko przygotowane na plytach wiec nie trace czasu na duperele,tylko instaluje co potrzebne w kolejnosci,bez czekania
az mi sie latka jedna czy druga sciagnie. Instalka systemu zajmuje czas i nie jest to zalezne zbytnio od nas,ale mozna to zrobic bez zadnego wysilku. Jesli chodzi o naprawianie czegos,czy to hardware czy klopot z software,to inna sprawa,zalezy od przyczyny i tu sie zgadzam,mozna siedziec i godzinami. Mi chodzilo o proste kupienie czesci,zlozenie,instalka systemu z potrzebnym oprogramowaniem,kropka. Wiadomo,ze gdyby klient chcial tam miec cuda,to odpowiednio cena by wzrosla. Chyba takze nie zauwazyles,ze nie podalem ceny za usluge wiec nie sugeruj,iz wzialbym 10 funtow za spedzenie 3 godzin nad kompem. Mysle ,ze troche sie tutaj nie zrozumielismy i na tym zakonczymy temat.
War...war never changes
Avatar użytkownika
xao
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Wiek: 44
Dołączył: 29 lis 2006, 08:09
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 7 paź 2009, 13:18 oki

no i git, nie zrozumielismy sie troche ale powyjasniales i zlapalem wreszcie o co Tobie chodzi.

a latki.. no ja tak robie wlasnie, instaluje ostatniech SP i jade na wupd. zawsze to co innego mozna robic w tym czasie ;-)

cena: napisales drobna oplata a potem na 40 funi, ze to chora cena wiec wywnioskowalem, ze max 10 to drobne a powyzej to juz nie.
profesjonalne czy nieprofesjonalne podejscie, co to znaczy? chodzi tylko o to aby zrobic dobrze.
i prosze Cie jeszcze raz nie pisz, ze nawet zlozenie kompa trwa kilka minut bo to bajki.

ale racja, zakonczmy temat.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nokter » 7 paź 2009, 20:01 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Panowie, spokojnie.

Nie jest ze mnie totalny Laik, ale bycie "na topie" w branży mam za sobą, też dlatego pytam coby wywiedzieć się od kogoś poinformowanego co w przysłowiowej trawie piszczy.
Dzięki za rady i ciekawe pomysły a osoby pytające o zastosowanie owego blaszaka, to bez kozery odpowiem że będzie na nim grane :-)

nokter
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 37
Dołączył: 29 wrz 2009, 11:27
Lokalizacja: Konin/B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 7 paź 2009, 21:57 Re: Dobry Salon Komputerowy w Birmingham

Chłopaki nie ma co sie licytować :) to nie jest miejsce do tego przeznaczone...
Ja jestem z was najdroższy;)

Faktycznie czasem mozna sie wkurzyc na tych co dlubia za marny grosz na czarno. Ja place podatki. Juz 4 latka z hakiem. Ale oni pojawiaja sie i znikaja. A ja jestem i mam co robic...

Swoją drogą jaki jest obecny rekord polski w skladaniu PC? Z tego co kojarze około 9 - 10 minut?
Mi staranne złożenie PC (z uporządkowaniem okablowania) zajmuje ok 20 min a z tego co wiem do najwolniejszych nie należe:) Jednym slowem - xao - dobry jestes.... Pracowales gdzies w PL na serwisie?

Co do Misco - nie mam z nimi najmniejszych problemow - a tak handlujemy sobie juz ze 2.5 roku....
Jedyne do czego sie moge do tej pory przyczepic to to ze element wielkosci pudelka zapalek potrafia w yslac w kartonie wielkosci kuchenki mikrofalowj - ale za to wszystko pieknie oblepione bąbelkami...

Coz mądrale;)
Pomożmy koledze cos dobrać...

Jakieś propozycje?
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA