Ekran laptopa naprawa

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez paulina18oczko1 » 16 gru 2010, 17:07 Ekran laptopa naprawa

Cześć czy orientuje się ktoś z was może gdzie i jaki koszt jest naprawy ekranu monitora? Ostatnio niestety nadepnęłam na laptopa i jest taki pajączek tak jakby na nim i dlatego chciałabym wymienić żeby się nie rozlało to proszę o pomoc

paulina18oczko1
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 35
Dołączyła: 2 sie 2010, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 gru 2010, 18:18 Re: Ekran laptopa naprawa

Hej, wszystko zależy od modelu laptopa, a głównie od przekątnej ekranu = wielkości matrycy. Zajrzyj na ebaya i albo poszukaj konkretnie matrycy, albo zepsutego/uszkodzonego _dokładnie takiego samego modelu_ laptopa.
Możesz również zajrzeć na stronę producenta, a nuż widelec będzie miał w ofercie części zamienne.

A koszty samej wymiany to kwestia osoby która to będzie robiła.
A żeby coś konkretniej powiedzieć, to wiesz, nie potrafię się posługiwać magiczną kulą, żeby wiedzieć jakiego laptopa miałaś pod stopą :)

Pozdrawiam
PS. A propos magicznej kuli.
http://www.youtube.com/watch?v=pzJgC8dcDas
http://www.youtube.com/watch?v=FN3ZuJBWBa0&NR=1

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez paulina18oczko1 » 16 gru 2010, 21:43 Re: Ekran laptopa naprawa

super ale obeszło by się bez zbędnych komentarzy o magicznej kuli i kabaretom co do tgo dopasowanych (których nie lubię) a laptop jest firmy lenovo i chyba 15 ewentualnie 17 nie powiem dokłądnie bo się nie znam i nie sprawdzałam.
Jak sądze zapewne na gwarancji tego mi nie zrobią bo uszkodzenie mechaniczne, ale ciekawi mnie czy koszta moze byłyby tańsze bo w najbliższym czasie lecę do Polski i co tu mówić chcę zrobić tam gdzie taniej i zaoszczędzić

paulina18oczko1
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 35
Dołączyła: 2 sie 2010, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 gru 2010, 07:08 Re: Ekran laptopa naprawa

paulina18oczko1 napisał(a):super ale obeszło by się bez zbędnych komentarzy o magicznej kuli i kabaretom co do tgo dopasowanych (których nie lubię) (...)

Przykro mi, ale nie pomagam osobom bez poczucia humoru.

Pozdrawiam

PS. CHYBA Lenovo? Lol.... Wiesz ile modeli Lenovo jet na rynku? Opowiedziałaś w stylu
- Jaki masz samochód?
- Chyba Fiat. I jest benzyna. Albo diesel.

HINT: Zajrzyj pod spód laptopa. Na 99% masz tam nalepkę z modelem i wszystkimi danymi. Włącznie z numerem seryjnym, który jest ważniejszy od modelu...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 18 mar 2011, 08:35 Re: Ekran laptopa naprawa

W zaleznosci od przekatnej ekranu i typu matrycy LCD czy nowsza LED cena waha sie od 50 - 80 f za 15" i od 70 - 150f za 17".
Do tego nalezy doliczyc koszt wymiany od 30 do 50f.

Pozdrawiam

[ Dodano: |18 Mar 2011|, o 08:38 ]
czyli najtansza opcja to 80f
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 mar 2011, 16:53 Re: Ekran laptopa naprawa

Ooo, Amigo się obudził z zimowego snu :D
Stary, zobacz na datę. Wydaje mi się, ze od grudnia to dawno sprawa załatwiona :D

Pozdro :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 12 sie 2011, 11:41 Re: Ekran laptopa naprawa

A ja mam takie pytanie,mialam wirusa w swoim laptopie,ale juz sie go pozbylam tylko,ze nadal nie moge odzyskac ikon na pulpicie monitora,czy wie ktos jak to zrobic?Nawet nie wiem gdzie one sa poukrywane :roll:
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 sie 2011, 14:53 Re: Ekran laptopa naprawa

Anastazja, chyba musisz przeistalowac windowsa....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 12 sie 2011, 15:07 Re: Ekran laptopa naprawa

Ikony na pulpicie to sa skroty do programow zainstalowanych na dysku, wiec jesli wirus tych programow nie zniszczyl to wystarczy utworzyc nowe skroty na pulpicie co jest latwe. Wystarczy odnalezc dany katalog, wcisnac prawy przycisk myszy i wybrac opcje "utworz skrot" lub zakladke "nowy" i tam wybrac "skrot" i pojawi sie ikonka na pulpicie. Warto jednak by ktos kto sie na tym odrobine zna zajrzal do kompa i upewnil sie czy wirus zostal zlikwidowany bo czasami antywirusy zawodza i chocby wydawalo sie ze jest po problemie to ten wirus nadal gdzies sobie jest i dalej szkodzi
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Steinik » 12 sie 2011, 15:48 Re: Ekran laptopa naprawa

jezeli masz windowsa XP i chodzi ci o ikony takie jak m.ni moj komp,kosz...
prawy przycisk myszy-własciwosci-zakladka pulpit i tam w jednej z zakladek sa ikonki...

jak innego to pisz...moze moj małżon pomoze....malzon z wyksztalcenia informatyk :D
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 12 sie 2011, 16:52 Re: Ekran laptopa naprawa

Steinik, tak tylko,ze nie mozna na pulpicie kliknac myszka nic nie mozna zrobic,wyglada to tak jakby caly pulpit byl zablokowany
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 12 sie 2011, 18:17 Re: Ekran laptopa naprawa

oddaje klawiaturke w rece malzona..ja i tak nic nie kumam z tego co mi tlumaczy :D

pierwsze pytanie czy możesz używać klawiatury? tzn czy jeśli wciśniesz klawisz z symbolem windowsa to otwiera się menu start? jeśli tak to z menu start przesuwając strzałkami wybierz panel sterowania, następnie użyj z panelu sterowania narzędzia odzyskiwania systemu. umożliwi to przywrócenie konfiguracji sprzed awarii. jeśli chcesz sie poruszać po menu itp to niżej piszę Ci klawiszologię.

Tab - zmiana przeskok między opcjami zakładkami
strzałki - nawigacja
spacja - wybór/zaznaczenie.

jestem w domu jakby co to klikaj
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 12 sie 2011, 20:07 Re: Ekran laptopa naprawa

Przywracanie systemu nie dziala,poniewaz pod koniec instalowania nowego systemu wyskakuje blad i pozostaje przy tym samym,wiec co w takim przypadku robic? :roll:

Jesli chodzi o klawiature to moge swobodnie uzywac nic sie nie dzieje
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 12 sie 2011, 20:23 Re: Ekran laptopa naprawa

malzon twierdzi ze skoro juz przy instaacji wyskakuje blad ,to znaczy ze nie wszystkie pliki windowsa sa''zdrowe''najlepiej byloby pokopiowac na nosniki dane i sformatowac i wgrac nowego windowsa..
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 13 sie 2011, 07:51 Re: Ekran laptopa naprawa

No wlasnie moj maz tez tak mowi,ze bez formata sie nie obedzie :x A tak chcialam tego uniknac,no nic dzieki za rady.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA