Jaka lustrzanka?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 gru 2009, 17:41 Jaka lustrzanka?

Witam!

Mam nadzieje ze jest ktoś na forum kto zna sie na fotografii i bedzie mógł mi doradzić.
Planuje kupić sobie lustrzanke raczej dla amatorów tak do 600f z obiektywem.
Byłem dzisiaj w sklepie zdecydowany na kupno sony A380 ale po tym jak wziołem ją do reki a pożniej nikona i canona zwątpiłem.
Za kupnem sonówki przemawiała cena wbudowana stabilizacja w korusie i tańsze obiektywy.
Jednak w reku aparat ten wydaje sie wyjątkowo tandetny a przede wszystkim obiektyw.
Zestaw do którego sie przymierzałem to sony alpha 380 body i dwa obiektywy 18-55 i 55-200 za 650f.
Teraz mam dylemat bo spodobał mi sie nikon d5000 i canon eos 450d.
Są to nieco droższe aparaty ale wydają sie solidniejsze.

Jakieś podpowiedzi? za i przeciw?

Pozdrawiam!!!
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez 33studio » 4 gru 2009, 19:02 Re: Jaka lustrzanka?

siemanko,
zdecydowanie nie SONY !

odpowiedz mi na jedne pytanie, co bedziesz fotorgrafowal i czy masz zamiar obrabiac zdjecia w PS lub innym programie ?

jezeli nie to nie laduj sie nawet w te amatorskie lustrzanki, ja mam canony dwa, do tego kilka szkiel. Tyle ze to moj warsztat pracy.

Lustrzanki daja mozliwosci ale trzeba je umiec wykorzystac, jezeli chcesz sie uczyc fotografii i masz do tego ciag to kupuj Canona 450, Nikonow nie znam i nie poznam pewnie, za duzo kosztuje zmiana systemu.

zastanow sie co chcesz fotografowac, bo jak tylko turystycznie to kup szklo uniwersalne, np. do canona jest swietny Tamron 28-75 lub szerszy 18-50 raczej do 450 polecalbym ten drugi, daje szerszy kat i bedzie swietny do krajobrazu i portrety tez nie najgorsze robi.
Cena to okolo 280F

Jezeli chcesz Zoom to moge nawet ja ci sprzedac jeden bo mam na zbyciu, canon 90-300mm z USM , bardzo dobry na poczatek do focenia ptakow ( nawet niewiem czy zrobilem nim 100 zdjec )


ale do rzeczy, tak jak pisalem wczesniej, musisz obrac jakis kierunek i wtedy dopiero kupuj szkla, bo pozniej bedziesz mial niepotrzebny sprzet, ktory zreszta nie jest najtanszy.

pozdrawiam
Pawel

33studio
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 1 sty 2009, 21:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 5 gru 2009, 15:07 Re: Jaka lustrzanka?

Nikon i Canon są zdecydowanie lepsze. Wybierz któryś z nich. Którego? Im więcej będziesz czytał, tym większy mętlik w głowie. Jaki obiektyw jest w zestawie do d5000 a jaki do 450d?

Jeżeli chodzi o obiektyw 18-55, szerokość super, ale brakuje często zooma... Może nikon ma w zestawie 18-70?

Ja osobiście mam Nikona D50. Niestety już go nie produkują. Dziwne... bo aparat zawsze zbierał pochlebne opinie. Ja jestem bardzo zadowolony. Była to jedna z pierwszych "tańszych" lustrzanek... Lubię fotografować w podróży, a że często nie ma czasu na zmianę obiektywu kupiłem obiektyw Nikon 18-200, nowego na ebayu jakieś dwa lata temu za 340Ł !!! Wtedy ceny były najlepsze. Nie wiem dlaczego ale z miesiąca na miesiąc te obiektywy drożały i w tym momencie trzeba chyba za niego wydać jakieś 550Ł... kosmos.

Napisz jakie obiektywy mają te aparaty, co mają w zestawie i... wybierz tańszy, bo o wyższości Świąt Bożego Nardzodzenia nad Wielkanocnymi się nie rozmawia... ;)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 5 gru 2009, 18:56 Re: Jaka lustrzanka?

Ja tak z pół roku się zastanawiałem.Szukałem ,kombinowałem i w końcu kupiłem....Fuji s 100fs(hybrydę) i jako początkujący mogę stwierdzić,że i tak to dla mnie za dużo .Na początek może nie warto pakować się w zbyt duże koszty...Ja jestem zadowolony ,że nie kupiłem lustrzanki,bo ....dużo nauki jeszcze przede mną.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 gru 2009, 11:05 Re: Jaka lustrzanka?

Manitou napisał(a):Ja jestem zadowolony ,że nie kupiłem lustrzanki,bo ....dużo nauki jeszcze przede mną.Pozdrawiam.

Ja jestem posiadaczka Nikona d40x (tez juz nie produkuja), a moja siostra mniejwiecej w tym samym czasie zakupila jakiegos kompakta camona. I uwazam ze moja lustrzanka jest tysiac razy prostrza w obsludze niz ten canon. Bez instrukcji obslugi w reku nic sie nim nie da zrobic. Choc kazdy aparat jest inny.
Szczerze polecam Nikona..kazdego. Robilam fotki D70, D90, i mam tez analoga. Wszystkie sa w sumie takie same w obsludze (no moze analog troche sie rozni :mrgreen: )

Choc podobno nikony maja problem z lapaniem ostrosci z wiekszej odleglosci, a canony nie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 gru 2009, 11:32 Re: Jaka lustrzanka?

Luiza, tez mam dokładnie tego samego Nikona jest prosty i wychodzą śliczne zdjęcia. Mamy go już ponad 2 lata i przydało by się nowy lepszy obiektyw kupić :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Kaminski » 6 gru 2009, 11:34 Re: Jaka lustrzanka?

powiem krotko, kup lustrzanke, najlepiej zainwestuj w uzywana i w dobre szklo, aparta tylko zapisuje na matrycy to co wpada przez obiektyw i to co widzi fotografujacy.

aparat nie robi sam zdjec.

pozdrawiam i zycze udanego wyboru.

Ps.
ja polecilbym na poczatek Canona 400D ( uzywany )lub nowy 450D i do tego Tamrona 17-50mm (nowego), jak juz zauwazysz co chcialbys focic i czy napewno cie to wzielo, kupisz sobie Canona 50D a Tamron dalej dobre szklo.

Kaminski
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 45
Dołączył: 6 gru 2009, 10:20
Lokalizacja: Midlands
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 gru 2009, 16:07 Re: Jaka lustrzanka?

malaroksi, No ja tez mam zamiar zainwestowac w nowy obiektyw. Obecnie mam 18-55 i 55-200. a chcialabym 18-200 VR i 70-300 VR.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 6 gru 2009, 16:35 Re: Jaka lustrzanka?

Luiza, zdecydowanie polecam Nikona 18-200 VR.
Obiektyw rewelka, zakres ogniskowych + jakość super. Wbudowana stabilizacja działa rewelacyjnie pozwalając wydłużyć czasy naświetlania kilkakrotnie, czyli nawet przy ogniskowej 200 mamy ostrość i kolory. Zresztą pokażę przykład, zdjęcia zrobione przy zachmurzeniu:

ogniskowa 18
Obrazek

ogniskowa 200
Obrazek

a tu test obiektywu: http://www.optyczne.pl/69.1-Test_obiekt ... 4%99p.html
Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 gru 2009, 16:46 Re: Jaka lustrzanka?

33studio napisał(a):odpowiedz mi na jedne pytanie, co bedziesz fotorgrafowal i czy masz zamiar obrabiac zdjecia w PS lub innym programie ?


Raczej mało bawie sie w upiekszanie fotek, jesli juz to od czasu do czasu odpale corela żeby usunąc czerwone oczy czy zniwelować komuś zmarszczki:)

33studio napisał(a):jezeli nie to nie laduj sie nawet w te amatorskie lustrzanki, ja mam canony dwa, do tego kilka szkiel. Tyle ze to moj warsztat pracy.

Nie bardzo rozumiem? skoro raczej nie obrabiam to powinienem kupić profesionalny sprzęt czu kompakt?
Jestem amatorem wiec nie przerazaja mnie szumy powyżej iso800 itp.

33studio napisał(a):zastanow sie co chcesz fotografowac, bo jak tylko turystycznie to kup szklo uniwersalne, np. do canona jest swietny Tamron 28-75 lub szerszy 18-50 raczej do 450 polecalbym ten drugi, daje szerszy kat i bedzie swietny do krajobrazu i portrety tez nie najgorsze robi.
Cena to okolo 280F


planuje głownie fotografować plener, czasami ze mną w tle :razz:
Dlatego myślalem o standartowym obiektywie, tylko może z wiekszym zoomem jak np. 18-105, poza tym czytałem wiele postów gdzie nażekają na standardowe obiektywy w zestawie 18-55.

mahol napisał(a):Nikon i Canon są zdecydowanie lepsze. Wybierz któryś z nich. Którego? Im więcej będziesz czytał, tym większy mętlik w głowie. Jaki obiektyw jest w zestawie do d5000 a jaki do 450d?


W zesrawie są tylko 18-55. Szczerze mówiać nie znalazłem nigdzie jak dotad C d450 tylko na ebayu i sklepach internetowych. Wszedzie natomiast są modele d500 i d1000.

mahol napisał(a):Luiza, zdecydowanie polecam Nikona 18-200 VR.
Obiektyw rewelka, zakres ogniskowych + jakość super. Wbudowana stabilizacja działa rewelacyjnie pozwalając wydłużyć czasy naświetlania kilkakrotnie, czyli nawet przy ogniskowej 200 mamy ostrość i kolory. Zresztą pokażę przykład, zdjęcia zrobione przy zachmurzeniu:

ogniskowa 18
Obrazek

ogniskowa 200
Obrazek

a tu test obiektywu: http://www.optyczne.pl/69.1-Test_obiekt ... 4%99p.html
Pozdrawiam


Fotki rewelacja!
Ale troszke obiektyw 18-200 vr jest za drogi jak na razie:(

Czyli przede wszystkim chciałbym sie dowiedzieć teraz kilka zeczy:
Czy jest duża różnica miedzy obiektywami 18-55, 18-70, 18-105 czy 18-200 oczywiście oprócz zoom i ceny.
Bo jesli nie to poprostu nie chce przepłacać a chciałbym wybrać jak najbardziej uniwersalne szkło bo nie wyobrażam sosie łazić gdzieś na wczasach w tropikach z walizką wypchaną obiektywami.
Druga strawa. Czy jest sens kupować canona 500d? Czy lepiej 450d? jest jakas zauważalna róznica miedzy nimi?
To samo z nikonem D5000 a d3000. czy zauważe ze d 3000 ma starsza matryce CCD a d5000 ma CMOS?

Bede jeszcze wdzieczny jesli ktos zna dobrze zaopatrzony sklep z niewygurowanymi cenami.
Ja znam tylko www.jacobsdigitals.co.uk

Pozdrawiam!!!
Ostatnio edytowano 6 gru 2009, 17:02 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kaminski » 6 gru 2009, 16:55 Re: Jaka lustrzanka?

Panasonic robi dobre aparaty i nie sa one lustrzankami, co do obiektywu, kup same Body i dokup obiektyw Tamrona 17-50, sa i do canona i do nikona z tego co wiem.
jezeli amatorsko to polecam to co juz pisalem.
pozdrawiam

Kaminski
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 45
Dołączył: 6 gru 2009, 10:20
Lokalizacja: Midlands
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 gru 2009, 17:06 Re: Jaka lustrzanka?

Panasonic robi dobre aparaty i nie sa one lustrzankami, co do obiektywu, kup same Body i dokup obiektyw Tamrona 17-50, sa i do canona i do nikona z tego co wiem.
jezeli amatorsko to polecam to co juz pisalem.
pozdrawiam


Szczerze mówiać kolega kupił niedawno aparat panasonic, nie pamietam modelu ale wygląda jak lustrzanka ma zoom chyba 12 czy 18 i matryce 12mpix kosztował ponad 200f i nie byłem zachwycony. Nawet przyznam ze mój stary kompakt sony w1 5mpix robi wyrażniejsze fotki.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kaminski » 6 gru 2009, 18:49 Re: Jaka lustrzanka?

no widzisz, co czlowiek to inna opinia, wejdz na moja strone i zobacz zdjecia z canona, sa tam tez z zapasowej 400D + Canon 50mm f 1,4 np. te samochodu i dwoch ludzi go ubierajacych.

pozdrawiam

Kaminski
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 45
Dołączył: 6 gru 2009, 10:20
Lokalizacja: Midlands
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 6 gru 2009, 19:40 Re: Jaka lustrzanka?

Thomas, jako Nikoniak na Twoim miejscu wziąłbym samo body d5000 + obiektyw Nikona 18-70 (możliwe, że znajdziesz gdzieś taki zestaw) a jak masz troszkę więcej kasy bierz nikona d90 z kitowym obiektywem 18-105. Do tego dokupujesz filtr polaryzacyjny i ewentualnie połówkowy szary i masz sprzęt, z którego będziesz zadowolony.
Kitowy obiektyw 18-55 nie jest zły, ale szybko zabraknie Ci zooma, więc nie ma sensu tracić kasy. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam :)

A i jeszcze jedno. Obiektyw 18-70 polecam, ponieważ mam dwójkę znajomych, którzy użytkują ten obiektyw. Są bardzo zadowoleni.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 gru 2009, 22:48 Re: Jaka lustrzanka?

mahol napisał(a):Thomas, jako Nikoniak na Twoim miejscu wziąłbym samo body d5000 + obiektyw Nikona 18-70 (możliwe, że znajdziesz gdzieś taki zestaw) a jak masz troszkę więcej kasy bierz nikona d90 z kitowym obiektywem 18-105. Do tego dokupujesz filtr polaryzacyjny i ewentualnie połówkowy szary i masz sprzęt, z którego będziesz zadowolony.
Kitowy obiektyw 18-55 nie jest zły, ale szybko zabraknie Ci zooma, więc nie ma sensu tracić kasy. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam :)

A i jeszcze jedno. Obiektyw 18-70 polecam, ponieważ mam dwójkę znajomych, którzy użytkują ten obiektyw. Są bardzo zadowoleni.


Czy pisząc "kitowy"masz na myśli kiepski???

Do nikona d5000 znalazłem 3 interesujace obiektywy nikona aha koniecznie chciałem ze stabilizacją (nie jestem pewien czy one pasują do d5000):
1. nikon AF-S 18-105mm f3,5-5,6 ED VR (218f)
2. nikon 18-70 f3,5-4,5 G IF ED DX (299f)
3. Sigma 18-125mm f3.5-5.6 DC OS (Nikon AF) (270f)

Kompletnie nie wiem co te ostanie literki oznaczają.

Który lepszy????

Co do canona to wydaje mi sie że obiektywy są jeszcze droższe:-(

Canona obiektywy zaczynaja sie od niespelna 500funtów.

Jedynie ten w miare tani ale czy pasuje?
Sigma 18-125mm f3.5-5.6 DC OS (Canon AF) (270f)

A do jakich modeli aparatów obiektywy są najtańsze?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA