Jaka lustrzanka?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Magnus » 23 wrz 2013, 16:10 Re: Jaka lustrzanka?

AdamBoltryk napisał(a):Tyle tylko, że gdybym napisał, to co chciałem napisać, że Sony bym nigdy w życiu nie wziął, to byś mnie zjadł na miejscu.
I jeśli Sony jest taki super-duper dlaczego jakoś nie widziałem zawodowców pracujących na ich sprzęcie?


Ponieważ zawodowcy wymagają poza lustrzankami, kompletnego zestawu profesjonalnych obiektywów i akcesoria. Sony nigdy nie posiadał takiego systemu. Produkcję lustrzanek DSLR rozpoczęli bardzo nie dawno w 2006. W 2010 kiedy systemowi było jeszcze daleko do ukończenia, szczególnie jeśli chodzi o obiektywy, Sony przerzucił się na produkcję lustrzanek typu SLT z półprzeźroczystym, nieruchomym lustrem które służy tylko do ustawiania ostrości. Zawodowcy nie są zainteresowani tego typu lustrzankami. Nie oznacza to że są to złe aparaty, po prostu są przeznaczone dla innego typu klienteli.
Uważam że firmie Sony należy się pochwała za innowacje. Na przykład, rozpoczęli produkcję systemu NEX kiedy inni producenci nie mieli jeszcze odwagi na produkcję tego typu aparatów. Sony posiada też jedyny na świecie kompakt z matrycą wielkości 1", zostawiając konkurencję daleko w tyle.
Adam, Sony jest także producentem doskonałych matryc używanych przez wielu producentów aparatów (między innymi Nikona), więc zanim powiesz "że Sony byś nigdy w życiu nie wziął" sprawdź, bo może w Twoim aparacie, podstępnie zaczaił się produkt Sony. :grin:

Magnus
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2012, 14:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 23 wrz 2013, 17:27 Re: Jaka lustrzanka?

to że sony produkuje matryce nie świadczy ze ich kompletny produkt który taka matryce posiada musi być świetny.

nikon przesyła specyfikacje, zastrzega sobie prawo do używania ich produktu i sony jest tylko fabryka do wytwarzania komponentu.

tak samo jest w fabrykach samochodów gdzie ta sama fabryka może produkowac części do Toyoty i Lexusa lub fabryka która zaopatrza Nissana i Honde (sam w końcu pracowałem dla takiej i np. ta sama część dla Nissana musi przejść o wiele bardziej wymagające testy niż do samochodu Hondy).

co do profesjonalnego podejścia Sony.

firma w taki a nie inny sposób ukierunkowala swoją produkcję i stawiala zawsze od początku na amatorów którzy będą chcieli korzystać z lustrzanek. można by rzec ze im się udało ale biorąc pod uwagę podobny poziom cenowy, niejednokrotnie Sony wybijalo się ponad inne marki tylko innowacjami, pozostawiając resztę trochę do życzenia (np. materiał surowcowy) lub właśnie zaplecze akcesoriów. to ze ta firma poszła w innowacje to mnie bardzo cieszy, a ich pelnoklatkowe body a900 nawet zrobiło na mnie jakieś tam wrażenie. czego nie mogę przebolec to trochę zbyt późne skupienie się na poziomie entry i pro level a zbyt wielkie skupianie się na amatorach. w sensie ekonomicznym ich podejście było wręcz rewelacyjne, ale dla bardziej wymagających klientów Sony nie jest dobrym wyborem.

co do Nexa to chcialbym zwrócić uwagę ze to Olympus był pierwszy.


i małe ostatnie zdanie: zawsze denerwowalo mnie podejście Panów z Sony, z którymi nie raz miałem styczność podczas zlotow fotograficznych, gdzie można było zauważyć zbyt wielka tendecje do marketingowego bełkotu i zaslepiania odbiorców bzdurami, zamiast rzetelnego podejścia do zadawanych trudnych pytań. powiedzmy ze Panowie z Nikona byli faktycznie fotografami, a Olympus potrafił przyznać się do błędów.

Sony za to potrafiło za wszelką cenę próbowało udowodnić ze to rzesza fotografów się myli a ich produkty są najlepsze i nie ma wobec tego wątpliwości
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 wrz 2013, 22:42 Re: Jaka lustrzanka?

edmund lepiej bym tego nie ujął :)

A co do Sony, to jest to marka zamykająca się w swoich rozwiązaniach. Podobnie jak Mac w kompach. Rozwiązania same w sobie są ciekawe, ale jeśli powiedzmy - odtwarzacz BlueRay Sony nie odtwarza połowy filmów i nie można mu zmienić regionu, to coś nie halo...
Jedynie co mogło by mnie skusić na zakup Sony to Zeissowska optyka...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez magiera23 » 24 wrz 2013, 08:34 Odp: Re: Jaka lustrzanka?

AdamBoltryk napisał(a):Jedynie co mogło by mnie skusić na zakup Sony to Zeissowska optyka...


Przecierz ta optyka nie jest dostepna tylko do sony:grin:
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
Avatar użytkownika
magiera23
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 28 mar 2007, 13:17
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Magnus » 26 wrz 2013, 13:18 Re: Jaka lustrzanka?

edmun napisał(a):to że sony produkuje matryce nie świadczy ze ich kompletny produkt który taka matryce posiada musi być świetny.


Po co wygłaszasz te banały. Czy ktoś tu twierdził że jest inaczej? :grin:

edmun napisał(a):nikon przesyła specyfikacje, zastrzega sobie prawo do używania ich produktu i sony jest tylko fabryka do wytwarzania komponentu.

tak samo jest w fabrykach samochodów gdzie ta sama fabryka może produkowac części do Toyoty i Lexusa lub fabryka która zaopatrza Nissana i Honde (sam w końcu pracowałem dla takiej i np. ta sama część dla Nissana musi przejść o wiele bardziej wymagające testy niż do samochodu Hondy).


To nie jest "tylko fabryka" jak te masowo produkujące części do samochodów. To jest przede wszystkim ośrodek naukowo-badawczy, który dzięki swoim patentom i technologi na najwyższym poziomie, tworzy jedne z najlepszych matryc na świecie.

edmun napisał(a):co do Nexa to chcialbym zwrócić uwagę ze to Olympus był pierwszy.


Samsung i Sony były pierwsze w tej klasie aparatów z matrycą APS-C (o 50% większą niż to co zastosował Olympus).

Magnus
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2012, 14:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 26 wrz 2013, 18:09 Re: Jaka lustrzanka?

no dobra. nie wiedziałem ze patrzymy pod kątem matryc a nie samego określenia bezlusterkowca.

co do fabryki to się nie zgodzę. to ze Sony ma swój ośrodek badawczo-rozwojowy to swoją droga, ale fabryka jest wciąż fabryką.
maniakalnych inżynierów tam nie znajdziesz.

na całym świecie jest tendencja do używania firm trzecich i wszystko ładnie wszystkim pasuje. jak coś idzie nie tak, to latwiej zwalić odpowiedzialność na podwykonawce niż na własną produkcje. a kwoty odszkodowań czy choćby operacyjne w przypadku jakiegokolwiek niezadowolenia jakościowego co do otrzymywanego produktu są wręcz abstrakcyjnymi liczbami.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 wrz 2013, 18:38 Re: Jaka lustrzanka?

Kurde ale temat sie rozwinal, kolega chce kupic sobie aparat a tu wywody kto co pierwszy zrobil gdzie jak i za ile produkuje.
A nie lepiej isc do sklepu i przede wszyskim wziasc do reki aparat i na wlasny dotyk poczuc to co sie chce?
Wszystkie Aparaty dla amatorskiego urzytowania spelnia swoja role.
Ja osobiscie tez rozmyslalem nad zakupem SLR Sony ale po tym jak wziolem go do reki podziekowalem. Kolej nastepnie przyszla na na Canona a na koncu Nikona w ostatecznym rozrachunku pomiedzy ergonomia, parametrami i cena wybralem Nikona.
Uwazam ze najlepsza jakoscia zdjec moze pochwalic sie Canon ale za cene modelu podstawowego mozna miec znacznie fajniejszy model Nikona ktory chociazby ma dwa wyswietlacze.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 27 wrz 2013, 19:23 Re: Jaka lustrzanka?

Thomas, i to jest bardzo ładne podsumowanie. może autor tematu w końcu by zabrał głos i orzekł jaka została wybrana (lustrzanka)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 30 wrz 2013, 07:21 Re: Jaka lustrzanka?

chcialam kupic na dniach nowy lens,
czy polecilby mi ktos dobry prime lens do nikona , by byl dobry do street photography i portretow, bo niewiem czy zakupic 35mm czy 40mm czy jeszcze jakis inny

z gory dziekuje za odpowiedz :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Magnus » 1 paź 2013, 02:31 Re: Jaka lustrzanka?

Niestety tych dwóch rodzajów fotografii nie da się połączyć w jednym obiektywie. Do fotografii ulicznej Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G będzie świetnym wyborem. Jest o trzy przesłony jaśniejszy niż 18-55mm f/3.5-5.6 i tylko około 150£.
Jeśli także rozważałaś Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm F2.8 to nie polecał bym. Do fotografii ulicznej za długi a jako portretowy za krótki i za ciemny.
Za to Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G jako portretowy był by idealny (około 150£).

Magnus
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2012, 14:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 1 paź 2013, 06:37 Re: Jaka lustrzanka?

Dziekuje za odpowiedź, przeznaczylam więcej na lens to mogę zakupić oba :)

A wiesz może coś na temat Led Flash ring co się zakłada na lens, czy warto w to inwestować?
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 1 paź 2013, 06:45 Re: Jaka lustrzanka?

malenkagdz, bawisz się w makro lub portrety studyjne ?
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 1 paź 2013, 11:41 Re: Jaka lustrzanka?

Czesto robię portrety w studiu

Dodano: -- 1 paź 2013, o 11:42 --

I chciałam robić macro częściej a normalnego flash nie użyje przy tym
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Magnus » 1 paź 2013, 14:01 Re: Jaka lustrzanka?

malenkagdz napisał(a):A wiesz może coś na temat Led Flash ring co się zakłada na lens, czy warto w to inwestować?


LED flash ring to tak naprawdę nie jest flash tylko ciągle świecące diody. To nie jest kosztowne urządzenie (ok. 30£) i nie powinno być, ponieważ tak naprawdę to jest kieszonkowa latarka przymocowana do obiektywu. Jego największym minusem jest bardzo niewielka moc światła. Ma ograniczone zastosowania w makro fotografii ale do portretów absolutnie się nie nadaje. Do tego potrzebny jest prawdziwy flash ring (powyżej 100£).

Magnus
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2012, 14:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 1 paź 2013, 14:41 Re: Jaka lustrzanka?

chyba ze flash ring zostanie podlaczony do zewnętrznej lampy blyskowej. wtedy ma to sens
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA